IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.mokotow.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej. Złożenie większej liczby wniosków, spowoduje odrzucenie wszystkich wniosków złożonych przez danego Wykonawcę. 2. Wniosek oraz wszelkie dokumenty wymagane muszą spełniać następujące wymogi: a) wniosek musi zostać sporządzony w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej na maszynie do pisania, komputerze, ręcznie długopisem czytelnym pismem; b) formularz wniosku i wszystkie załączane dokumenty sporządzone przez Wykonawcę muszą być podpisane; za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną przez osobę(-y) upoważnioną(-e) do reprezentowania zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej; c) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo, określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii; d) pozostałe oświadczenia i dokumenty muszą być oryginałami lub kserokopiami poświadczonymi na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez właściwą osobę(-y), zgodnie z zasadą reprezentacji oraz muszą być one sporządzone w języku polskim; e) poprawki lub zmiany (również przy użyciu korektora) we wniosku, powinny być parafowane własnoręcznie przez osobę (-y) podpisującą(-e) wniosek; f) dokumenty składające się na wniosek muszą być sporządzone wg wzorów i wymogów; g) dokumenty sporządzone w języku obcym, muszą być składane wraz z ich tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. Wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej dostępny na stronie www.mokotow.waw.pl Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej co najmniej nazwą przedmiotu zamówienia. 3. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: - posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), - być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), - posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, - posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
W trakcie licytacji Wykonawca licytuje cenę brutto za całość zamówienia. Minimalne postąpienie wynosi 5000,00 zł brutto. Cena wywoławcza za całość zamówienia wynosi 512895,24 zł brutto. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie zapewnia zwolnienia Wykonawcy z żadnych podatków, opłat, ani nie będzie zwracał żadnych kar należnych z jakiegokolwiek tytułu, cen transportu, czynności, usług, świadczeń, opłat, ceł, podatków itp. Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ryzyko związane ze zmianami kursów walut, ceł itp., obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w ofercie. Zaproponowana przez Wykonawcę cena będzie stała w czasie objętym umową. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie, w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą cenę brutto realizacji całego zamówienia. Wykonawca, który zaproponował najniższą cenę brutto realizacji przedmiotowego zamówienia, zostaje zwycięzcą licytacji elektronicznej. Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy – określony przez siebie. Zamawiający podpisze umowę, z Wykonawcą, który w chwili zamykania licytacji elektronicznej zaproponował najniższą cenę realizacji przedmiotowego zamówienia. Po zamknięciu licytacji elektronicznej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu wypełniony formularz cenowy ofertowy dostępny na stronie internetowej zamawiającego: www.mokotow.waw.pl Wszystkie ceny muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. z 2002r. Nr 97, poz. 1050, ze zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. z 1994 r., Nr 84, poz. 386 ze zm.). O miejscu i terminie zawarcia umowy Wykonawca zostanie poinformowany przez Zamawiającego po dostarczeniu w/w dokumentu.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 30 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2017-10-23 godzina:
10:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Nie krótszy niż 5 dni od dnia przekazania zaproszenia do udziału w licytacji
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający zamknie licytację elektroniczną po upływie 30 minut od jej rozpoczęcia
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
U M O W A Nr MOK.WID.C/MOK/II/P1/1/I-…/272-…/2017/GZ… zawarta w dniu ............................ w Warszawie pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa Dzielnica Mokotów z siedzibą w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 25/27, NIP: 5252248481 REGON: 015259663-00050, które na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta m. st. Warszawy nr ……… z dnia ……… reprezentuje: ……………………………………………………………………… zwanym dalej „ Zamawiającym”, a: ………………………………………………………………………. zwanym dalej „Wykonawcą”, który wyłoniony został w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie licytacji elektronicznej na podstawie art. 74 ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz.1579), o następującej treści: § 1 1. Przedmiotem umowy jest dostawa i montaż komputerów i sprzętu elektronicznego jako pierwszego wyposażenia do budowanego Domu Kultury KADR przy ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa DK KADR (rewitalizacja)”, zwana dalej „dostawą” lub „przedmiotem umowy”. 2. Zakres rzeczowy dostawy określa Formularz cenowy ofertowy stanowiący załącznik nr 1 wraz z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 2 do niniejszej umowy. 3. Urządzenia i elementy będą dostarczone zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia. Ponadto będą nowe i nieużywane. 4. Wykonawca oświadcza, że nie zgłasza żadnych zastrzeżeń lub uwag do dokumentów wiążących dla Stron na podstawie niniejszej umowy, a ponadto stwierdza, że nie zachodzą żadne przeszkody techniczne, prawne lub przeszkody innego rodzaju, uniemożliwiające lub utrudniające terminowe i bezusterkowe wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z treścią niniejszej umowy. § 2 Wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1 rozpocznie się od daty zawarcia umowy a zakończenie i zgłoszenie do odbioru końcowego nastąpi do dnia 20.12.2017 r. § 3 1. Do obowiązków Wykonawcy poza innymi wymienionymi w umowie i wynikających z przepisów prawa, należy w szczególności: 1) dostarczenie przedmiotu umowy do budowanego Domu Kultury KADR przy ul. Rzymowskiego 32 na własny koszt i ryzyko, 2) realizacja dostawy w dniach roboczych Zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 15:00, 3) dostarczenie przedmiotu umowy tak zapakowanego, by zapobiec jego uszkodzeniu lub pogorszeniu jego stanu podczas transportu do miejsca przeznaczenia, 4) montaż i konfiguracja dostarczonej dostawy sprzętu, 5) wykonanie dokumentacji powykonawczej. 2. Do obowiązków Zamawiającego w ramach wykonania niniejszej umowy należy w szczególności: 1) nadzór nad realizacją przedmiotu umowy, 2) odbiór bezusterkowo zrealizowanego przedmiotu umowy, 3) zapłata Wykonawcy ustalonego wynagrodzenia. § 4 1. Strony umowy ustalają, iż będą dokonywały odbiorów częściowych zgodnie z Formularzem cenowym ofertowym oraz odbioru końcowego. Odbiór końcowy nastąpi po wykonaniu całej dostawy oraz wypełnieniu wszystkich obowiązków umownych przez Wykonawcę. 2. O miejscu i terminie czynności odbiorowych Zamawiający będzie skutecznie zawiadamiał Wykonawcę w sposób i formie przez siebie wybranej, z co najmniej 1 dniowym wyprzedzeniem wskazując czas i miejsce odbioru. 3. Przedmiot umowy uważa się za odebrany przez Zamawiającego pod warunkiem złożenia przez niego w protokole odbioru oświadczenia o ich odbiorze bez zastrzeżeń jak i potwierdzenia w protokole dopełnienia przez Wykonawcę wszystkich pozostałych wynikających z umowy obowiązków. 4. Z czynności odbiorów spisany będzie protokół, zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru w odniesieniu do przedmiotu zamówienia, jak też terminy wyznaczone przez Zamawiającego do usunięcia stwierdzonych przy odbiorze wad 5. Odbiór przedmiotu umowy zostanie potwierdzony podpisaniem przez obie strony protokołu odbioru, co nastąpi po wykonaniu wszystkich czynności określonych w niniejszej umowie i po przedstawieniu Zamawiającemu wymaganych dokumentów w języku polskim lub dokumentów przetłumaczonych na język polski, w tym instrukcji i atestów. 6. Nieobecność Wykonawcy lub odmowa odbioru Wykonawcy przy czynnościach odbiorowych nie stanowi przeszkody do ich dokonywania przez Zamawiającego, a ustalenia dokonane podczas odbioru będą wiążące dla Wykonawcy. 7. Wydanie przedmiotu umowy dostarczonego Zamawiającemu zgodnie z umową będzie potwierdzone podpisaniem przez obie strony protokołu odbioru, co nastąpi po wykonaniu wszystkich czynności określonych w niniejszej umowie i po przedstawieniu Zamawiającemu wymaganych dokumentów w języku polskim lub dokumentów przetłumaczonych na język polski, w tym instrukcji obsługi. 8. W przypadku stwierdzenia, podczas odbioru dostawy, że dostarczony sprzęt nie jest zgodny z Opisem przedmiotu zamówienia, Formularzem cenowym ofertowym i niniejszą umową, Zamawiający niezwłocznie powiadomi o tym fakcie Wykonawcę, po czym strony sporządzą protokół rozbieżności, w którym: 1) zawarty zostanie wykaz stwierdzonych usterek, wad, nieprawidłowości lub niezgodności dostawy; 2) określony zostanie sposób i termin technicznie uzasadniony na ich usunięcie. 9. Jeżeli Wykonawca nie stawi się do sporządzenia lub podpisania protokołu rozbieżności w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający sporządzi protokół rozbieżności jednostronnie zawiadamiając Wykonawcę o tym fakcie oraz wzywając go do usunięcia usterek, wad, nieprawidłowości lub niezgodności w terminie wskazanym w tym protokole. § 5 1. Strony ustalają, że za wykonanie przedmiotu umowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości nie wyższej niż: brutto: ............................. zł (słownie: ........................... złotych) zgodnie z Formularzem cenowym ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej umowy, zawierającym ceny jednostkowe za poszczególne elementy zamówienia. 2. Wynagrodzenie Wykonawcy określone w ust. 1 obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu niniejszej umowy włącznie z kosztami własnymi Wykonawcy, takimi jak koszty dostarczenia przedmiotu umowy pod wskazany przez Zamawiającego adres, ubezpieczenia na czas transportu oraz jego montażu i uruchomienia. Ponadto wynagrodzenie Wykonawcy uwzględnia wszystkie obowiązujące w Polsce podatki, włącznie z podatkiem VAT oraz opłaty celne i inne opłaty związane z wykonywaniem przedmiotu zamówienia. 3. Zgodnie ze złożonym przez Wykonawcę oświadczeniem o wystąpieniu „odwrotnego obciążenia”, zgodnie z art. 91 ust. 3a Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający rozliczy podatek od towarów i usług (VAT) z tego tytułu według stawki 23% w kwocie ………………………. zł (słownie złotych: …………………………………………). Wykonawca wskaże na fakturze w osobnej pozycji nazwę (rodzaj) towaru, którego dostawa będzie prowadzić do powstania „odwrotnego obciążenia”, ich wartość bez kwoty podatku VAT a także adnotację „odwrotne obciążenie”. 4. Podstawą do wystawienia faktury VAT jest protokół odbioru przedmiotu umowy. 5. Strony umowy dopuszczają możliwość wystawiania faktur częściowych nie częściej niż raz w miesiącu. Rozliczanie fakturami częściowymi może następować do 90 % wartości wynagrodzenia umownego brutto, określonego w ust. 1. 6. Ostateczne rozliczenie umowy nastąpi na podstawie faktury końcowej wystawionej przez Wykonawcę w oparciu o podpisany protokół odbioru końcowego przedmiotu umowy. 7. Zapłata za wykonanie przedmiotu umowy dokonana zostanie na podstawie faktur VAT wystawionych przez Wykonawcę w oparciu o podpisany protokół odbioru, w którym Zamawiający stwierdził, iż dokonuje odbioru przedmiotu umowy bez zastrzeżeń. 8. Strony umowy ustalają, iż faktury będą wystawiane na Nabywcę: Miasto Stołeczne Warszawa, Plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP: 525-22-48-481 Odbiorcą i Płatnikiem będzie: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów, ul. Rakowiecka 25/27, 02-517 Warszawa. Natomiast fakturę należy dostarczyć na adres: Wydział Inwestycji i Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów, ul Wiśniowa 37, 02-545 Warszawa. 9. Zapłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy nr ……………………………………… w terminie 21 dni od daty doręczenia faktury VAT, wystawionej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i postanowieniami niniejszej umowy, za wyjątkiem płatności za dostawę wykonaną i odebraną do dnia 20.12.2017 r., która nastąpi w terminie 9 dni od daty doręczenia faktury. O zmianie numeru konta Wykonawca zawiadomi Zamawiającego w formie pisemnej. Zmiana numeru konta nie stanowi zmiany umowy. Strony ustalają, iż dniem zapłaty będzie dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. § 6 1. Strony ustanawiają odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań umownych, w formie kar umownych, w przypadkach i wysokościach określonych poniżej. 2. Zamawiający ma prawo naliczyć Wykonawcy kary umowne: 1) za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,5 % wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 5 ust. 1, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki liczony od dnia umownego określonego w § 2 do dnia zgłoszenia dostawy, po którym w wyniku czynności odbiorowych nastąpił jego odbiór przez Zamawiającego bez zastrzeżeń, 2) za zwłokę w usunięciu usterek i wad w okresie gwarancji lub rękojmi elementu dostawy w wysokości 0,5 % wynagrodzenia umownego brutto za dany element dostawy określony w ofertowym Formularzu cenowym ofertowym stanowiącym załącznik do niniejszej umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki liczony od dnia, wyznaczonego przez Zamawiającego na ich usunięcie, do dnia ich usunięcia, 3) z tytułu odstąpienia od umowy przez Wykonawcę albo przez Zamawiającego z przyczyn zależnych od Wykonawcy, w wysokości 40% wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 5 ust. 1 umowy. 3. Wykonawca upoważnia Zamawiającego do potrącenia kar umownych z wynagrodzenia umownego bez dodatkowych wezwań do zapłaty. 4. Strony ustalają, że maksymalna wartość kar umownych nie może przekroczyć 40% łącznego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust.1. 5. Strony ustalają, że niezależnie od kar umownych, Zamawiający będzie mógł dochodzić od Wykonawcy odszkodowania uzupełniającego do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie cywilnym. 6. W przypadku konieczności naliczenia kar umownych Wykonawca nie może pomniejszyć należnego wynagrodzenia o kwotę naliczonych kar na wystawianej fakturze. 7. W przypadku odstąpienia od umowy postanowienia ust.2 pozostają w mocy. § 7 1. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot umowy na okres zgodny z wymaganym i określonym w Opisie przedmiotu zamówienia. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dniu następnym po dacie protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy. 2. Za usterki lub wady przedmiotu umowy Wykonawca ponosi także odpowiedzialność z tytułu rękojmi na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym, z zastrzeżeniem, że w przypadku gdy okres gwarancji określony w ust. 1 jest dłuższy od okresu rękojmi na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym, Strony rozszerzają odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi, w ten sposób, że termin rękojmi za wykonany przedmiot umowy skończy się wraz z upływem terminu gwarancji jakości. 3. Strony umowy zgodnie ustalają, iż Wykonawca usunie wady wykonanego przedmiotu umowy, które zostaną zgłoszone przed upływem umownego terminu gwarancji. 4. O wykryciu wady Zamawiający jest obowiązany zawiadomić na piśmie Wykonawcę w terminie 14 dni od wykrycia wady, wyznaczając technicznie możliwy termin na jej usunięcie. Okres gwarancji ulega przedłużeniu o czas trwania napraw gwarancyjnych. 5. Jeżeli w okresie gwarancji przedmiotu umowy okaże się on wadliwy, Wykonawca zobowiązuje się do jego naprawienia lub, gdy naprawa okaże się niemożliwa, do jego wymiany na nowy, wolny od usterek lub wad, o parametrach identycznych lub lepszych niż określone w Opisie przedmiotu zamówienia. 6. Mimo poświadczenia przez Zamawiającego, że wszystkie wady zostały naprawione, Zamawiający może uznać, ze pomimo usunięcia wad, pogorszeniu uległy wartości techniczne lub użytkowe przedmiotu umowy. Z tego tytułu może żądać od Wykonawcy obniżenia ceny umownej, opierając się na sporządzonej na zlecenie Zamawiającego ekspertyzie i wycenie rzeczoznawcy. W przypadku uznania przez rzeczoznawcę zasadności roszczenia, koszty wykonania ekspertyzy poniesie Wykonawca. Zamawiający dopuszcza możliwość potracenia należności za wykonanie ekspertyzy i wyceny z zabezpieczenia należytego wykonania umowy dotyczącego wad i usterek. 7. W przypadku nieusunięcia wad Zamawiający może korzystać także z uprawnienia do dochodzenia naprawienia szkody z powodu wystąpienia wad/i lub ich nieusunięcia w wyznaczonym terminie. 8. Strony umowy zgodnie ustalają, iż w ostatnim miesiącu gwarancji/rękojmi dokonają przeglądu przedmiotu umowy, w celu ustalenia jego stanu technicznego. Godziny i miejsce wykonania przeglądu, zostaną określone przez Zamawiającego, o czym zostanie powiadomiony Wykonawca, z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem. Niestawiennictwo Wykonawcy podczas przeglądu nie stanowi przeszkody do jego wykonania samodzielnie przez Zamawiającego, a dokonane przez niego ustalenia są wiążące dla Wykonawcy. 9. Na wymienione części Wykonawca przekaże gwarancję o takiej długości jaką daje producent części, jednak nie krótszą niż termin gwarancji całej dostawy. Naprawy serwisowe muszą być świadczone przez autoryzowany serwis producenta sprzętu, którego usterka lub wada dotyczy. 10. Warunki serwisu gwarancyjnego: 1) czas reakcji Wykonawcy, rozumiany jako potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do realizacji przekazane Zamawiającemu za pomocą faksu, nie może być dłuższy niż w następnym dniu roboczym od momentu zgłoszenia usterki lub wady; 2) czas skutecznej naprawy: nie dłużej niż 21 dni liczonych od momentu zgłoszenia usterki lub wady; 3) w przypadku trzykrotnej usterki lub wady danego asortymentu przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest do wymiany wadliwego j dostawy sprzętu, na nowy wolny od usterek i wad. 11. Wykonawca ma obowiązek dostarczyć wypełnione i zarejestrowane, wymagane dokumenty gwarancyjne producenta potwierdzające warunki gwarancji. W razie utraty dokumentu gwarancyjnego Zamawiający nie traci uprawnień z tytułu gwarancji, jeżeli okaże za pomocą innego dokumentu (protokołu odbioru, faktury) istnienie zobowiązań z tytułu gwarancji jakości. 12. W okresie gwarancji jakości i rękojmi za wady, wszelkie usuwanie wad dokonywane będzie w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 ust. 1 umowy. Zamawiający nie ponosi jakichkolwiek kosztów związanych z usuwaniem wad. 13. Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w terminie ustalonym przez Strony Zamawiający po uprzednim pisemnym zawiadomieniu, może zlecić ich usunięcie osobie trzeciej na koszt Wykonawcy na podstawie odrębnej umowy. 14. Na wykonane w okresie gwarancji lub rękojmi naprawy lub użyte do ich wykonania materiały i wyroby, gwarancja i rękojmia biegnie na nowo, licząc od dnia podpisania przez Zamawiającego Protokołu odbioru naprawy. 15. Wykonawca zobowiązuje się każdorazowo informować Zamawiającego o zmianie adresu siedziby w czasie trwania okresu gwarancyjnego. § 8 1. Poza przypadkami przewidzianymi w obowiązujących przepisach prawa, Zamawiający może odstąpić od umowy bez wyznaczania terminu dodatkowego w szczególności z następujących przyczyn: 1) realizacji przedmiotu umowy przez Wykonawcę w sposób niezgodny z: niniejszą umowa, wskazaniami Zamawiającego, z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, normami technicznymi i technologicznymi, 2) zwłoki w wykonaniu przedmiotu umowy przez Wykonawcę z przyczyn zależnych od Wykonawcy przekraczającego 10 dni w stosunku do terminu umownego. Odstąpienie może nastąpić w terminie do 30 dni od powzięcia przez Zamawiającego wiedzy o wystąpieniu przyczyny wymienionej w punktach 1-2. 2. Odstąpienie od umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. § 9 1. Zamawiający oświadcza, iż przedstawicielem Zamawiającego w sprawach związanych z wykonaniem umowy będzie ……………………... 2. Wykonawca oświadcza, iż osoba uprawnioną do kontaktów z Zamawiającym po jego stronie w sprawach związanych z wykonaniem umowy będzie ……………………... 3. Strony dopuszczają możliwość zmiany osób wymienionych w ust. 1-2 po zawarciu aneksu do umowy. § 10 1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego i Prawa Zamówień publicznych. 2. Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych, dla których Administratorem Danych jest Prezydent m. st. Warszawy, a co za tym idzie nie wiąże się z dostępem do zasobów systemów informatycznych Urzędu m.st. Warszawy. 3. Wszelkie oświadczenia dla drugiej Strony w wykonaniu postanowień niniejszej umowy, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w umowie, wymagają formy pisemnej i o ile nie zostaną doręczone osobiście, będą przesłane listem poleconym na adres strony za potwierdzeniem odbioru określony w niniejszej umowie. W razie zaniedbania obowiązku zawiadomienia o zmianie adresu, korespondencję wysłaną na ostatni adres listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru i nie odebraną, uważa się za doręczoną w dacie zwrotu korespondencji. 4. Strony umowy zgodnie ustalają, iż Wykonawca bez zgody Zamawiającego wyrażonej pisemnie pod rygorem nieważności nie może dokonać na rzecz osoby trzeciej cesji wierzytelności pieniężnej, wynikającej z niniejszej umowy bądź przekazu zapłaty wynagrodzenia umownego. 5. Strony umowy stwierdzają, iż zapoznały się z umową i dokonały interpretacji jej poszczególnych postanowień, w celu wyeliminowania ewentualnych, mogących powstać w przyszłości sporów na tle jej wykonania. 6. Zmiana niniejszej umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 7. Właściwym do rozstrzygania sporów mogących wyniknąć w wyniku realizacji niniejszej umowy jest sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 8. Umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, z których dwa otrzymuje Zamawiający i jeden Wykonawca. Załączniki: 1. Formularz cenowy ofertowy 2. Opis przedmiotu zamówienia WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Nie Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
, godzina:
,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: