Polańczyk: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady, położonych na obszarze Gminy Solina


Numer ogłoszenia: 527838 - 2013; data zamieszczenia: 19.12.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku , ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.esolina.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady, położonych na obszarze Gminy Solina.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Szacunkowa ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie od 1 kwietnia 2014 do 31 marca 2015 r. wynosi około: Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1300 Mg, odpady z selektywnej zbiórki (plastik⁄metal, szkło, papier, wielomateriałowe) - 70 Mg, odpady wielkogabarytowe- 4 Mg, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 2 Mg, inne odpady nie ulegające biodegradacji (odpady z cmentarzy) 3 Mg, odpady z pielęgnacji terenów zieleni (z cmentarzy) 1 Mg.
1) zakres przedmiotu zamówienia - w całym okresie realizacji zamówienia - obejmuje odbiór i zagospodarowanie od właścicieli nieruchomości:
a) nie segregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 20 03 01), gromadzonych w pojemnikach lub workach.
b) odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny w gminnych pojemnikach typu IGLOO oraz pojemnikach indywidualnych lub workach, obejmujących:
- papier i tekturę (kod 15 01 01, 20 01 01), - szkło (kod 15 01 07, 20 01 02), - tworzywa sztuczne (kod 15 01 02, 20 01 39), - metal (kod 15 01 04, 20 01 40), c) odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny obejmujących:
- odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji (kod 20 01 08), - odpady zielone (kod 20 02 01), - opakowania wielomateriałowe (kod 15 01 05), - odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07), - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (w szczególności kod 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36), - baterie i akumulatory ( w szczególności 20 01 33*, 20 01 34), - zużyte opony (16 01 03).
d) odpady wskazane w ppkt c, obejmujące: odpady wielkogabarytowe, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, baterie i akumulatory, chemikalia, metale, Wykonawca zobowiązany będzie odbierać z terenu nieruchomości lub też z punktów gminnych, oddzielnym transportem.
2) Wykonawca będzie zobowiązany - w całym okresie realizacji zamówienia - odbierać od właścicieli nieruchomości odpady budowlane i rozbiórkowe (kod 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) z prowadzonych samodzielnie remontów, w drodze telefonicznego zgłoszenia konieczności odbioru przez prowadzącego remont, za opłatą uiszczaną przez prowadzącego remont na rzecz Wykonawcy.
3) Ostateczne terminy odbioru odpadów Wykonawca uzgodni z Zamawiającym.
4) Wykonawca odbiera odpady komunalne powstałe w trakcie organizacji imprez okolicznościowych na obszarze Gminy Solina oraz zgromadzone w sposób selektywny w pojemnikach typu "Igloo" usytuowanych w tzw. "gniazdach", zgodnie z informacją i w uzgodnieniu z Zamawiającym,
5) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów poprzez przekazanie ich do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych wskazanej w Uchwale Sejmiku Województwa Podkarpackiego Nr XXIV⁄410⁄12 z dnia 27 sierpnia 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z 2012 r., poz. 1829 ze zm.). 6) Wykonawca - podczas realizacji zamówienia - zobowiązany będzie zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z:
a) art. 3 ust. 2 pkt 7, art. 3b i art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.),
b) rozporządzeniem Ministra Środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz 645),
c) rozporządzeniem ministra Środowiska z 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676),
d) odpowiednimi uchwałami Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
7) Przedmiot zamówienia obejmuje zakup przez Wykonawcę worków do selektywnej zbiórki odpadów o niżej wymienionej kolorystyce i pojemności, oznakowanie worków napisem "GMINA SOLINA" oraz dostarczenie ich odpłatnie po kosztach nabycia nie więcej jak 1 zł. brutto właścicielom nieruchomości w ilości odpowiadającej potrzebom danej nieruchomości. Pojemność worków wynosi: - worek koloru niebieskiego (papier i tektura) o pojemności 120 l,
- worek koloru żółtego (tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe) o pojemności 120 l,
- worek koloru białego (szkło bezbarwne) o pojemności 120 l,
- worek koloru zielonego (szkło kolorowe) o pojemności 120 l,
- worek koloru czerwonego (drobny metal) o pojemności 120l.
8) Wykonawca ma obowiązek dostarczenia właścicielom nieruchomości worków wymienionych w ppkt 7) nie później niż w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia realizacji zamówienia. Kolejne worki będą dostarczane w sposób i w ilości uzgodnionej między Wykonawcą, a właścicielem bądź władającym nieruchomością. Jako punkty dodatkowej dystrybucji worków w poszczególnych miejscowościach wiejskich należy wyznaczyć adres miejsca zamieszkania sołtysa wsi i⁄lub inny uzgodniony z Zamawiającym.
9) Worki wymienione w ppkt 7) powinny być wykonane z folii polietylenowej LDPE, półprzeźroczystej o parametrach zapewniających odpowiednią ich wytrzymałość.
10) Przedmiot zamówienia nie obejmuje dostarczenia właścicielom nieruchomości pojemników służących do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pojemników do selektywnej zbiórki. Wykonawca może zaoferować i dostarczać takie pojemniki właścicielom nieruchomości na podstawie odrębnej umowy zawieranej pomiędzy Wykonawcą, a właścicielem bądź władającym nieruchomością. Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów muszą posiadać poniższą kolorystykę i oznaczenia:
- pojemnik koloru niebieskiego - papier i tektura,
- pojemnik koloru żółtego - tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
- pojemnik koloru białego - szkło bezbarwne,
- pojemnik koloru zielonego - szkło kolorowe,
- pojemnik koloru czerwonego - drobny metal.
11) W zakresie realizacji odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady, Wykonawca zobowiązany będzie określić ilość odbieranych odpadów komunalnych za pomocą urządzeń rejestrujących. Wykonawca wydaje właścicielowi bądź władającemu - wymienioną w niniejszym podpunkcie nieruchomością - dokument potwierdzający ilość i rodzaj odebranych odpadów, zawierający m.in. adres nieruchomości oraz dane osoby/podmiotu władającego nieruchomością. Kopia dokumentu, pozostaje u Wykonawcy.
12) Wybrany Wykonawca - niezwłocznie po podpisaniu umowy - otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz nieruchomości, z których odbierane będą odpady. Zamawiający - w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia - będzie przekazywał Wykonawcy informacje o wszystkich zmianach w wykazie, w formie pisemnej, w terminie do 14 dni roboczych od dnia nastąpienia zmiany.
13) W zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca nie może mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi, odbieranymi od właścicieli nieruchomości.
14) W zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania prawidłowości prowadzenia zadeklarowanej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości. W przypadku stwierdzenia braku odpowiedniej segregacji odpadów, Wykonawca przyjmuje je jako zmieszane odpady komunalne i w terminie 7 dni roboczych od dnia odebrania odpadów zawiadamia o tym Zamawiającego. Zawiadomienie następuje w formie pisemnej i zawiera: dokładny adres (lokalizację nieruchomości, na której powstają odpady), dzień stwierdzenia nieprawidłowości, ilość i rodzaj odebranych odpadów.
15) Wykonawca - w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia - zobowiązany będzie do prowadzenia i przekazywania Zamawiającemu nw. ewidencji: - ilości worków służących do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, dostarczonych do poszczególnych nieruchomości położonych w poszczególnych miejscowościach,
- ilości worków do selektywnej zbiórki odpadów, dostarczonych do poszczególnych nieruchomości położonych w poszczególnych miejscowościach,
- ilości i rodzaju (odpady zmieszane, frakcje odpadów zebranych w sposób selektywny) odpadów komunalnych odebranych z poszczególnych nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w poszczególnych miejscowościach.
Ewidencje (Raport) obejmujące okres jednego miesiąca kalendarzowego, należy przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej, w terminie 7 dni roboczych od zakończenia miesiąca, którego dotyczą.
16) Wykonawca - w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia - zobowiązany będzie do prowadzenia i przekazywania Zamawiającemu ewidencji ilości i rodzaju (odpady zmieszane, frakcje odpadów zebranych w sposób selektywny) odpadów komunalnych odebranych z poszczególnych nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady, położonych w poszczególnych miejscowościach.
Ewidencję zgodną z dokumentacją, o której mowa w ppkt 11) Opisu przedmiotu zamówienia, obejmującą okres jednego miesiąca, należy przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej, w terminie 4 dni roboczych od ostatniego dnia miesiąca, którego dotyczy.
17) Zamawiający wprowadzi oznakowanie pojemników typu GB za pomocą znaczników wykonanych w technologii RFID. Wykonawca zostanie wyposażony przez Zamawiającego w 2 urządzenia przenośne umożliwiające odczyt znacznika RFID i identyfikację gospodarstwa oddającego śmieci. Przekazanie urządzeń nastąpi na podstawie odrębnej umowy, która określi w szczególności warunki przekazania, używania, zwrotu i odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie urządzenia.
17a) Wykonawca będzie zobowiązany do wprowadzenie informacji na temat ilości odebranych pojemników i po zakończeniu trasy przekazania danych z urządzeń przenośnych do Zamawiającego w postaci elektronicznej. Zamawiający przeszkoli wskazanego pracownika Wykonawcy w zakresie obsługi urządzeń przenośnych i sposobu przekazywania danych do Zamawiającego.
18) Wykonawca zobowiązywany jest do spełnienia wymagań określonych rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122), tj. dysponuje odpowiednią bazą magazynowo - transportową oraz pojazdami i urządzeniami, umożliwiającymi realizacje przedmiotu zamówienia. Wykonawca - w zakresie realizacji zmówienia - zobowiązywany jest do zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego i sanitarnego pojazdów i urządzeń służących do odbioru odpadów komunalnych. Pojazdy i urządzenia muszą być zabezpieczonymi przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów podczas ich załadunku i transportu, a pod koniec dnia roboczego - opróżnione i zaparkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo - transportowej. Ponadto, pojazdy powinny być wyposażone w urządzenia rejestrowe odbieranych odpadów.
19) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania Zamawiającemu sprawozdań kwartalnych, o których mowa w art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 391), w terminach wskazanych w ustawie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami (Dz. U. z 2012 r., poz. 630), a w przypadku zmian, zgodnie z obowiązującymi wzorami. Wykonawca zobowiązany jest także zamieścić w sprawozdaniu informację o osiągniętych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Za nieosiągnięcie przez Wykonawcę wymaganych poziomów, o których mowa powyżej, zostaną nałożone kary, których wysokość zostanie wyliczona w sposób określony w art. 9x ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (jako iloczyn stawki opłaty za zmieszane odpady komunalne, określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 290 ustawy Prawo ochrony środowiska, i brakującej masy odpadów komunalnych, wyrażonej w Mg, wymaganej do osiągnięcia odpowiedniego poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami lub ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania). Wykonawca jest odpowiedzialny względem Zamawiającego za nienależyte wykonanie zobowiązania, w szczególności za nieosiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, w szczególności Zamawiający w razie poniesienia konsekwencji finansowych (art. 9z ust. 2 i 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) za powyższe dochodzić będzie od Wykonawcy wyrównania poniesionej kary na zasadach wyrównania szkody.
20) W celu wykonania przez Zamawiającego obowiązku wnikającego z art 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, tj. sporządzenia rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, Wykonawca zobowiązany będzie przekazań Zamawiającemu wszystkie informacje niezbędne do sporządzenia tego sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przekazania Zamawiającemu innych informacji wynikających z realizacji przedmiotu zamówienia, jeśli w trakcie realizacji zmówienia, na Zamawiającego zostanie nałożony obowiązek sporządzenia innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami.
21) Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu informacji dot. monitorowania prawidłowości prowadzenia zadeklarowanej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości.
22) Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu - wraz z protokołem wykonania usług - kart przekazania odpadów do stacji segregacji odpadów selektywnie zebranych za okres jednego miesiąca, zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. z 2010 r., Nr 249, poz. 1673) w terminie 14 dni roboczych od zakończenia miesiąca, którego dotyczą.
23) Ponadto Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
a) realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z niniejszą SIWZ, obowiązującymi przepisami prawa i umową,
b) przestrzegania harmonogramu odbioru odpadów uzgodnionego z Zamawiającym,
c) informowania mieszkańców o terminach odbioru odpadów w formie ulotek dostarczanych mieszkańcom i zarządcom nieruchomości, ogłoszeń umieszczanych na tablicach informacyjnych w miejscach zwyczajowo przyjęty na terenie gminy Solina,
d) przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ppoż. w trakcie realizacji zamówienia,
e) usunięcia ewentualnych szkód powstałych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia z winy Wykonawcy, w szczególności: uszkodzeń dróg, chodników, ogrodzeń, altan śmietnikowych, pojemników na odpady komunalne,
f) odbioru i transportu odpadów komunalnych również w przypadku, kiedy dojazd do nieruchomości, z których będą odbierane odpady będzie znacznie utrudniony, w szczególności z powodu remontu dróg, dojazdów itp. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy
k) umożliwiania wstępu na teren bazy magazynowo - transportowej przedstawicielom Zamawiającego, upoważnionym do przeprowadzania kontroli w zakresie realizacji postanowień ustawy o odpadach i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach,
l) zapewnienia przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie usług będących przedmiotem zamówienia w ilości minimum jak w ofercie złożonej w postępowaniu przetargowym,
m) odbierania i transportowania odpadów komunalnych zgodnie z wymaganiami określonymi w SIWZ, w szczególności dotyczącymi wymagań w zakresie pojazdów,
n) zachowania w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w związku z realizacja przedmiotu zamówienia, dotyczących w szczególności mieszkańców objętych przedmiotem zamówienia jak i Zamawiającego.
24) Wykonawca, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90.50.00.00-2, 90.51.00.00-5, 90.51.10.00-2, 90.51.20.00-9, 90.51.31.00-7, 90.51.40.00-3, 90.53.30.00-2.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.03.2015.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 10 000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych). Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6): - Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

- formularz ofertowy,
- oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy,
- dokumenty, z których wynika prawo do reprezentowania wykonawcy (pełnomocnictwo), o ile prawo to nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.przetargi.esolina.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
17.01.2014 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 11.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Nie przewiduje się dofinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

Ogłoszenie nr 108638 - 2017 z dnia 2017-07-17 r.
Tomaszów Mazowiecki: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Projekt instalacji wewnętrznej ciepłej i zimnej wody użytkowej, kanalizacji sanitarnej i technologicznej zaplecza kuchennego wraz z inwentaryzacją całego budynku II Liceum
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Nazwa projektu lub programu



Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 527838-N-2017


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::


Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiat Tomaszowski, krajowy numer identyfikacyjny 59064845100000, ul. ul. Św. Antoniego  41, 97200   Tomaszów Mazowiecki, państwo Polska, woj. łódzkie, tel. 447 242 127, faks 44 725 28 01, e-mail zamowienia@powiat-tomaszowski.pl
Adres strony internetowej (URL): www.powiat-tomaszowski.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Projekt instalacji wewnętrznej ciepłej i zimnej wody użytkowej, kanalizacji sanitarnej i technologicznej zaplecza kuchennego wraz z inwentaryzacją całego budynku II Liceum

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):

IZP.272.27.2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie: 1) inwentaryzacji architektoniczno – budowlanej całego budynku wraz z naniesieniem przewodów wentylacji grawitacyjnej (Zamawiający wymaga, aby inwentaryzacja była wykonana poprzez przeprowadzenie pomiarów z natury) oraz 2) inwentaryzacji instalacji objętych przedmiotem zamówienia oraz 3) kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej: a) wymiany istniejącej wewnętrznej instalacji zimnej wody użytkowej całego obiektu, b) wymiany istniejącej wewnętrznej kanalizacji sanitarnej całego obiektu i technologicznej zaplecza kuchennego, c) ciepłej wody użytkowej dla całego obiektu wraz z zaprojektowaniem segmentowego węzła cieplnego dla ciepłej wody użytkowej z możliwością rozbudowy o segment dla centralnego ogrzewania. W dokumentacji projektowo – kosztorysowej należy przewidzieć wykonanie przystosowania istniejących pomieszczeń sanitariatów szkoły do nowych wymagań stawianych tym pomieszczeniom w Warunkach Technicznych. Dokumentacja projektowo - kosztorysowa ma obejmować także wykonanie robót towarzyszących m.in. związanych z wymianą okładzin ściennych i podłogowych w pomieszczeniach sanitariatów, wykonanie prac naprawczych po robotach związanych z wymianą i wykonaniem instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Projekt ma zawierać również opracowanie wykonania pomieszczenia dla ulokowania nowego segmentu węzła cieplnego ciepłej wody użytkowej i przyszłościowej rozbudowy tego węzła o segment centralnego ogrzewania. Dokumentacja ma być kompletna tj. gwarantować wykonanie wszystkich prac i działań w celu wykonania zadania i obejmować ma wszystkie branże: • architektoniczną wraz z aranżacją pomieszczeń sanitarnych, • konstrukcyjno-budowlaną, • sanitarną związaną z przedmiotem zamówienia, • elektryczną związaną z przedmiotem zamówienia, • inne niezbędne niewymienione powyżej. 2. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie: a) dokumentacji projektowej tj. projektów budowlanych i wykonawczych wszystkich branż (dopuszcza się projekty budowlano-wykonawcze), sporządzonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz.1129 z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa I Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2012 r. poz. 462 z późn. zm.), wraz z wszelkimi: warunkami, decyzjami, opiniami, uzgodnieniami, sprawdzeniami, ewentualnymi odstępstwami , pozwoleniami itp. wymaganymi przepisami – po 5 egz. każdego z projektów każdej z branż + wersja elektroniczna w formacie: dla opisów - *.doc i *.pdf, dla rysunków - *.pdf i *.dwg b) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, wszystkich branż, sporządzonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 r. poz.1129 z późn. zm.) – po 3 egz. każdej z branż + wersja elektroniczna w formacie *.pdf i *.doc c) przedmiarów robót, wszystkich branż – po 2 egz. każdej z branż + wersja elektroniczna w formacie *.pdf i *.ath lub *.kst d) kosztorysów inwestorskich, wszystkich branż, wykonanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2004 nr 130 poz. 1389 ) – po 2 egz. każdej z branż + wersja elektroniczna w formacie *.pdf i *.ath lub *.kst e) inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej całego budynku – 3 kpl. + wersja elektroniczna w formacie: dla opisów - *.pdf, dla rysunków - *.pdf i *.dwg 3. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest m.in. do: 1) dokonania z Zamawiającym ustaleń przedprojektowych – ustalenia w siedzibie Zamawiającego, w terminie dogodnym dla Zamawiającego; 2) opracowania wszelkich dokumentów i ich załączników i uzyskania wszelkich dokumentów do celów projektowych i realizacji zamówienia tj.: inwentaryzacji, warunków, decyzji, opinii, uzgodnień, sprawdzeń, ewentualnych odstępstw, zgód, pozwoleń itp. wymaganych przepisami i innych wyżej nie wymienionych a niezbędnych dla prawidłowego opracowania dokumentacji i późniejszej realizacji zadania, Zamawiający wymaga, aby inwentaryzacja instalacji objętych przedmiotem zamówienia została załączona do projektu oraz aby inwentaryzacja była wykonana poprzez przeprowadzenie pomiarów z natury. 3) stałej współpracy z Zamawiającym oraz uwzględniania uwag przez niego wnoszonych; 4) opisywania proponowanych materiałów, urządzeń, technologii, metod, oraz wszelkich pozostałych elementów wykonywanego opracowania zgodnie z wymogami w tym zakresie zawartymi w ustawie Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2015r. poz. 2164 ze zm.) Wykonawcę obowiązuje bezwzględny zakaz opisywania proponowanych materiałów, urządzeń, technologii, metod, oraz wszelkich pozostałych elementów wykonywanego opracowania w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję; 5) sprawowania nadzoru autorskiego. W ramach nadzoru autorskiego projektant każdej z branż zobowiązany będzie do minimum 1- krotnej wizyty na budowie, w trakcie realizowania prac objętych opracowaną dokumentacją oraz na wezwanie Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami i normatywami. Opracowanie ma być kompletne z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć. Wszystkie elementy opracowania muszą być wzajemnie spójne i skoordynowane pod względem technicznym. Wykonawca zobowiązany jest do uzgadniania z Zamawiającym wszelkich rozwiązań technicznych i materiałowych odbiegających od standardów i wpływających na podniesienie kosztów późniejszej realizacji. Wykonawca ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność za szkody lub roszczenia innych podmiotów (w tym wykonawcy robót realizowanych na podstawie dokumentacji objętej niniejsza umową) wynikające z niewłaściwego wykonania przedmiotu niniejszej umowy, w tym m.in. w związku z niewłaściwie wykonanym przedmiarem robót lub kosztorysem inwestorskim. Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego udzielania wyjaśnień do opracowanej dokumentacji na każdym etapie jej rozpatrywania lub realizacji, w tym na etapie przetargu na wybór wykonawcy robót. Braki, błędy, inne nieprawidłowości (w tym m.in. braki technicznej możliwości realizacji zaprojektowanego rozwiązania), wady, w przedmiocie niniejszej umowy skutkujące wzrostem kosztów wykonania robót (wykonywanych na podstawie dokumentacji stanowiącej przedmiot umowy) będą obciążały wyłącznie Wykonawcę, który zapłaci w całości, za udokumentowane nakłady z tego tytułu. Wykonawca zobowiązany jest w ramach wynagrodzenia umownego do dokonania wszelkich czynności, obowiązków wynikających z niniejszej umowy oraz innych przepisów dotyczących, związanych z niniejszym zamówieniem, bez prawa żądania dodatkowego wynagrodzenia. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia realizacji niniejszego zamówienia, opracowania dokumentacji przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i ponosi w tym zakresie pełną i wyłączną odpowiedzialność. Podjęcie na wezwanie Zamawiającego czynności nadzoru oraz jego realizacji winny każdorazowo nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 1 dnia od zawiadomienia przez Zamawiającego, chyba, że strony umowy ustalą inny termin przystąpienia do jego realizacji. Zawiadomienia i ustalenia Zamawiający może dokonać telefonicznie. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i wymogami Zamawiającego tj. do : a) kontroli zgodności realizacji inwestycji z projektem, w toku wykonywania robót budowlanych przez wykonawcę robót; b) uzgadniania możliwości i oceny zasadności wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, a zgłaszanych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, c) udziału w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego lub wykonawcę robót (na budowie lub w innym uzgodnionym miejscu) – tylko na wezwanie Zamawiającego; d) udziału w odbiorze robót zrealizowanych na podstawie projektu – tylko na wezwanie Zamawiającego. 4. Informacje uzupełniające - opis ogólny budynku. Zamówieniem objęty jest budynek II LO w Tomaszowie Mazowieckim położony przy ul. Jałowcowej 10 na działce o nr ewid. 290/2 obręb 13. Budynek został przekazany do użytkowania w roku 1963, jako budynek szkoły średniej. Jest budynkiem edukacyjnym, posiada trzy kondygnacje nadziemne i jest całkowicie podpiwniczonym w części dydaktycznej. Parterowa sala gimnastyczna połączona jest z częścią dydaktyczną łącznikiem. Budynek o konstrukcji tradycyjnej udoskonalonej. Ławy fundamentowe betonowe, ściany konstrukcyjne zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły pełnej na zaprawie cementowo – wapiennej, o grubości 25; 38; 52; 64 cm obustronnie tynkowane. Ścianki działowe murowane z cegły dziurawki grubości 6 i 12 cm. Ściany zewnętrzne parteru, pierwszego i drugiego piętra oraz dach budynek w latach 90 został ocieplony płytami styropianowymi metodą lekką – mokrą. W roku 2016 wykonano naprawę izolacji zewnętrznych ścian piwnic oraz docieplenie ściany piwnic budynku edukacyjnego. Stropy między kondygnacyjne z płyt kanałowych, Stropodach z płyt kanałowych ocieplony pierwotnie z profilowanym spadkiem połaci dachowych ocieplony w latach dziewięćdziesiątych płytami styropianowymi pokryty papą termozgrzewalną. Słupy, podciągi, wieńce i nadproża monolityczne. Budynek wyposażony w instalacje wodociągową zimnej i ciepłej wody użytkowej, instalacje centralnego ogrzewania zasilaną z sieci miejskiej, instalacje elektryczną i odgromową, instalacje gazową. Instalacja kanalizacji sanitarnej wykonana jest z rur żeliwnych, prowadzone prace naprawcze na tej instalacji wykonywane są przy zastosowaniu rur PCV o średnicy od Ø 25 mm do Ø 150 mm. Budynek posiada grawitacyjną instalacje wentylacji. Stolarka okienna PVC, drzwiowa zewnętrzna PVC natomiast wewnętrzna stolarka drzwiowa typowa drewniana.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie podzielone jest na części:

Nie

II.5) Główny Kod CPV: 71000000-8
Dodatkowe kody CPV:
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów


III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
10/07/2017

IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
51926.83

Waluta
pln


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
3
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:
3

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:
0

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:
0

liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
Pan Marek Babicki Właściciel Firmy EKOBUD PROJEKTOWANIE KONSULTING MAREK BABICKI,  babicki@wp.pl,  {Dane ukryte},  54-066,  Wrocław,  kraj/woj.
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
34440.00

Oferta z najniższą ceną/kosztem
34440.00
>
Oferta z najwyższą ceną/kosztem
59040.00

Waluta:
pln


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:



IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.


IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Adres: ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: urzad@esolina.pl
tel: 134 692 118
fax: 13 4692321
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-01-16
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 52783820130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-12-18
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 438 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.esolina.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
90500000-2 Usługi związane z odpadami
90510000-5 Usuwanie i obróbka odpadów
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
90512000-9 Usługi transportu odpadów
90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90514000-3 Usługi recyklingu odpadów
90533000-2 Usługi gospodarki odpadami
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Projekt instalacji wewnętrznej ciepłej i zimnej wody użytkowej, kanalizacji sanitarnej i technologicznej zaplecza kuchennego wraz z inwentaryzacją całego budynku II Liceum Pan Marek Babicki Właściciel Firmy EKOBUD PROJEKTOWANIE KONSULTING MAREK BABICKI
Wrocław
2017-07-17 34 440,00