Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa.
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Aktualizację istniejącej z roku 2012 i opracowanie brakującej wielobranżowej dokumentacji projektowej niezbędnej do prawidłowego wykonania wszystkich wymaganych robót, opracowanej na geodezyjnej dokumentacji do celów projektowych i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków, decyzji i pozwoleń. Aktualizacja i opracowanie nowej dokumentacji obejmuje: - nawierzchnię i podtorze docelową - sieć trakcyjną docelową, - urządzenia srk prowizoryczne i docelowe, - urządzenia teletechniczne do nastawni prowizorycznej i docelowej, - energetykę do 1 kV prowizoryczną i docelową, - nastawnię prowizoryczną i docelową wraz z przyłączami, - konstrukcje wsporczą do anten radiołączności kolejowej, - rozbiórkę nastawni istniejącej i istniejącego masztu radiowego, - przebudowę budynku nastawni i budowę masztu radiowego - przygotowanie dokumentacji do zmiany w zakresie bezpieczeństwa Na rozbiórkę budynku nastawni i masztu radiowego należy uzyskać pozwolenie na rozbiórkę tej infrastruktury a następnie należy uzyskać decyzje pozwolenia na budowę dla budynku nastawni oraz wieży antenowej . Pozostałe roboty w oparciu o zgłoszenie. 2. Wykonanie wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych potrzebnych do wykonania powierzonego zamówienia oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych przepisami prawa budowlanego. 3. Wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej, a w tym m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. 4. Uzyskanie oceny zgodności każdego podsystemu strukturalnego objętego zakresem zamówienia na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu) o ile będzie to wynikało z procedury Zarządzanie zmianą. Dla każdego podsystemu strukturalnego Wykonawca wystąpi do Urzędu Transportu Kolejowego z wnioskiem (zgodnie z art. 25k, ust. 2 ustawy o transporcie kolejowym) o wydanie decyzji stwierdzającej, czy zachodzi konieczność recertyfikacji podsystemów strukturalnych oraz uzyskania zezwolenia na dopuszczenie podsystemów do eksploatacji. 5. Opracowanie pełnej dokumentacji i udział w procedurze Zamawiającego Zarządzanie zmianą w zakresie realizowanego zamówienia w oparciu o Wytyczne Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadzania oceny potencjalnego wpływu zmian technicznych, eksploatacyjnych i organizacyjnych na bezpieczeństwo systemu kolejowego. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno - Użytkowy stanowiący Tom III SIWZ.
Warszawa: Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa.
Numer ogłoszenia: 281544 - 2015; data zamieszczenia: 22.10.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V | zamówienia publicznego |
zawarcia umowy ramowej | |
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ) |
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny , ul.Minerska 16, 04-506 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 47 32 153, faks 22 47 32 154.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.plk-sa.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: transport kolejowy.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Aktualizację istniejącej z roku 2012 i opracowanie brakującej wielobranżowej dokumentacji projektowej niezbędnej do prawidłowego wykonania wszystkich wymaganych robót, opracowanej na geodezyjnej dokumentacji do celów projektowych i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków, decyzji i pozwoleń. Aktualizacja i opracowanie nowej dokumentacji obejmuje: - nawierzchnię i podtorze docelową - sieć trakcyjną docelową, - urządzenia srk prowizoryczne i docelowe, - urządzenia teletechniczne do nastawni prowizorycznej i docelowej, - energetykę do 1 kV prowizoryczną i docelową, - nastawnię prowizoryczną i docelową wraz z przyłączami, - konstrukcje wsporczą do anten radiołączności kolejowej, - rozbiórkę nastawni istniejącej i istniejącego masztu radiowego, - przebudowę budynku nastawni i budowę masztu radiowego - przygotowanie dokumentacji do zmiany w zakresie bezpieczeństwa Na rozbiórkę budynku nastawni i masztu radiowego należy uzyskać pozwolenie na rozbiórkę tej infrastruktury a następnie należy uzyskać decyzje pozwolenia na budowę dla budynku nastawni oraz wieży antenowej . Pozostałe roboty w oparciu o zgłoszenie. 2. Wykonanie wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych potrzebnych do wykonania powierzonego zamówienia oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych przepisami prawa budowlanego. 3. Wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej, a w tym m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. 4. Uzyskanie oceny zgodności każdego podsystemu strukturalnego objętego zakresem zamówienia na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu) o ile będzie to wynikało z procedury Zarządzanie zmianą. Dla każdego podsystemu strukturalnego Wykonawca wystąpi do Urzędu Transportu Kolejowego z wnioskiem (zgodnie z art. 25k, ust. 2 ustawy o transporcie kolejowym) o wydanie decyzji stwierdzającej, czy zachodzi konieczność recertyfikacji podsystemów strukturalnych oraz uzyskania zezwolenia na dopuszczenie podsystemów do eksploatacji. 5. Opracowanie pełnej dokumentacji i udział w procedurze Zamawiającego Zarządzanie zmianą w zakresie realizowanego zamówienia w oparciu o Wytyczne Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadzania oceny potencjalnego wpływu zmian technicznych, eksploatacyjnych i organizacyjnych na bezpieczeństwo systemu kolejowego. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno - Użytkowy stanowiący Tom III SIWZ..
II.1.5)
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 71.32.20.00-1, 45.20.00.00-9, 45.23.00.00-8, 45.23.40.00-6, 45.23.41.00-7, 45.23.41.16-2, 31.62.10.00-5, 45.23.14.00-9.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.10.2016.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający będzie wymagał wniesienia wadium w wysokości: 450 000,00 PLN (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych i 00/100). Wadium musi być wniesione w formie zgodnej z art. 45 ust 6 Ustawy.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWymagane jest wykazanie przez Wykonawcę wykonania, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: a) budowy lub przebudowy (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 10 (dziesięciu) km nawierzchni torowej na linii dwutorowej, przy czym jeżeli Wykonawca będzie wykazywał się wykonaniem budowy lub przebudowy 10 (dziesięciu) km nawierzchni torowej na podstawie więcej niż jednego Zamówienia, to każde z tych zamówień musi obejmować odcinek nie krótszy niż 10 (dziesięć) km, b) budowy lub przebudowy (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 5 (pięciu) km sieci trakcyjnej wraz z konstrukcjami wsporczymi na linii dwutorowej, przy czym jeżeli Wykonawca będzie wykazywał się wykonaniem budowy lub przebudowy 5 (pięciu) km na podstawie więcej niż jednego Zamówienia, to każde z tych zamówień musi obejmować odcinek nie krótszy niż 3 (trzy) km, c) budowy lub przebudowy (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) jednej stacji kolejowej posiadającej, co najmniej dwa tory główne zasadnicze do prędkości konstrukcyjnej V większe równe 160 km/h i co najmniej dwa tory główne dodatkowe, d) budowy (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) co najmniej 1 (jednego) systemu komputerowych stacyjnych i liniowych urządzeń srk wraz z robotami towarzyszącymi branży energetycznej i telekomunikacyjnej na stacji kolejowej dla prędkości konstrukcyjnej V większe równe 160 km/h w torach głównych zasadniczych liczącej co najmniej 10 zwrotnic, e) jednego zadania o wartości co najmniej 15 000 000,00 PLN brutto, polegającego na budowie lub przebudowie (w rozumieniu ustawy Prawo budowlane) infrastruktury kolejowej/ zelektryfikowanej dwutorowej linii kolejowej. Do przeliczenia na PLN wartości zadania wyrażonej w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o Zamówieniu. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami dotyczącymi wiedzy i doświadczenia w powyższym zakresie w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnej wiedzy i doświadczenia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający wniosek wspólny. Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: a) wykaz wykonanych - w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania Wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -w tym okresie - robót, o których mowa powyżej, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania jak również podaniem nazw (firm) podmiotów trzecich, na zasoby których Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy (w przypadku powoływania się na te zasoby) oraz dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Dowodami, o których mowa wyżej są: poświadczenia albo inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia. W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w w/w wykazie, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej; b) jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu Zamówienia, a ponadto zobowiązany jest przedłożyć dokumenty dotyczące: - zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, - sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia, - charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, - zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie; c) jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, a podmioty te będą brały udział w realizacji części Zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia dokumentów dotyczących tych podmiotów wymienionych w ogłoszeniu Sekcja III.4.2.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dostępności do niżej wymienionych narzędzi, maszyn i urządzeń technicznych w celu realizacji Zamówienia (co najmniej 2 jednostki): 1.profilarka ław torowiska lub koparka dwudrogowa z osprzętem do profilowania ław torowiska i z osprzętem do profilowania skarp, 2.profilarka tłucznia lub zgarniarka tłucznia, 3.podbijarka uniwersalna torowo - rozjazdowa do podbijania rozjazdów o promieniu większym niż 500 m, na podrozjazdnicach strunobetonowych, z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów 4. zestaw do dynamicznej stabilizacji torów, podsypki z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów, 5. zgrzewarka torowa do szyn z rejestratorem, 6.grupa do termitowego spawania szyn, 7.palownica do wbijania fundamentów pod słupy sieciowe, 8.pociąg sieciowy do wymiany sieci trakcyjnej, 9.dźwigi samochodowe i kolejowe, odpowiedniej nośności (40 - 100t), 10.spycharka gąsienicowa, 11.koparka gąsiennicowa, 12.pociąg fundamentowo - słupowy, 13.specjalistyczne wagony kolejowe do przewozu rozjazdów w pełni zmontowanych w blokach; 14.zestaw wagonów samowyładowczych do przewozu materiałów podsypkowych, 15.wysokowydajna koparka o pojemności łyżki powyżej 1,5 m3 do wykonania wykopu o głębokości do 10 m, 16.walec, Wykonawca może polegać na potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował potencjałem technicznym w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnego potencjału technicznego do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania Wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający Wniosek wspólny. Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy robót budowlanych w celu wykonania Zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. a)jeżeli Wykonawca będzie polegał na potencjale technicznym innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji sprzętu i urządzeń na potrzeby wykonania Zamówienia, a ponadto w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda, by z pisemnego zobowiązania lub innych dokumentów złożonych wraz z Wnioskiem wynikał: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, - charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dysponowania osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem: 1.Kierownik Budowy (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej kolejowej. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową co najmniej jednej stacji kolejowej. 2.Projektant - koordynator (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do projektowania, których zakres obejmuje co najmniej komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Projektanta w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane przy projektowaniu budowy lub przebudowy infrastruktury kolejowej. 3.Kierownik robót - branża konstrukcyjno-budowlana (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Doświadczenie: co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową budynku o kubaturze co najmniej 600 m3. 4.Kierownik robót - branża kolejowa (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży kolejowej. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową stacji kolejowej. 5.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży telekomunikacyjnej. Doświadczenie: co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową kabli teletechnicznych, kanalizacji kablowej oraz urządzeń radiołączności. 6.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową kompleksową sieci trakcyjnej o na odcinku co najmniej 3 km oraz urządzeń elektroenergetycznych zewnętrznych. 7.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową budynku o kubaturze min. 600 m3. UWAGA - Użyte powyżej sformułowanie infrastruktura kolejowa należy rozumieć w znaczeniu określonym w ustawie z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tj. Dz.U. 2013 poz. 1594 z późn. zm.). Infrastruktura kolejowa - linie kolejowe oraz inne budowle, budynki i urządzenia wraz z zajętymi pod nie gruntami, usytuowane na obszarze kolejowym, przeznaczone do zarządzania, obsługi przewozu osób i rzeczy, a także utrzymania niezbędnego w tym celu majątku zarządcy infrastruktury. Nie dopuszcza się wskazywania we Wniosku, tej samej osoby na więcej niż jedno stanowisko. Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 24 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1278 z późn. zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym osoba ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.). W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (tj. Dz.U.2014 r., poz. 1946 ze zm.), osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, wyszczególnione wyżej jeżeli: - nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające posiadaniu uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi, oraz - posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub - w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych - zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, dotyczące świadczenia usług transgranicznych. Jeżeli realizacja zamówienia wymagać będzie udziału pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych, pracownicy ci winni spełniać wymagania przewidziane przepisami ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz. U. 2013 poz. 1549) i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 16 sierpnia 2004 r. w sprawie stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków, jakie powinni spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzące pojazdy kolejowe (Dz. U. 2004 nr 212 poz. 2152). Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: a)wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu Zamówienia, wraz z informacjami na temat kwalifikacji oraz doświadczenia niezbędnego do wykonania Zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami; b)oświadczenie potwierdzające posiadanie wymaganych uprawnień [wydanych na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014 poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tj. Dz. U. 2014 poz.1946) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (tj.: Dz. U. 2008 Nr 63 poz. 394 z późn. zm.) przez osoby wymienione w Sekcji III.3.4. c)jeżeli Wykonawca będzie polegał na osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób na okres korzystania z nich przy wykonywaniu Zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie; UWAGA - Z poleganiem na potencjale kadrowym (zasobach osobowych) podmiotu trzeciego nie mamy do czynienia w przypadku dysponowania bezpośredniego, tj. w przypadku gdy tytułem prawnym do powołania się przez Wykonawcę na dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia jest stosunek prawny istniejący bezpośrednio pomiędzy Wykonawcą a osobą (osobami), na dysponowanie którą (którymi) Wykonawca się powołuje. Bez znaczenia jest tutaj charakter prawny takiego stosunku, tj. czy mamy tu do czynienia z umową o pracę, umową o świadczenie usług, umową przedwstępną, czy też z samozatrudnieniem się osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą itd. Z poleganiem na potencjale (zasobach osobowych) podmiotu trzeciego mamy natomiast do czynienia w przypadku, gdy osoby te pozostają w dyspozycji tych podmiotów trzecich, a nie w dyspozycji samego wykonawcy (dysponowanie pośrednie). Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował osobami zdolnymi w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób zdolnych do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania Wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający Wniosek wspólny.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie
określone we Wniosku o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu; - wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
określone we Wniosku o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg ograniczony.
IV.1.2) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu:
5.
Opis sposobu dokonywania wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, gdy liczba wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu
1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie załączonych dokumentów wymaganych w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił. 2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków udziału według następujących zasad: 2.1. Za każde zrealizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone zamówienie obejmujące: a)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 15 km nawierzchni torowej na linii dwutorowej - Wykonawca otrzyma 9 punktów. b)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 15 km sieci trakcyjnej wraz z konstrukcjami wsporczymi na linii dwutorowej - Wykonawca otrzyma 9 punktów. c)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) jednej stacji kolejowej posiadającej, co najmniej dwa tory główne zasadnicze i co najmniej dwa tory główne dodatkowe - Wykonawca otrzyma 9 punktów. d)budowę lub przebudowę 15 rozjazdów - Wykonawca otrzyma 9 punktów. UWAGA - Zamawiający uzna roboty budowlane za wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone wówczas, jeżeli ich prawidłowe wykonanie zostanie potwierdzone przez Wykonawcę w sposób określony w sekcji III.3.2 niniejszego Ogłoszenia. UWAGA - Zamawiający w ramach kwalifikacji oceniał będzie doświadczenie własne Wykonawcy (tj. zamówienia wykonane siłami własnymi Wykonawcy - jako Wykonawca, w tym członek konsorcjum lub jako podwykonawca) a także doświadczenia podmiotu trzeciego, na które powołuje się Wykonawca, z zastrzeżeniem że za KAŻDE ZAMÓWIENIE WYKONANE SIŁAMI WŁASNYMI WYKONAWCY, tj. jako Wykonawca, w tym członek konsorcjum lub jako podwykonawca LICZBA PUNKTÓW ZOSTANIE PRZYZNA W PEŁNEJ WYSOKOŚCI, zgodnie ze wskazaniem w pkt a, b, c i d powyżej, natomiast za KAŻDE ZAMÓWIENIE WYKONANE PRZEZ PODMIOT TRZECI Wykonawca otrzyma liczbę punktów wskazaną w pkt a, b, c i d powyżej, podzieloną przez 3(trzy). Za niżej wymienione narzędzie/ urządzenie techniczne, którym Wykonawca dysponuje bezpośrednio (nie na podstawie zobowiązania podmiotu trzeciego) Wykonawca otrzyma punkty zgodnie z następującą zasadą: a)Profilarka ław torowiska lub koparka dwudrogowa z osprzętem do profilowania ław torowiska i z osprzętem do profilowania skarp -2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, b)Profilarka tłucznia lub zgarniarka tłucznia - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, c)podbijarka uniwersalna torowo - rozjazdowa do podbijania rozjazdów o promieniu większym niż 500 m, na podrozjazdnicach strunobetonowych, z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, d)zestaw do dynamicznej stabilizacji torów, podsypki z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów - 1 komplet - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, e)zgrzewarka torowa z rejestratorem obcinająca zgrzeinę na całości szyny (główka, szyjka, stopka) - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, f)palownica do wbijania fundamentów pod słupy sieciowe - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, g)pociąg sieciowy wymiany sieci trakcyjnej ) - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, h)dźwigi samochodowe i kolejowe, odpowiedniej nośności (40 - 100t) - 1 sztuka - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, i)spycharka gąsienicowa - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, j)koparka gąsiennicowa - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, k)pociąg fundamentowo - słupowy - 1 sztuka - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, l)specjalistyczne wagony kolejowe do przewozu rozjazdów w pełni zmontowanych w blokach - 1 zestaw - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, m)zestaw wagonów samowyładowczych do przewozu materiałów podsypkowych składający się z minimum 8 szt. - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, n)wysokowydajna koparka o pojemności łyżki powyżej 1,5 m3 do wykonania wykopu o głębokości do 10 m) - 1 sztuka - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, o)walec - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu. 3. Zamawiający zaprosi do składania ofert pięciu Wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę punktów. 4. Zamawiający odstąpi od ograniczenia liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert w przypadku, gdy liczba wykonawców, którzy spełniają warunki jest mniejsza lub równa 5. W takim przypadku Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. 5. W przypadku, gdy po przyznaniu punktów i dokonaniu klasyfikacji Wykonawców, dwóch lub więcej Wykonawców uzyska tyle samo punktów i nie będzie można ustalić miejsca w klasyfikacji tych Wykonawców na pozycjach od 1 do 5, o miejscu w klasyfikacji tych Wykonawców decydować będzie suma wartości robót brutto według zasady im większa suma, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość przekroczenia przewidywanej w ogłoszeniu liczby Wykonawców, którzy mieli zostać zaproszeni do składania ofert (tj. 5) w sytuacji, gdy po przyznaniu punktów i dokonaniu klasyfikacji Wykonawców, więcej niż jeden Wykonawca ulokował się na tej samej pozycji (od pierwszej do piątej). 7. Zamawiający informuje, że ze względu na fakt, iż przepis art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych odnosi się do oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, a nie kwalifikacji Wykonawców do zaproszenia do składania ofert, w ramach kwalifikacji Wykonawców (w oparciu o zasady określone powyżej) nie będzie brał pod uwagę dokumentów uzupełnionych w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 70
- 2 - termin realizacji - 25
- 3 - okres gwarancji - 5
IV.2.2)
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona: |
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
określone w Tomie II SIWZ- Wzorze umowy
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.plk-sa.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul. Minerska 16, 04-506 Warszawa.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
05.11.2015 godzina 10:00, miejsce: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul. Minerska 16, 04-506 Warszawa, piętro I, pokój 122.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
I.Opis sposobu przygotowania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego: 1.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie Zamówienia muszą ustanowić i wskazać Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego Zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu o udzielenie niniejszego Zamówienia i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia publicznego - zgodnie z postanowieniem art. 23 Ustawy. Wniosek musi być podpisany przez osoby upełnomocnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. Jeżeli z dokumentu określającego status prawny Wykonawcy lub pełnomocnictwa wynika, iż do reprezentowania Wykonawcy upoważnionych jest łącznie kilka osób, dokumenty wchodzące w skład wniosku muszą być podpisane przez wszystkie te osoby. Pełnomocnictwo osób do reprezentowania Wykonawcy musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do wniosku. Oznacza to, że jeżeli pełnomocnictwo takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (rejestru lub innego dokumentu, właściwego dla danej formy organizacyjnej), to do Wniosku należy dołączyć oryginał lub notarialnie poświadczony odpis pełnomocnictwa wystawionego na reprezentanta Wykonawcy, ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. 2.Dokumenty wchodzące w skład Wniosku mogą być przedstawiane w formie oryginałów lub poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii za wyjątkiem oświadczenia Wykonawcy (łącznie wszystkich Partnerów) o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej lub informacji o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej oraz zobowiązań innych podmiotów do udostępnienia zasobów, które muszą być przedstawione w oryginale. Zgodność z oryginałem wszystkich zapisanych stron kopii dokumentów wchodzących w skład Wniosku musi być potwierdzona przez osobę (lub osoby, jeżeli do reprezentowania Wykonawcy upoważnione są dwie lub więcej osób) podpisującą (podpisujące) Wniosek zgodnie z treścią dokumentu określającego status prawny Wykonawcy lub treścią załączonego do wniosku pełnomocnictwa. 3. Do zobowiązań innych podmiotów należy dołączyć dokument potwierdzający, że osoba/y podpisująca/e zobowiązanie jest/są uprawnione do działania w imieniu tego podmiotu. Dokument może być przedstawiony w formie oryginału lub notarialnie poświadczonego odpisu pełnomocnictwa wystawionego na reprezentanta Wykonawcy. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty. 5.Wniosek musi być sporządzony w języku polskim, w 4 egzemplarzach (1 oryginał i 3 kopie), mieć formę pisemną i format nie większy niż A4 oraz dodatkowo 1 kopia w wersji elektronicznej tj. zeskanowanego Wniosku w formie nieedytowalnego pliku pdf na płycie DVD/CD lub innym nośniku danych. Na Wniosku powinien być odpowiedni napis: oryginał, kopia I, kopia II, kopia III. Arkusze o większych formatach należy złożyć do formatu A4. Całość Wniosku musi być złożona w formie uniemożliwiającej jej przypadkowe zdekompletowanie, połączone w oprawie grzbietowej lub w jedną całość inną techniką. 6.Wykonawca może złożyć tylko jeden Wniosek. Wraz z Wnioskiem powinny być złożone oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami Sekcji III.4 Ogłoszenia o zamówieniu. 7.Wniosek powinien być sporządzony w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Każdy dokument składany wraz z Wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sporządzony w innym języku niż język polski powinien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski. 8. Wykonawca może zastrzec we Wniosku, oświadczeniem sporządzonym zgodnie ze wzorem będącym załącznikiem do Wzoru formularza wniosku, iż Zamawiający nie będzie mógł ujawnić informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j.: Dz. U. 2003 nr 153, poz. 1503 z późn. zm.). Wraz z zastrzeżeniem, o którym mowa wyżej Wykonawca jest zobowiązany wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W przypadku zastrzeżenia części Wniosku jako tajemnicy przedsiębiorstwa, Wykonawca jest zobowiązany najpóźniej w dniu składania Wniosków wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest złożyć Wniosek w taki sposób, aby arkusze (kartki), których dotyczy tajemnica przedsiębiorstwa były w sposób trwały odłączone od pozostałej części Wniosku. Ponadto każdy arkusz (kartka) objęty tajemnicą przedsiębiorstwa musi zostać opatrzony napisem informującym, że stanowi on tajemnicę przedsiębiorstwa (np. Tajemnica przedsiębiorstwa), natomiast wszystkie arkusze (kartki) zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa muszą być zszyte, w oprawie grzbietowej lub połączone w jedną całość inną techniką. W przypadku, gdy Wykonawca nie zastosuje się do zapisów niniejszego punktu w zakresie opisania oraz trwałego odłączenia arkuszy (kartek) objętych tajemnicą przedsiębiorstwa od pozostałej części wniosku Zamawiający nie będzie ponosił odpowiedzialności w przypadku ujawnienia informacji w nich zawartych, np. podczas dokonywania wglądu we wnioski przez osoby trzecie. Uwaga: w przypadku braku wykazania (niezłożenia właściwego uzasadnienia w terminie składania Wniosków, a w przypadku zastrzegania informacji w odpowiedzi na wezwanie do uzupełniania i/lub wyjaśniania Wniosku - niezłożenia właściwego uzasadnienia w terminie składania tych wyjaśnień i/lub uzupełnień wniosku), iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, Zamawiający uzna, iż nie została spełniona przesłanka podjęcia działań niezbędnych w celu zachowania ich poufności i informacje te staną się jawne odpowiednio od momentu otwarcia Wniosków albo od terminu złożenia wyjaśnień i/lub uzupełnień Wniosków. 9. Zaleca się złożenie Wniosku jak i załączników, na formularzach przygotowanych przez Zamawiającego. Wzór Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem https://zamowienia.plk-sa.pl Miejsce składnia Wniosków: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul. Minerska 16, 04-506 Warszawa, I piętro, pokój 122. II. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem Wykonawcy. Zamawiający będzie porozumiewał się z Wykonawcą w sprawach dotyczących niniejszego Postępowania w formie pisemnej, faksem oraz drogą elektroniczną, za wyjątkiem Wniosku oraz oferty, które muszą być złożone w formie pisemnej. Oświadczenia wnioski, zawiadomienia oraz informacje uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu, a fakt otrzymania został niezwłocznie potwierdzony przez każdą ze stron na żądanie drugiej. III. Informacje w zakresie istotnych zmian Umowy przedstawione będą szczegółowo w Tomie II Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Istotna zmiana postanowień Umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy możliwa będzie wyłącznie w przypadku zaistnienia jednej z okoliczności i na warunkach określonych w Umowie. IV. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia. V. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających. VI. Zamawiający zgodnie z art. 24, ust. 2a Ustawy, wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie. VII. Zamawiający informuje, iż termin wskazany w pkt II.2) Czas trwania zamówienia lub termin wykonania jest terminem maksymalnym i może ulec zmianie - zgodnie z deklaracją Wykonawcy zawartą w ofercie..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Numer ogłoszenia: 296474 - 2015; data zamieszczenia: 04.11.2015
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
281544 - 2015 data 22.10.2015 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul.Minerska 16, 04-506 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 47 32 153, fax. 22 47 32 154.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III pkt3.3.
W ogłoszeniu jest:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dostępności do niżej wymienionych narzędzi, maszyn i urządzeń technicznych w celu realizacji Zamówienia (co najmniej 2 jednostki): 1.profilarka ław torowiska lub koparka dwudrogowa z osprzętem do profilowania ław torowiska i z osprzętem do profilowania skarp, 2.profilarka tłucznia lub zgarniarka tłucznia, 3.podbijarka uniwersalna torowo - rozjazdowa do podbijania rozjazdów o promieniu większym niż 500 m, na podrozjazdnicach strunobetonowych, z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów 4. zestaw do dynamicznej stabilizacji torów, podsypki z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów, 5. zgrzewarka torowa do szyn z rejestratorem, 6.grupa do termitowego spawania szyn, 7.palownica do wbijania fundamentów pod słupy sieciowe, 8.pociąg sieciowy do wymiany sieci trakcyjnej, 9.dźwigi samochodowe i kolejowe, odpowiedniej nośności (40 - 100t), 10.spycharka gąsienicowa, 11.koparka gąsiennicowa, 12.pociąg fundamentowo - słupowy, 13.specjalistyczne wagony kolejowe do przewozu rozjazdów w pełni zmontowanych w blokach; 14.zestaw wagonów samowyładowczych do przewozu materiałów podsypkowych, 15.wysokowydajna koparka o pojemności łyżki powyżej 1,5 m3 do wykonania wykopu o głębokości do 10 m, 16.walec, Wykonawca może polegać na potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował potencjałem technicznym w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnego potencjału technicznego do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania Wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający Wniosek wspólny. Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy robót budowlanych w celu wykonania Zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. a)jeżeli Wykonawca będzie polegał na potencjale technicznym innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji sprzętu i urządzeń na potrzeby wykonania Zamówienia, a ponadto w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda, by z pisemnego zobowiązania lub innych dokumentów złożonych wraz z Wnioskiem wynikał: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, - charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie..
W ogłoszeniu powinno być:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dostępności do niżej wymienionych narzędzi, maszyn i urządzeń technicznych w celu realizacji Zamówienia, w tym co najmniej po 2 jednostki: 1.profilarka ław torowiska lub koparka dwudrogowa z osprzętem do profilowania ław torowiska i z osprzętem do profilowania skarp, 2.profilarka tłucznia lub zgarniarka tłucznia, 3.podbijarka uniwersalna torowo - rozjazdowa do podbijania rozjazdów o promieniu większym niż 500 m, na podrozjazdnicach strunobetonowych, z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów 4. zestaw do dynamicznej stabilizacji torów, 5. zgrzewarka torowa z rejestratorem obcinająca zgrzeinę na całości szyny (główka, szyjka, stopka), 6.grupa do termitowego spawania szyn, 7.palownica do wbijania fundamentów pod słupy sieciowe, 8.pociąg sieciowy do wymiany sieci trakcyjnej, 9.dźwigi samochodowe i kolejowe, odpowiedniej nośności (40 - 100t), 10.spycharka gąsienicowa, 11.koparka gąsiennicowa, 12.pociąg fundamentowo - słupowy, 13.specjalistyczne wagony kolejowe do przewozu rozjazdów w pełni zmontowanych w blokach; 14.zestaw wagonów samowyładowczych do przewozu materiałów podsypkowych składający się z minimum 8 szt., 15.wysokowydajna koparka o pojemności łyżki powyżej 1,5 m3 do wykonania wykopu o głębokości do 10 m, 16.walec. Wykonawca może polegać na potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował potencjałem technicznym w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnego potencjału technicznego do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania Wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający Wniosek wspólny. Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy robót budowlanych w celu wykonania Zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. a)jeżeli Wykonawca będzie polegał na potencjale technicznym innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji sprzętu i urządzeń na potrzeby wykonania Zamówienia, a ponadto w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda, by z pisemnego zobowiązania lub innych dokumentów złożonych wraz z Wnioskiem wynikał: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, - charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie..
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III pkt3.4.
W ogłoszeniu jest:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dysponowania osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem: 1.Kierownik Budowy (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej kolejowej. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową co najmniej jednej stacji kolejowej. 2.Projektant - koordynator (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do projektowania, których zakres obejmuje co najmniej komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Projektanta w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane przy projektowaniu budowy lub przebudowy infrastruktury kolejowej. 3.Kierownik robót - branża konstrukcyjno-budowlana (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Doświadczenie: co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową budynku o kubaturze co najmniej 600 m3. 4.Kierownik robót - branża kolejowa (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży kolejowej. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową stacji kolejowej. 5.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży telekomunikacyjnej. Doświadczenie: co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową kabli teletechnicznych, kanalizacji kablowej oraz urządzeń radiołączności. 6.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową kompleksową sieci trakcyjnej o na odcinku co najmniej 3 km oraz urządzeń elektroenergetycznych zewnętrznych. 7.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami branży sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową budynku o kubaturze min. 600 m3. UWAGA - Użyte powyżej sformułowanie infrastruktura kolejowa należy rozumieć w znaczeniu określonym w ustawie z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tj. Dz.U. 2013 poz. 1594 z późn. zm.). Infrastruktura kolejowa - linie kolejowe oraz inne budowle, budynki i urządzenia wraz z zajętymi pod nie gruntami, usytuowane na obszarze kolejowym, przeznaczone do zarządzania, obsługi przewozu osób i rzeczy, a także utrzymania niezbędnego w tym celu majątku zarządcy infrastruktury. Nie dopuszcza się wskazywania we Wniosku, tej samej osoby na więcej niż jedno stanowisko. Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 24 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1278 z późn. zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym osoba ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.). W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (tj. Dz.U.2014 r., poz. 1946 ze zm.), osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, wyszczególnione wyżej jeżeli: - nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające posiadaniu uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi, oraz - posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub - w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych - zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, dotyczące świadczenia usług transgranicznych. Jeżeli realizacja zamówienia wymagać będzie udziału pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych, pracownicy ci winni spełniać wymagania przewidziane przepisami ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz. U. 2013 poz. 1549) i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 16 sierpnia 2004 r. w sprawie stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków, jakie powinni spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzące pojazdy kolejowe (Dz. U. 2004 nr 212 poz. 2152). Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: a)wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu Zamówienia, wraz z informacjami na temat kwalifikacji oraz doświadczenia niezbędnego do wykonania Zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami; b)oświadczenie potwierdzające posiadanie wymaganych uprawnień [wydanych na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014 poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tj. Dz. U. 2014 poz.1946) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (tj.: Dz. U. 2008 Nr 63 poz. 394 z późn. zm.) przez osoby wymienione w Sekcji III.3.4. c)jeżeli Wykonawca będzie polegał na osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób na okres korzystania z nich przy wykonywaniu Zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie; UWAGA - Z poleganiem na potencjale kadrowym (zasobach osobowych) podmiotu trzeciego nie mamy do czynienia w przypadku dysponowania bezpośredniego, tj. w przypadku gdy tytułem prawnym do powołania się przez Wykonawcę na dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia jest stosunek prawny istniejący bezpośrednio pomiędzy Wykonawcą a osobą (osobami), na dysponowanie którą (którymi) Wykonawca się powołuje. Bez znaczenia jest tutaj charakter prawny takiego stosunku, tj. czy mamy tu do czynienia z umową o pracę, umową o świadczenie usług, umową przedwstępną, czy też z samozatrudnieniem się osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą itd. Z poleganiem na potencjale (zasobach osobowych) podmiotu trzeciego mamy natomiast do czynienia w przypadku, gdy osoby te pozostają w dyspozycji tych podmiotów trzecich, a nie w dyspozycji samego wykonawcy (dysponowanie pośrednie). Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował osobami zdolnymi w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób zdolnych do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania Wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający Wniosek wspólny..
W ogłoszeniu powinno być:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dysponowania osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem: 1.Kierownik Budowy (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową co najmniej jednej stacji kolejowej. 2.Projektant - koordynator (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do projektowania w specjalności inżynieryjnej kolejowej, w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Projektanta w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane przy projektowaniu budowy lub przebudowy infrastruktury kolejowej w zakresie danej branży. 3.Kierownik robót - branża konstrukcyjno-budowlana (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Doświadczenie: co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane w zakresie danej branży. 4.Kierownik robót branża sterowanie ruchem kolejowym (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową infrastruktury kolejowej w zakresie danej branży. 5.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych. Doświadczenie: co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową kabli teletechnicznych, kanalizacji kablowej oraz urządzeń radiołączności. 6.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): Uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane na robotach związanych z budową lub przebudową kompleksową sieci trakcyjnej o na odcinku co najmniej 3 km oraz urządzeń elektroenergetycznych zewnętrznych. 7.Kierownik robót - branża instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (1 osoba) Uprawnienia (kwalifikacje zawodowe): uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Doświadczenie: Co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia, na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane w zakresie danej branży. UWAGA - Użyte powyżej sformułowanie infrastruktura kolejowa należy rozumieć w znaczeniu określonym w ustawie z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tj. Dz.U. 2013 poz. 1594 z późn. zm.). Infrastruktura kolejowa - linie kolejowe oraz inne budowle, budynki i urządzenia wraz z zajętymi pod nie gruntami, usytuowane na obszarze kolejowym, przeznaczone do zarządzania, obsługi przewozu osób i rzeczy, a także utrzymania niezbędnego w tym celu majątku zarządcy infrastruktury. Nie dopuszcza się wskazywania we Wniosku, tej samej osoby na więcej niż jedno stanowisko. Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 24 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1278 z późn. zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym osoba ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.). W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (tj. Dz.U.2014 r., poz. 1946 ze zm.), osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, wyszczególnione wyżej jeżeli: - nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające posiadaniu uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi, oraz - posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub - w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych - zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, dotyczące świadczenia usług transgranicznych. Jeżeli realizacja zamówienia wymagać będzie udziału pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych, pracownicy ci winni spełniać wymagania przewidziane przepisami ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz. U. 2013 poz. 1549) i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 16 sierpnia 2004 r. w sprawie stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków, jakie powinni spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzące pojazdy kolejowe (Dz. U. 2004 nr 212 poz. 2152). Wykonawca przedstawi wraz z Wnioskiem: a)wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu Zamówienia, wraz z informacjami na temat kwalifikacji oraz doświadczenia niezbędnego do wykonania Zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami; b)oświadczenie potwierdzające posiadanie wymaganych uprawnień [wydanych na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014 poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tj. Dz. U. 2014 poz.1946) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (tj.: Dz. U. 2008 Nr 63 poz. 394 z późn. zm.) przez osoby wymienione w Sekcji III.3.4. c)jeżeli Wykonawca będzie polegał na osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób na okres korzystania z nich przy wykonywaniu Zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie; UWAGA - Z poleganiem na potencjale kadrowym (zasobach osobowych) podmiotu trzeciego nie mamy do czynienia w przypadku dysponowania bezpośredniego, tj. w przypadku gdy tytułem prawnym do powołania się przez Wykonawcę na dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia jest stosunek prawny istniejący bezpośrednio pomiędzy Wykonawcą a osobą (osobami), na dysponowanie którą (którymi) Wykonawca się powołuje. Bez znaczenia jest tutaj charakter prawny takiego stosunku, tj. czy mamy tu do czynienia z umową o pracę, umową o świadczenie usług, umową przedwstępną, czy też z samozatrudnieniem się osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą itd. Z poleganiem na potencjale (zasobach osobowych) podmiotu trzeciego mamy natomiast do czynienia w przypadku, gdy osoby te pozostają w dyspozycji tych podmiotów trzecich, a nie w dyspozycji samego wykonawcy (dysponowanie pośrednie). Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował osobami zdolnymi w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób zdolnych do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów - zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku składania Wniosku wspólnego, warunki szczegółowe określone wyżej uznaje się za spełnione, jeśli spełnią je łącznie wszyscy Wykonawcy składający Wniosek wspólny..
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV pkt 1.2.
W ogłoszeniu jest:
1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie załączonych dokumentów wymaganych w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił. 2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków udziału według następujących zasad: 2.1. Za każde zrealizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone zamówienie obejmujące: a)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 15 km nawierzchni torowej na linii dwutorowej - Wykonawca otrzyma 9 punktów. b)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 15 km sieci trakcyjnej wraz z konstrukcjami wsporczymi na linii dwutorowej - Wykonawca otrzyma 9 punktów. c)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) jednej stacji kolejowej posiadającej, co najmniej dwa tory główne zasadnicze i co najmniej dwa tory główne dodatkowe - Wykonawca otrzyma 9 punktów. d)budowę lub przebudowę 15 rozjazdów - Wykonawca otrzyma 9 punktów. UWAGA - Zamawiający uzna roboty budowlane za wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone wówczas, jeżeli ich prawidłowe wykonanie zostanie potwierdzone przez Wykonawcę w sposób określony w sekcji III.3.2 niniejszego Ogłoszenia. UWAGA - Zamawiający w ramach kwalifikacji oceniał będzie doświadczenie własne Wykonawcy (tj. zamówienia wykonane siłami własnymi Wykonawcy - jako Wykonawca, w tym członek konsorcjum lub jako podwykonawca) a także doświadczenia podmiotu trzeciego, na które powołuje się Wykonawca, z zastrzeżeniem że za KAŻDE ZAMÓWIENIE WYKONANE SIŁAMI WŁASNYMI WYKONAWCY, tj. jako Wykonawca, w tym członek konsorcjum lub jako podwykonawca LICZBA PUNKTÓW ZOSTANIE PRZYZNA W PEŁNEJ WYSOKOŚCI, zgodnie ze wskazaniem w pkt a, b, c i d powyżej, natomiast za KAŻDE ZAMÓWIENIE WYKONANE PRZEZ PODMIOT TRZECI Wykonawca otrzyma liczbę punktów wskazaną w pkt a, b, c i d powyżej, podzieloną przez 3(trzy). Za niżej wymienione narzędzie/ urządzenie techniczne, którym Wykonawca dysponuje bezpośrednio (nie na podstawie zobowiązania podmiotu trzeciego) Wykonawca otrzyma punkty zgodnie z następującą zasadą: a)Profilarka ław torowiska lub koparka dwudrogowa z osprzętem do profilowania ław torowiska i z osprzętem do profilowania skarp -2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, b)Profilarka tłucznia lub zgarniarka tłucznia - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, c)podbijarka uniwersalna torowo - rozjazdowa do podbijania rozjazdów o promieniu większym niż 500 m, na podrozjazdnicach strunobetonowych, z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, d)zestaw do dynamicznej stabilizacji torów, podsypki z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów - 1 komplet - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, e)zgrzewarka torowa z rejestratorem obcinająca zgrzeinę na całości szyny (główka, szyjka, stopka) - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, f)palownica do wbijania fundamentów pod słupy sieciowe - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, g)pociąg sieciowy wymiany sieci trakcyjnej ) - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, h)dźwigi samochodowe i kolejowe, odpowiedniej nośności (40 - 100t) - 1 sztuka - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, i)spycharka gąsienicowa - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, j)koparka gąsiennicowa - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, k)pociąg fundamentowo - słupowy - 1 sztuka - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, l)specjalistyczne wagony kolejowe do przewozu rozjazdów w pełni zmontowanych w blokach - 1 zestaw - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, m)zestaw wagonów samowyładowczych do przewozu materiałów podsypkowych składający się z minimum 8 szt. - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, n)wysokowydajna koparka o pojemności łyżki powyżej 1,5 m3 do wykonania wykopu o głębokości do 10 m) - 1 sztuka - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu, o)walec - 2 jednostki - Wykonawca otrzyma 2,5 punktu. 3. Zamawiający zaprosi do składania ofert pięciu Wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę punktów. 4. Zamawiający odstąpi od ograniczenia liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert w przypadku, gdy liczba wykonawców, którzy spełniają warunki jest mniejsza lub równa 5. W takim przypadku Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. 5. W przypadku, gdy po przyznaniu punktów i dokonaniu klasyfikacji Wykonawców, dwóch lub więcej Wykonawców uzyska tyle samo punktów i nie będzie można ustalić miejsca w klasyfikacji tych Wykonawców na pozycjach od 1 do 5, o miejscu w klasyfikacji tych Wykonawców decydować będzie suma wartości robót brutto według zasady im większa suma, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość przekroczenia przewidywanej w ogłoszeniu liczby Wykonawców, którzy mieli zostać zaproszeni do składania ofert (tj. 5) w sytuacji, gdy po przyznaniu punktów i dokonaniu klasyfikacji Wykonawców, więcej niż jeden Wykonawca ulokował się na tej samej pozycji (od pierwszej do piątej). 7. Zamawiający informuje, że ze względu na fakt, iż przepis art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych odnosi się do oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, a nie kwalifikacji Wykonawców do zaproszenia do składania ofert, w ramach kwalifikacji Wykonawców (w oparciu o zasady określone powyżej) nie będzie brał pod uwagę dokumentów uzupełnionych w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych..
W ogłoszeniu powinno być:
1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie załączonych dokumentów wymaganych w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił. 2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków udziału według następujących zasad: 2.1. Za każde zrealizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone zamówienie obejmujące: a)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 15 km nawierzchni torowej na linii dwutorowej - Wykonawca otrzyma 9 punktów. b)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) 15 km sieci trakcyjnej wraz z konstrukcjami wsporczymi na linii dwutorowej - Wykonawca otrzyma 9 punktów. c)budowę lub przebudowę (w rozumieniu Ustawy Prawo budowlane) jednej stacji kolejowej posiadającej, co najmniej dwa tory główne zasadnicze i co najmniej dwa tory główne dodatkowe - Wykonawca otrzyma 9 punktów. d)budowę lub przebudowę 15 rozjazdów - Wykonawca otrzyma 9 punktów. UWAGA - Zamawiający uzna roboty budowlane za wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone wówczas, jeżeli ich prawidłowe wykonanie zostanie potwierdzone przez Wykonawcę w sposób określony w sekcji III.3.2 niniejszego Ogłoszenia. UWAGA - Zamawiający w ramach kwalifikacji oceniał będzie doświadczenie własne Wykonawcy (tj. zamówienia wykonane siłami własnymi Wykonawcy - jako Wykonawca, w tym członek konsorcjum lub jako podwykonawca) a także doświadczenia podmiotu trzeciego, na które powołuje się Wykonawca, z zastrzeżeniem że za KAŻDE ZAMÓWIENIE WYKONANE SIŁAMI WŁASNYMI WYKONAWCY, tj. jako Wykonawca, w tym członek konsorcjum lub jako podwykonawca LICZBA PUNKTÓW ZOSTANIE PRZYZNA W PEŁNEJ WYSOKOŚCI, zgodnie ze wskazaniem w pkt a, b, c i d powyżej, natomiast za KAŻDE ZAMÓWIENIE WYKONANE PRZEZ PODMIOT TRZECI Wykonawca otrzyma liczbę punktów wskazaną w pkt a, b, c i d powyżej, podzieloną przez 3(trzy). Za niżej wymienione narzędzie/ urządzenie techniczne, którym Wykonawca dysponuje bezpośrednio (nie na podstawie zobowiązania podmiotu trzeciego) Wykonawca otrzyma punkty zgodnie z następującą zasadą: a) Profilarka ław torowiska lub koparka dwudrogowa z osprzętem do profilowania ław torowiska i z osprzętem do profilowania skarp, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), b) Profilarka tłucznia lub zgarniarka tłucznia, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), c) podbijarka uniwersalna torowo - rozjazdowa do podbijania rozjazdów o promieniu większym niż 500 m, na podrozjazdnicach strunobetonowych, z zagęszczaczem, podsypki od czoła podkładów, Wykonawca otrzyma 2 punkty za jednostkę sprzętu (maksymalnie 4 pkt), d) zestaw do dynamicznej stabilizacji torów, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), e) zgrzewarka torowa z rejestratorem obcinająca zgrzeinę na całości szyny (główka, szyjka, stopka) - Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 3 pkt), f) grupa do termitowego spawania szyn, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 3 pkt), g) palownica do wbijania fundamentów pod słupy sieciowe, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), h) pociąg sieciowy do wymiany sieci trakcyjnej, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), i) dźwigi samochodowe i kolejowe, odpowiedniej nośności (40 - 100t), Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), j) spycharka gąsienicowa - Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), k) koparka gąsiennicowa Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), l) pociąg fundamentowo - słupowy - Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), m) specjalistyczne wagony kolejowe do przewozu rozjazdów w pełni zmontowanych w blokach Wykonawca otrzyma 2 punkty za jednostkę sprzętu (maksymalnie 4 pkt), n) zestaw wagonów samowyładowczych do przewozu materiałów podsypkowych składający się z minimum 8 szt., Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), o) wysokowydajna koparka o pojemności łyżki powyżej 1,5 m3 do wykonania wykopu o głębokości do 10 m, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 2 pkt), p) walec, Wykonawca otrzyma 1 punkt za jednostkę sprzętu (maksymalnie 3 pkt). Suma punktów przyznanych wynosi maksymalnie 39 punktów (bez względu na ilość posiadanego sprzętu). 3. Zamawiający zaprosi do składania ofert pięciu Wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę punktów. 4. Zamawiający odstąpi od ograniczenia liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert w przypadku, gdy liczba wykonawców, którzy spełniają warunki jest mniejsza lub równa 5. W takim przypadku Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. 5. W przypadku, gdy po przyznaniu punktów i dokonaniu klasyfikacji Wykonawców, dwóch lub więcej Wykonawców uzyska tyle samo punktów i nie będzie można ustalić miejsca w klasyfikacji tych Wykonawców na pozycjach od 1 do 5, o miejscu w klasyfikacji tych Wykonawców decydować będzie suma wartości robót brutto według zasady im większa suma, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość przekroczenia przewidywanej w ogłoszeniu liczby Wykonawców, którzy mieli zostać zaproszeni do składania ofert (tj. 5) w sytuacji, gdy po przyznaniu punktów i dokonaniu klasyfikacji Wykonawców, więcej niż jeden Wykonawca ulokował się na tej samej pozycji (od pierwszej do piątej). 7. Zamawiający informuje, że ze względu na fakt, iż przepis art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych odnosi się do oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, a nie kwalifikacji Wykonawców do zaproszenia do składania ofert, w ramach kwalifikacji Wykonawców (w oparciu o zasady określone powyżej) nie będzie brał pod uwagę dokumentów uzupełnionych w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych..
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV pkt 2.1.
W ogłoszeniu jest:
1 - Cena - 70 2 - termin realizacji - 25 3 - okres gwarancji - 5.
W ogłoszeniu powinno być:
1 - Cena - 95 2 - Okres gwarancji - 5.
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV pkt 4.4.
W ogłoszeniu jest:
05.11.2015 godzina 10:00, miejsce: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul. Minerska 16, 04-506 Warszawa, piętro I, pokój 122..
W ogłoszeniu powinno być:
10.11.2015 godzina 10:00, miejsce: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul. Minerska 16, 04-506 Warszawa, piętro I, pokój 120..
Warszawa: Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa
Numer ogłoszenia: 60390 - 2016; data zamieszczenia: 17.03.2016
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 281544 - 2015r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul.Minerska 16, 04-506 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 47 32 153, faks 22 47 32 154.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: transport kolejowy.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 71.32.20.00-1, 45.20.00.00-9, 45.23.00.00-8, 45.23.40.00-6, 45.23.41.00-7, 45.23.41.16-2, 31.62.10.00-5, 45.23.14.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg ograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
16.03.2016.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Konsorcjum:1)PORR Polska Construction S.A.,ul.Poleczki 35,02-822Warszawa ,2)Porr Bau GmbH,Absberggasse 47,A-1100 Wiedeń,Republika Austrii,, {Dane ukryte}, 02-822 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 18720575,31 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
21966570,00
Oferta z najniższą ceną:
18564706,95
/ Oferta z najwyższą ceną:
24150484,20
Waluta:
PLN .
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 28154420150 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2015-10-21 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PO]: | Przetarg Ograniczony |
Czas na realizację: | 361 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 70% |
WWW ogłoszenia: | www.plk-sa.pl |
Informacja dostępna pod: | PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny, ul. Minerska 16, 04-506 Warszawa |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45000000-7 | Roboty budowlane | |
45200000-9 | Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej | |
45230000-8 | Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu | |
45231400-9 | Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych | |
45234000-6 | Roboty budowlane w zakresie budowy kolei i systemów transportu | |
45234100-7 | Budowa kolei | |
45234116-2 | Budowa torów | |
71322000-1 | Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Przebudowa posterunku odgałęźnego Biała Rawska w ramach zadania pn. Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa | Konsorcjum:1)PORR Polska Construction S.A.,ul.Poleczki 35,02-822Warszawa ,2)Porr Bau GmbH,Absberggasse 47,A-1100 Wiedeń,Republika Austrii, Warszawa | 2016-03-17 | 21 966 570,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2016-03-17 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 450000007 713220001 452000009 452300008 452340006 452341007 452341162 316210005 452314009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 21 966 570,00 zł Minimalna złożona oferta: 18 564 707,00 zł Ilość złożonych ofert: 4 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 18 564 707,00 zł Maksymalna złożona oferta: 24 150 484,00 zł |