Frysztak: Przebudowa drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w miejscowości Cieszyna w km 0+000 - 1+350


Numer ogłoszenia: 174140 - 2013; data zamieszczenia: 30.04.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Frysztak , ul. Księdza Wojciecha Blajera 20, 38-130 Frysztak, tel. 017 27777110 w. 302.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w miejscowości Cieszyna w km 0+000 - 1+350.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w km 0+000 - 1+350 w miejscowości Cieszyna na długości 1350 m, zniszczonego przez powódź w latach 2010r. i 2012r., polegająca na przywróceniu jej do stanu pierwotnego poprzez wykonanie robót budowlanych odtworzeniowych i zabezpieczających. Droga zlokalizowana jest w miejscowości Cieszyna, Gmina Frysztak, połączona jest bezpośrednio z drogą wojewódzką Nr 988 Babica-Warzyce (zjazd z drogi wojewódzkiej w km 0+000 drogi gminnej), stanowi drogę dojazdową o charakterze lokalnym. Średnia szerokość korony drogi wynosi ok. 5 m, pas jezdny o utwardzeniu gruntowo-żwirowym posiada średnią szerokość 3,5÷4,0 m. Zakres przedsięwzięcia (lub zamówienie obejmuje) obejmuje odbudowę konstrukcji jezdni w obrębie pasa drogowego wraz z nawierzchnią na długości 1350 mb (w tym wykonanie nawierzchni bitumicznej na długości 1020 mb, na pozostałym odcinku nawierzchnia z kruszywa łamanego), odbudowę poboczy, renowacje rowów, przebudowę przepustów wraz zabezpieczeniem ich wylotów. Zakres robót : - odbudowa 5 przepustów pod korona drogi : fi 40 cm - 7,5 mb, fi 50 cm - 6 mb i fi 60 cm - 19,5 mb (rury z tworzywa sztucznego) z obrukowaniem wlotów i wylotów przepustów, - wykonanie podbudowy zasadniczej stabilizowanej gr. 35 cm, m.in. poprzez recykling z użyciem Silmentu w ilości min. 35-50 kG/m2 lub innego środka stabilizującego (Np. EN 1) (nośność podłoża po stabilizacji Rm = 3,5 MPa ÷ 5,0 Mpa) - w ilości 5173 m2; - wykonanie górnej warstwy z kruszywa łamanego 0-63 mm, warstwa grubości 15 cm po zagęszczeniu - w ilości 6005 m2; - wykonanie warstwy jezdni z asfaltobetonu o szerokości 3,30 m (wiążąca gr. 4,5 cm i ścieralna gr. 4 cm) - w ilosci 3453 m2; - renowację rowów - w ilości 1350 m; - odbudowa poboczy kruszywem łamanym 0-31,5 mm, warstwa grubosci 8 cm po zagęszczeniu - w ilości 1232 m2; - uzupełnienie oznakowania pionowego - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa w skład której wchodzą: a)Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące ROZDZIAŁ IV SIWZ. b)Przedmiar robót stanowiący ROZDZIAŁ V SIWZ. 2.Postanowienia dodatkowe a)Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane roboty na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, natomiast na materiały (wyroby) oraz urządzenia - gwarancji zgodnej z gwarancją producenta, jednak na okres nie krótszy niż 36 miesięcy. b)Zamawiający dopuszcza podwykonawstwo. W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje możliwość zlecenia wykonania części przedmiotu zamówienia podwykonawcom jest zobowiązany do wskazania w ofercie tych części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom. Jeżeli Wykonawca nie wskaże takich części, będzie to oznaczało, że zamierza wykonywać zamówienie samodzielnie. c)Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. d)Inne wynikają z projektu umowy, stanowiącego ROZDZIAŁ VI SIWZ..


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.31.40-2, 45.23.31.42-6, 45.23.32.20-7.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.09.2013.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
1. Wymagane wadium w wysokości 12000 PLN (słownie: dwanaście tysięcy złotych 00/100). 2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a)pieniądzu, b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d)gwarancjach ubezpieczeniowych, e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, ze zm.). Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Strzyżów Oddział Frysztak, nr konta 95 9168 1027 5505 8519 2000 0005, z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania dotyczy. Nie dopuszcza się wnoszenia wadium w formie pieniężnej do kasy Zamawiającego lub wpłatą gotówkową na wskazane konto - takie wniesienie wadium jest nieskuteczne. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej należy złożyć w formie oryginału gwarancji lub poręczenia w kasie Zamawiającego. Dopuszcza się także dołączenie oryginału poręczenia lub gwarancji do oferty - w takim przypadku Zamawiający dokona jego wyodrębnienia i zdeponowania w kasie. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4 a i ust. 5 ustawy, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą. W przypadku wadium wniesionego w formie niepieniężnej wymagane jest aby termin ważności gwarancji zapłaty wadium nie był krótszy niż termin związania ofertą. 3.Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert. tj. do dnia 15.05.2013 r., do godz. 08.45.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca udokumentuje wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, robót budowlanych polegających na budowie, przebudowie lub remontach dróg i wartości minimum 600 000 złotych brutto (sześćset tysięcy zł), w tym co najmniej jedną robotą budowlaną o wartości minimum 200 000 zł brutto związaną z wykonaniem nawierzchni bitumicznej, obejmującą wykonanie minimum 3000 m2 nawierzchni bitumicznej ścieralnej. Wykonanie robót musi być poświadczone dokumentami potwierdzającymi. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna wiedza i doświadczenie. Jeżeli w celu potwierdzenia spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnego do realizacji Zamówienia, Wykonawca powołuje się na potencjał udostępniony przez inne podmioty, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji wymaganych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zobowiązanie do udostępnienia zasobów w zakresie wiedzy i doświadczenia powinno określać sposób udostępnienia potencjału (np. poprzez udział w realizacji zamówienia na zasadach podwykonawcy, szkolenia pracowników Wykonawcy lub inne). Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie informacji i danych zawartych w dokumentach o których mowa w pkt. IX IDW, tj. w oparciu o wykaz wykonanych robót budowlanych, wraz z załączonymi dokumentami potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. W przypadku, gdy dokumenty złożone przez Wykonawcę, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu (w zakresie dysponowania wiedzą i doświadczeniem), zawierają dane określone w innych walutach niż określone w SIWZ, Zamawiający dokona ich przeliczenia wg średniego kursu NBP obowiązującego (publikowanego) na dzień zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia (w przypadku braku określenia dokładnej daty zakończenia na pierwszy dzień określonego miesiąca). Tabela kursów walut na stronie internetowej http://www.nbp.pl/kursy/kursy.html.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże i udokumentuje, że dysponuje lub będzie dysponować, co najmniej następującym sprzętem: 1) zespół do otaczania kruszywa - min. 1 szt, 2) rozściełacz mas bitumicznych z podgrzewaną listwą zagęszczającą wstępnie- min. 1 szt, 3) walec statyczny samojezdny min 12Mg - min. 1 szt., 4) walec statyczny samojezdny stalowy 8-10 Mg - min. 1 szt., 5) walec statyczny samojezdny ogumiony - min. 1 szt., 6) możliwością przeprowadzenia badań laboratoryjnych określonych w STWiORB oraz złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy. Jeżeli wskazane urządzenia nie stanowią potencjału własnego Wykonawcy, należy przedłożyć pisemne zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy tych urządzeń na okres realizacji zamówienia. Ocena warunku na podstawie informacji i danych zawartych w dokumentach, o których mowa w pkt. IX. IDW, tj. o wykaz urządzeń i narzędzi niezbędnych do wykonania zamówienia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować, co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (Kierownik budowy, całkowite doświadczenie min. 3 lata, liczone od daty wystawienia stosownych uprawnień), zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623, ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006r w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. nr 83 poz. 578, ze zm.) oraz złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy. Dopuszczalne są uprawnienia, uzyskane na podstawie przepisów wcześniej obowiązujących, uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w zakresie dróg w stopniu wymaganym dla przedmiotu zamówienia. W przypadku, gdy wskazane przez Wykonawcę osoby są obywatelami państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą one spełniać wymogi określone w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623, ze zm.). Jeżeli wskazane osoby nie stanowią potencjału własnego Wykonawcy, należy przedłożyć pisemne zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych osób na okres realizacji zamówienia. Ocena tego warunku na podstawie informacji i danych zawartych w dokumentach, o których mowa w pkt. IX. IDW, tj. o Wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie z podaniem informacji na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz podstawie do dysponowania tymi osobami oraz w oparciu o oświadczenie, że osoba/y, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiada/ją/ wymagane uprawnienia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna za spełnione warunki udziału w postępowaniu, jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada polisę - ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na minimalną kwotę 300 000 zł (trzysta tysięcy zł) oraz złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy. W przypadku braku polisy, Wykonawca przedstawi inny dokument potwierdzający, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, związanej z przedmiotem zamówienia. W przypadku, gdy dokumenty złożone przez Wykonawcę, w celu potwierdzenia posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, zawierają dane określone w innych walutach niż określone w SIWZ, Zamawiający dokona ich przeliczenia wg średniego kursu NBP obowiązującego (publikowanego) na dzień wystawienia dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia. Tabela kursów walut na stronie internetowej http://www.nbp.pl/kursy/kursy.html Wykonawcy występujący jako konsorcjum składają wspólną polisę na wymaganą kwotę albo oddzielne polisy dla każdego z członków konsorcjum, z zastrzeżeniem, że suma ubezpieczenia członków konsorcjum wynosi nie mniej niż 300 000,00 złotych. Ocena warunku na podstawie informacji i danych zawartych w dokumentach, o których mowa w pkt. IX. IDW.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

a)pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych do oferty, a także pełnomocnictwo podmiotów występujących wspólnie (konsorcjum), jeśli dotyczy, b)wypełniony formularz ofertowy zgodny w treści z wzorem stanowiącym ROZDZIAŁ II SIWZ, c)wypełniony i podpisany kosztorys ofertowy - wg wzoru - Rozdział III SIWZ, d)wypełniony i podpisany wykaz cen czynników produkcji - wg wzoru - Załącznik Nr 1 do kosztorysu ofertowego. e)Podpisany Przedmiar robót - Rozdział V SIWZ. f)wykaz robót, które Wykonawca zamierza zlecić do wykonania podwykonawcom zgodny w treści z wzorem stanowiącym Załącznik Nr 7 do formularza oferty. UWAGA: Brak w/w dokumentu nie wpływa na ocenę oferty i potraktowany zostanie jako oświadczenie, iż Wykonawca wykona przedmiot umowy bez udziału podwykonawców. g)W przypadku należenia do grupy kapitałowej, należy do oferty dołączyć listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.).

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania istotnych zmian umowy, w stosunku do treści oferty, w przypadku wystąpienia okoliczności które przemawiają za koniecznością zmiany jej postanowień. W szczególności mogą być to: 1.Zmiana terminu wykonania umowy a)w przypadku przedłużenia procedury udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego poprzez środki ochrony prawnej, wykorzystywane przez oferentów lub inne podmioty, w wyniku którego umowa zostanie zawarta po dniu 31.05.2013r. b) udzielenia zamówień dodatkowych, których wykonanie wpływa na zmianę terminu wykonania zamówienia podstawowego, c)wystąpienia siły wyższej, której wystąpienie ma wpływ na realizację umowy lub wystąpienie okoliczności zaistniałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy utrudniających lub uniemożliwiających terminowe wykonanie przedmiotu umowy. Poprzez okoliczności uzasadniające zmianę terminu umowy rozumie się: osunięcia gruntów, długotrwałe intensywne opady, powódź, kolizje transportowe lub komunikacyjne, odkrycia w gruncie przedmiotów niemożliwych wcześniej do zidentyfikowania takich jak: głazy narzutowe, niewybuchy, przedmioty wymagające ochrony Konserwatora Zabytków i inne podobne nieprzewidywalne zdarzenia poza kontrolą którejkolwiek ze Stron i którym żadna ze Stron nie mogła zapobiec, d)czasowego wstrzymania realizacji prac przez Zamawiającego z przyczyn wynikających z działań Zamawiającego, których nie można było przewidzieć pomimo zachowania należytej staranności, e)konieczności wprowadzenia zmian w sposobie wykonania robót budowlanych spowodowanych zmianami w przepisach prawa, norm i standardów lub zmianami w wiedzy technicznej oraz w przypadku stwierdzenia nie zinwentaryzowanych elementów infrastruktury, działań organów administracji publicznej, bądź działań osób trzecich wymagających wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych, które wymuszą przerwanie prac lub zmianę uzyskanych pozwoleń. W przypadku zaistnienia jednej z powyższych okoliczności dopuszcza się możliwość przedłużenia terminu zakończenia robót określonego w punkcie VII Instrukcji dla Wykonawców SIWZ. Przedłużenie terminu zakończenia robót nastąpi w formie aneksu do umowy i wymaga pisemnego wniosku Wykonawcy wraz z uzasadnieniem, zaakceptowanego przez Zamawiającego. Przedłużenie terminu zakończenia prac nastąpi o okres niezbędny dla zakończenia robót uwzględniający okres wystąpienia czynników uniemożliwiających terminowe wykonanie przedmiotu umowy. 2.Zmiana zakresu przedmiotu umowy w sprawie niniejszego zamówienia lub sposobu wykonywania przedmiotu umowy, wraz ze skutkami wprowadzenia tej zmiany przy czym zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy (zaistnienie warunków wpływających na zakres lub sposób wykonywania przedmiotu umowy): a)wydanie przez właściwy organ decyzji administracyjnej wyłączającej lub ograniczającej przedmiot zamówienia opisany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. b) ograniczenie przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego wynikające z obiektywnych i uzasadnionych przyczyn, np. brak możliwości zrealizowania zakładanych robót budowlanych lub niewspółmiernie wysokie koszty osiągnięcia zamierzonego celu w stosunku do planowanych. W przypadku zmian zakresu umowy ustala się zmianę wynagrodzenia Wykonawcy (obniżenia) w stopniu proporcjonalnym do zmiany zakresu przedmiotu umowy. Obniżenie wynagrodzenia zostanie dokonane w oparciu wartość zredukowanego rozmiaru robót określona na podstawie cen jednostkowych podanych w kosztorysie ofertowym. 3.Zmiana wynagrodzenia umownego Zamawiający ustala zmianę wynagrodzenia umownego w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT. W przypadku zmiany stawki podatku VAT, cena netto za wykonanie przedmiotu umowy (części umowy) nie ulega zmianie, a wartość wynagrodzenia zostanie obliczona w oparciu o stawkę podatku VAT obowiązującą na dzień powstania obowiązku podatkowego. Nie dotyczy to przypadku objęcia obowiązkiem podatkowym Wykonawcy, który w dniu podpisania umowy nie był płatnikiem VAT. Takie zmiany nie wymagają aneksu do umowy. Uwaga: W razie zaistnienie istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. 4.Inne dopuszczalne zmiany postanowień umowy dotyczą: 1)zmiany formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, 2)zmiany oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy, 3)zmiany osób, o których mowa w § 9 ust. 1 Projektu umowy (Rozdział VI SIWZ), z zastrzeżeniem że zmiana osoby kierownika budowy wymaga przedłożenia przez Wykonawcę wraz z wnioskiem o w/w zmianę, dokumentów potwierdzających, posiadanie kwalifikacji i uprawnień równoważnych (nie mniejszych ) niż osoba wymieniona w umowie. Zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne, spełniające warunki określone w SIWZ, nie wymaga aneksu do umowy - zmiana jest skuteczna po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego, 4)usunięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w Umowie, których nie można było usunąć w inny sposób, a zmiana taka będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji, 5)zmiana podwykonawcy, powierzenie wykonania części zakresu umowy podwykonawcy lub zmiany zakresu wykonania części zamówienia przez podwykonawcę.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.frysztak.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Frysztak, ul. Ks. W. Blajera 20, 38-130 Frysztak..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
15.05.2013 godzina 08:45, miejsce: Urząd Gminy Frysztak ul. Ks. Wojciecha Blajera 20, 38-130 Frysztak pok. nr 8 (Sekretariat).


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Nie dotyczy.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Frysztak: Przebudowa drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w miejscowości Cieszyna w km 0+000 - 1+350


Numer ogłoszenia: 206550 - 2013; data zamieszczenia: 28.05.2013

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 174140 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Frysztak, ul. Księdza Wojciecha Blajera 20, 38-130 Frysztak, woj. , tel. 017 27777110 w. 302, faks.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w miejscowości Cieszyna w km 0+000 - 1+350.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w km 0+000 - 1+350 w miejscowości Cieszyna na długości 1350 m, zniszczonego przez powódź w latach 2010r. i 2012r., polegająca na przywróceniu jej do stanu pierwotnego poprzez wykonanie robót budowlanych odtworzeniowych i zabezpieczających. Droga zlokalizowana jest w miejscowości Cieszyna, Gmina Frysztak, połączona jest bezpośrednio z drogą wojewódzką Nr 988 Babica-Warzyce (zjazd z drogi wojewódzkiej w km 0+000 drogi gminnej), stanowi drogę dojazdową o charakterze lokalnym. Średnia szerokość korony drogi wynosi ok. 5 m, pas jezdny o utwardzeniu gruntowo-żwirowym posiada średnią szerokość 3,5÷4,0 m. Zakres przedsięwzięcia (lub zamówienie obejmuje) obejmuje odbudowę konstrukcji jezdni w obrębie pasa drogowego wraz z nawierzchnią na długości 1350 mb (w tym wykonanie nawierzchni bitumicznej na długości 1020 mb, na pozostałym odcinku nawierzchnia z kruszywa łamanego), odbudowę poboczy, renowacje rowów, przebudowę przepustów wraz zabezpieczeniem ich wylotów. Zakres robót : - odbudowa 5 przepustów pod korona drogi : fi 40 cm - 7,5 mb, fi 50 cm - 6 mb i fi 60 cm - 19,5 mb (rury z tworzywa sztucznego) z obrukowaniem wlotów i wylotów przepustów, - wykonanie podbudowy zasadniczej stabilizowanej gr. 35 cm, m.in. poprzez recykling z użyciem Silmentu w ilości min. 35-50 kG/m2 lub innego środka stabilizującego (Np. EN 1) (nośność podłoża po stabilizacji Rm = 3,5 MPa ÷ 5,0 Mpa) - w ilości 5173 m2; - wykonanie górnej warstwy z kruszywa łamanego 0-63 mm, warstwa grubości 15 cm po zagęszczeniu - w ilości 6005 m2; - wykonanie warstwy jezdni z asfaltobetonu o szerokości 3,30 m (wiążąca gr. 4,5 cm i ścieralna gr. 4 cm) - w ilosci 3453 m2; - renowację rowów - w ilości 1350 m; - odbudowa poboczy kruszywem łamanym 0-31,5 mm, warstwa grubosci 8 cm po zagęszczeniu - w ilości 1232 m2; - uzupełnienie oznakowania pionowego - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa w skład której wchodzą: a)Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące ROZDZIAŁ IV SIWZ. b)Przedmiar robót stanowiący ROZDZIAŁ V SIWZ. 2.Postanowienia dodatkowe a)Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane roboty na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, natomiast na materiały (wyroby) oraz urządzenia - gwarancji zgodnej z gwarancją producenta, jednak na okres nie krótszy niż 36 miesięcy. b)Zamawiający dopuszcza podwykonawstwo. W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje możliwość zlecenia wykonania części przedmiotu zamówienia podwykonawcom jest zobowiązany do wskazania w ofercie tych części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom. Jeżeli Wykonawca nie wskaże takich części, będzie to oznaczało, że zamierza wykonywać zamówienie samodzielnie. c)Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. d)Inne wynikają z projektu umowy, stanowiącego ROZDZIAŁ VI SIWZ.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.31.40-2, 45.23.31.42-6, 45.23.32.20-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
28.05.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle, {Dane ukryte}, 38-200 Jasło, kraj/woj. podkarpackie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 581320,51 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    497751,38


  • Oferta z najniższą ceną:
    497751,38
    / Oferta z najwyższą ceną:
    529365,25


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Księdza Wojciecha Blajera 20, 38-130 Frysztak
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: ug@frysztak.pl
tel: 17 27 77 110
fax: 17 27 77 920
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-05-14
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 17414020130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-04-29
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 138 dni
Wadium: 1 ZŁ
Szacowana wartość* 33 PLN  -  50 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.bip.frysztak.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Gminy Frysztak, ul. Ks. W. Blajera 20, 38-130 Frysztak.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45233140-2 Roboty drogowe
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przebudowa drogi gminnej Cieszyna-Gorzelnia-Jonków w miejscowości Cieszyna w km 0+000 - 1+350 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle
Jasło
2013-05-28 497 751,00