Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Opis przedmiotu przetargu: Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Łososina Dolna: Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Numer ogłoszenia: 298034 - 2013; data zamieszczenia: 26.07.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej , Łososina Dolna 300, 33-314 Łososina Dolna, woj. małopolskie, tel. 18 444 80 02, faks 18 541 21 40.
Adres strony internetowej, pod którym dostępne są informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
www.lososina.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 5.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.10.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
nie wymagane
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuDziałalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia i na podstawie załączonego do oferty aktualnego na dany rok wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS).
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca musi wykazać się niezbędną wiedzą i doświadczeniem, tj. należytym wykonaniem, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywaniem, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum 2 usług polegających na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia dla Ośrodków Pomocy Społecznej lub Urzędów Pracy lub Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie o tematyce objętej przedmiotem zamówienia w danej części zamówienia. Uwzględnione w wykazie wykonanych usług zostaną wyłącznie usługi, które zostaną potwierdzone referencjami z ich realizacji (lub innym dokumentem świadczącym, że usługi zostały zrealizowane należycie).
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wskaże do przeprowadzenia szkolenia/kursu:-w części I: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli złoży oświadczenie, iż spełnia warunki udziału w postępowaniu i wykaże, że na czas realizacji zamówienia dysponuje osobą z przygotowaniem merytorycznym, uprawnieniami zawodowymi dla przeprowadzenia Kursu Prawa jazdy kat. B z przedstawicielem handlowym, potwierdzone dokumentem CV (zawodowe) i kopią posiadanych uprawnień zawodowych w tym zakresie,-w części II: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli złoży oświadczenie, iż spełnia warunki udziału w postępowaniu i wykaże, że na czas realizacji zamówienia dysponuje osobą z przygotowaniem merytorycznym, zawodowym dla przeprowadzenia Kursu opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych potwierdzone dokumentem CV (zawodowe) i kopią posiadanych kwalifikacji zawodowych.-w części III: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli złoży oświadczenie, iż spełnia warunki udziału w postępowaniu, wykaże, że na czas realizacji zamówienia dysponuje osobą z przygotowaniem merytorycznym, uprawnieniami dla przeprowadzenia Kursu sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej, terminali płatniczych, komputera oraz z fakturowaniem komputerowym, potwierdzone dokumentem CV (zawodowe) i kopią posiadanych kwalifikacji zawodowych. -części IV: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli złoży oświadczenie, iż spełnia warunki udziału w postępowaniu wykaże, że na czas realizacji zamówienia dysponuje osobą z przygotowaniem merytorycznym, uprawnieniami zawodowymi dla przeprowadzenia Kursu bukieciarstwa i florystyka potwierdzone dokumentem CV (zawodowe) i kopią posiadanych kwalifikacji zawodowych.-w części V: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli złoży oświadczenie, iż spełnia warunki udziału w postępowaniu, wykaże, że na czas realizacji zamówienia dysponuje osobą z przygotowaniem merytorycznym, uprawnieniami zawodowymi dla przeprowadzenia Kursu cukiernika potwierdzone dokumentem CV (zawodowe) i kopią posiadanych kwalifikacji zawodowych.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Pełnomocnictwo - wymagane w przypadku gdy do reprezentowania Wykonawcy upoważniona jest osoba inna niż wskazane w aktualnym odpisie z właściwego rejestru. 2. Zobowiązanie innych podmiotów - Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu potencjale technicznym osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty tylko i wyłącznie w sytuacji gdy konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynikać będzie z sytuacji, której nie można było wcześniej przewidzieć lub gdy zmiana ta będzie korzystna dla zamawiającego.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.lososina.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Łososina Dolna 300, 33-314 Łososina Dolna,Ośrodek Pomocy Społecznej pok. nr 10..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
05.08.2013 godzina 09:45, miejsce: Łososina Dolna 300, 33-314 Łososina Dolna, Ośrodek Pomocy Społecznej pok. nr 10..
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Tak, Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Kurs Prawa jazdy kat. B z kursem przedstawiciela handlowego: dla 9 osób.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Cel szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności do pracy w zawodzie przedstawiciela handlowego oraz uzyskanie kompetencji dla zwiększenia mobilności zawodowej oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi w zakresie kategorii B prawa jazdy do egzaminu państwowego. Szkolenie składa sie z dwóch modułów: 1)Moduł I: 30 godzinny kurs przedstawiciela handlowego 2) Moduł II: Kurs prawo jazdy kat B (30 godzin teoria+30 godzin zajęć praktycznych). 2. Zamawiający skieruje 9 uczestników projektu na kurs Prawa jazdy kat. B z kursem przedstawiciela handlowego w wymiarze 90 godzin łącznie dla obydwu modułów. Program i liczba godzin szkolenia w zakresie kursu prawo jazdy kat. B muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zm.) i obejmować część teoretyczną i praktyczną szkolenia. 3. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: od dnia podpisania umowy do 31.10.2013r. 4. Treść nauczania: Program szkolenia 1. Moduł I: Przedstawiciel handlowy: rola i zadania przedstawiciela handlowego, zakres obowiązków przedstawiciela handlowego monitorowanie rynku pod względem popytu i podaży, reklama i promocja, dystrybucja, pozyskiwanie klientów, utrzymanie kontaktów handlowych, techniki i etapy sprzedaży, sprzedaż w terenie, organizowanie dostaw towarów do klientów, komunikacja międzyludzka, negocjacje, techniki negocjacyjne, zarządzanie celami i czasem, zagadnienia finansowo-prawne dotyczące sprzedaży i zawodu handlowca zastrzeżenia, zażalenia, reklamacje. 2.Moduł II: Prawo jazdy kat. B musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zm.). 6. Zamawiający wymaga, aby zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00. Zgodnie z ustalonym programem i harmonogramem kursu. Dotyczy to części teoretyczno - praktycznej z zakresu przedstawiciela handlowego oraz części teoretycznej z zakresu Prawa jazdy kat. B. Natomiast część praktyczna nauki jazdy powinna zostać ustalona indywidualnie z każdym kursantem. Liczba godzin ogółem podana przez Zamawiającego nie obejmuje godzin egzaminów. 7. Miejsce odbywania szkolenia: miasto Nowy Sącz, 8. Wykonawca zapewni uczestnikom kursu: - niezbędne badania lekarskie, których koszt należy ująć w koszt szkolenia. -ustalenie terminu i opłacenie pierwszego egzaminu państwowego /dotyczy Modułu II/ którego koszt należy ująć w ogólny koszt szkolenia - materiały dydaktyczne oraz niezbędny sprzęt do wykorzystania podczas szkolenia - przerwy kawowe w postaci poczęstunku każdego dnia kursu w którym osoba uczestniczy. Zamawiający rozumie pod postacią poczęstunku kawa /mielona typu Prima, rozpuszczalna typu Nescafe Classic /, herbata /typu Lipton/, cukier, śmietanka, ciastka/ typu różne w ilości 1 kg/dziennie/ zimne napoje/ typu piwniczanka w butelkach 0,5l, w ilości 9 butelek każdego dnia zajęć /dotyczy Modułu I i zajęć teoretycznych Modułu II/, koszt poczęstunku pokrywa wykonawca i wlicza go do kosztu szkolenia. - odpowiednie wyposażenia sal: flipchart, tablica klasyczna lub magnetyczna, sprzęt audiowizualny, filmy instruktażowe, pomoce naukowe i do zajęć praktycznych w zakresie kursu na prawo jazdy kat. B - samochód osobowy przeznaczony do nauki jazdy. - w okresie trwania zajęć Wykonawca ma obowiązek zapewnić kursantom - uczestnikom projektu skierowanym przez Zamawiającego, warunki bezpieczeństwa oraz higieny pracy i nauki zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontrolowania przebiegu, sposobu prowadzenia oraz efektywności szkolenia i frekwencji uczestników, wglądu do prowadzonej dokumentacji. 10. Zamawiający wymaga: a) ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW. Koszt ubezpieczenia należy ująć w koszt ogólny szkolenia b) aby szkolenie prowadził/li wykładowcy posiadający wykształcenie uprawniające do prowadzenia tego rodzaju kursu, c) prowadzenia kart przeprowadzonych zajęć dotyczy zajęć z praktycznej jazdy Modułu II d) szkolenie winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem: - zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).- certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia. 11.Oferta winna obejmować koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty badań lekarskich, oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt poczęstunku, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny) /dotyczy Modułu I i II/ i koszt pierwszego egzaminu państwowego dla wszystkich kursantów /dotyczy Modułu II/. Oferta powinna zawierać cenę brutto na 1 osobę i godzinę / ryczałt/ oraz łączną kwotę za całość szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 31.10.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Kurs: Opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych dla 5 osób.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Cel szkolenia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do podjęcia pracy w charakterze opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych. 2. Zamawiający skieruje 5 uczestników projektu na kurs Opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych w wymiarze 130 godzin zegarowych. 3. Liczba godzin ogółem: 130 godzin teoretyczno-zawodowych i praktycznych dla każdego uczestnika projektu. a) 40 godzin zajęć teoretyczno-zawodowych - Moduł I b) 90 godzin zajęć praktycznych - Moduł II 4. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: od dnia 19 sierpnia 2013 r. do 30.09.2013r. 5. Treść nauczania: a) Moduł I teoretyczno-zawodowy obejmujący 40 godzin zegarowych: zakres i rodzaje pomocy prawnej, zdrowotnej i socjalnej państwa, zasady opieki w placówkach opieki społecznej, wybrane zagadnienia z psychologii ogólnej i społecznej, podstawy psychologii rozwojowej, pedagogika specjalna z elementami nauczania specjalnego, podstawy gerontologii, organizacja pomocy społecznej, wybrane zagadnienia z rehabilitacji, elementy komunikacji interpersonalnej, organizowanie środowiska i otoczenia podopiecznego,pierwsza pomoc przedmedyczna, kultura osobista i etyka zawodowa, b) Moduł II - praktyczny - obejmujący 90 godzin zegarowych zajęć praktycznych w Domu Pomocy Społecznej, lub innych placówkach rehabilitacji i opieki medycznej. Zamawiający oczekuje, że po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą przygotowani do wykonywania następujących zadań: pomagania i towarzyszenia podopiecznemu w codziennych czynnościach z zakresu samoobsługi i higieny osobistej, podstawowego pielęgnowania podopiecznych, chorych i niepełnosprawnych, pomaganie przy usprawnieniu ruchowym chorego, niepełnosprawnego, kontaktowania się z różnego rodzaju instytucjami i organizacjami społecznymi w celu rozwiązywania problemów zdrowotnych, materialnych, mieszkaniowych, rodzinnych i prawnych podopiecznego, aktywne uczestniczenie w procesie rehabilitacji i aktywizacji podopiecznego oraz wykonywanie określonych zadań pod nadzorem lekarza bądź terapeuty, udzielenie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia podopiecznego, 6. Wymaga się aby zajęcia szkoleniowe odbywały się wyłącznie w dni robocze (poniedziałek - piątek). 7. Miejsce odbywania szkolenia: miasto Nowy Sącz, 8. Zajęcia powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 15.00 9. Liczba godzin zajęć powinna obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. 10. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia: - odzież ochronną podczas odbywania zajęć praktycznych; - warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie szkolenia; - niezbędne materiały szkoleniowe, które zostaną ujęte w koszcie szkolenia i po jego zakończeniu przejdą w posiadanie uczestników w/w szkolenia(np. książkę, podręcznik związany z tematyką zajęć) - niezbędne badania lekarskie, których koszt zostanie wliczony w ogólny koszt szkolenia. - przerw kawowych w postaci poczęstunku każdego dnia kursu w którym osoba uczestniczy. Zamawiający rozumie pod postacią poczęstunku kawa /mielona typu Prima, rozpuszczalna typu Nescafe Classic /, herbata /typu Lipton/, cukier, śmietanka, ciastka/ typu różne w ilości 0,5 kg/dziennie/ zimne napoje/ typu piwniczanka w butelkach 0,5l, w ilości 5 butelek każdego dnia zajęć, koszt poczęstunku pokrywa wykonawca i wlicza go do kosztu szkolenia 11. Zamawiający wymaga: - ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW. Koszt ubezpieczenia należy ująć w koszt ogólny szkolenia - aby szkolenie prowadził/li wykładowcy posiadający wykształcenie uprawniające do prowadzenia tego rodzaju kursu. 12. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia szkolenia zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz warunkami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - z rozporządzenie MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U.Poz. 186). 13. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem: - zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186) - certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia. 14. Oferta winna obejmować koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty badań lekarskich, oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt poczęstunku, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny) Oferta powinna zawierać cenę brutto na 1 osobę i godzinę / ryczałt/ oraz łączną kwotę za całość szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.09.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
3
NAZWA:
Kurs Sprzedawcy z obsługą kasą fiskalną, terminali płatniczych, komputera oraz fakturowaniem komputerowym: dla 3 osób.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Celem szkolenia jest nabycie przez kursanta wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do podjęcia pracy jako sprzedawca. 2. Zamawiający skieruje 3 uczestników projektu na kurs Sprzedawcy z obsługą kasą fiskalną, terminali płatniczych, komputera oraz fakturowaniem komputerowym 3. Liczba godzin ogółem: 70 godzin zegarowych teoretyczno-zawodowych i praktycznych dla każdego uczestnika zawierających: Moduł I zajęcia teoretyczno - zawodowe - 50 godz. zajęć z zakresu Sprzedawca z obsługą komputera i fakturowaniem komputerowym Moduł II zajęcia praktyczne - 20 godzin zajęć z obsługi kasy fiskalnej 4. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: od dnia podpisania umowy do 30.09.2013r. 5. Minimalna treść nauczania: Moduł I teoretyczno-zawodowy obejmujący 50 godzin zegarowych: podstawowe zadania i obowiązki sprzedawcy ,prezentacja produktu i techniki sprzedaży, podstawy towaroznawstwa handlowego, dokumentacja handlowa, organizacja czasu pracy, podstawowe zasady wystawiania faktury elementy i rodzaje faktur Moduł II - praktyczny - obejmujący 20 godzin zegarowych zajęć praktycznych: budowa i zasady działania kasy fiskalnej sprzedaż i wykonywanie raportów na kasie fiskalnej praktyczna obsługa kasy fiskalnej 6. Wymaga się aby zajęcia szkoleniowe odbywały się wyłącznie w dni robocze (poniedziałek -piątek). 7. Miejsce odbywania szkolenia: miasto Nowy Sącz, 8. Zajęcia powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 15.00 9. Liczba godzin zajęć powinna obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. 10. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia: - warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie szkolenia, - niezbędne materiały szkoleniowe, które zostaną ujęte w koszcie szkolenia i po jego zakończeniu przejdą w posiadanie uczestników w/w szkolenia( np książkę, podręcznik związany z tematyką zajęć) - niezbędne badania lekarskie, których koszt zostanie wliczony w ogólny koszt szkolenia,-przerw kawowych w postaci poczęstunku każdego dnia kursu w którym osoba uczestniczy. Zamawiający rozumie pod postacią poczęstunku kawa /mielona typu Prima, rozpuszczalna typu Nescafe Classic /, herbata /typu Lipton/, cukier, śmietanka, ciastka/ typu różne w ilości 0,5 kg/dziennie/ zimne napoje/ typu piwniczanka w butelkach 0,5l, w ilości 3 butelek każdego dnia zajęć, koszt poczęstunku pokrywa wykonawca i wlicza go do kosztu szkolenia 11. Zamawiający wymaga: - ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW. Koszt ubezpieczenia należy ująć w koszt ogólny szkolenia - aby szkolenie prowadził/li wykładowcy posiadający wykształcenie uprawniające do prowadzenia tego rodzaju kursu, 12. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia szkolenia zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz warunkami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - rozporządzenie MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz.186). 13. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem: - zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).- certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia. 14. Oferta winna obejmować koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty badań lekarskich, oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt poczęstunku, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny). Oferta powinna zawierać cenę brutto na 1 osobę i godzinę / ryczałt/ oraz łączną kwotę za całość szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.09.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
4
NAZWA:
Kurs Bukieciarstwa i florystyki dla 2 osób..
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Celem szkolenia jest nabycie przez kursantów wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie bukieciarza i florysty. 2. Zamawiający skieruje 2 uczestników projektu na kurs Bukieciarstwa i florystyki. 3. Liczba godzin ogółem: 90 godzin zegarowych teoretyczno-zawodowych i praktycznych dla każdego uczestnika zawierających: Moduł I zajęcia teoretyczno - zawodowe -30 godzin zajęć z zakresu bukieciarstwa i florystyki Moduł II zajęcia praktyczne - 60 godzin zajęć z zakresu bukieciarstwa i florystyki 4. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: od dnia 01.09.2013 r. do 30.09.2013r. 5. Minimalna treść nauczania: Moduł I teoretyczno-zawodowy obejmujący 30 godzin zegarowych: organizacja stanowiska i miejsca pracy zgodnie z zasadami BHP, i p.poż., charakterystyka pracy bukieciarza i florysty, organizowanie zaopatrzenia w materiały wykorzystywane w kwiaciarni, wdrażanie najnowszych trendów florystycznych, pozyskiwanie zleceń na wykonywanie zleceń bukieciarskich florystycznych, zasady doboru barw w tworzeniu kompozycji florystycznych, podział i przegląd roślin ozdobnych wykorzystywanych do dekoracji, układania wiązanek, rodzaje materiałów dekoratorskich wykorzystywane w bukieciarstwie, dekoratorstwie, pielęgnacja kwiatów ciętych i doniczkowych obsługa klienta z wykorzystaniem aktywnych metod sprzedaży, realizacja płatności gotówkowych i bezgotówkowych oraz reklamacje, marketing i reklama w handlu kwiatami, kultura osobista i etyka zawodowa na stanowisku bukieciarza i florysty, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktu z klientem, Moduł II - praktyczny - obejmujący 60 godzin zegarowych zajęć praktycznych: przygotowywanie materiałów roślinnych i nieroślinnych do ekspozycji oraz wykonywania różnego rodzaju wyrobów bukieciarskich, florystycznych i ich sprzedaży pielęgnowanie i ochrona roślin ozdobnych, kwiatów ciętych i doniczkowych wykonywanie dekoracji komunijnych i ślubnych (wiązanki, bukiety, dekorowanie samochodów ślubnych, kościoła, sal weselnych), wykonywanie dekoracji świątecznych, florystyka żałobna, wykonywanie kompozycji z kwiatów i roślin suchych, wykonywanie kompozycji kwiatowych w naczyniach, wykonywanie stałej roślinnej dekoracji wnętrz, wykonywanie dekoracji wnętrz - stołów, wystaw, witryn sklepowych na różne okazje, uroczystości okolicznościowych, wykonywanie dekoracji przestrzennych wielkoformatowych, przygotowywanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy, porządkowanie stanowiska pracy, 6. Wymaga się aby zajęcia szkoleniowe odbywały się wyłącznie w dni robocze (poniedziałek -piątek). 7. Miejsce odbywania szkolenia: miasto Nowy Sącz, 8. Zajęcia powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 15.00 9. Liczba godzin zajęć powinna obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. 10. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia: - odzież ochronną oraz niezbędne narzędzia pracy podczas odbywania zajęć praktycznych; - warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie szkolenia, - niezbędne materiały szkoleniowe, które zostaną ujęte w koszcie szkolenia i po jego zakończeniu przejdą w posiadanie uczestników w/w szkolenia( np książkę, podręcznik związany z tematyką zajęć) - niezbędne badania lekarskie, których koszt zostanie wliczony w ogólny koszt szkolenia, - przerwy kawowe w postaci poczęstunku każdego dnia kursu w którym osoba uczestniczy. Zamawiający rozumie pod postacią poczęstunku kawa /mielona typu Prima, rozpuszczalna typu Nescafe Classic /, herbata /typu Lipton/, cukier, śmietanka, ciastka/ typu różne w ilości 0,5 kg/dziennie/ zimne napoje/ typu piwniczanka w butelkach 0,5l, w ilości 2 butelek każdego dnia zajęć, koszt poczęstunku pokrywa wykonawca i wlicza go do kosztu szkolenia 11. Zamawiający wymaga: - ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW. Koszt ubezpieczenia należy ująć w koszt ogólny szkolenia - aby szkolenie prowadził/li wykładowcy posiadający wykształcenie uprawniające do prowadzenia tego rodzaju kursu, 12. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia szkolenia zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz warunkami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - rozporządzenie MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz.186). 13. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem: - zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186). - certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia. 14. Oferta winna obejmować koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty badań lekarskich, oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt poczęstunku, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny). Oferta powinna zawierać cenę brutto na 1 osobę i godzinę / ryczałt/ oraz łączną kwotę za całość szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.09.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
5
NAZWA:
Kurs Cukiernika: dla 1 osoby.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Celem szkolenia jest nabycie przez uczestnika wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do wykonywania zawodu cukiernika. 2. Zamawiający skieruje 1 uczestnika projektu na kurs Cukiernika 3. Liczba godzin ogółem: 60 godzin zegarowych teoretyczno-zawodowych i praktycznych dla uczestnika: 4. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia: od dnia 01.09.2013 r. do 30.09.2013r. 5. Minimalna treść nauczania:sporządzania ciast, kremów, mas i innych wyrobów ciastkarskich, dekoracja i wykańczania wyrobów ciastkarskich, przygotowanie deserów cukierniczych oraz lodów, zasady przechowywania, magazynowania i oceny surowców, przechowywanie i ekspozycja wyrobów cukierniczych, obsługa maszyn, urządzeń i sprzętu wykorzystywanego w pracy cukiernika, zasady organizacji i prowadzenia własnej cukierni.6. Wymaga się aby zajęcia szkoleniowe odbywały się wyłącznie w dni robocze (poniedziałek -piątek).7. Miejsce odbywania szkolenia: miasto Nowy Sącz. 8. Zajęcia powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 15.00. 9. Liczba godzin zajęć powinna obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo.10. Wykonawca zapewni uczestnikowi szkolenia: salę do przeprowadzenia zajęć teoretycznych wyposażoną w urządzenia i materiały niezbędne do przeprowadzenia tych zajęć - pracownię do przeprowadzenia zajęć praktycznych wyposażoną w maszyny, urządzenia oraz materiały i surowce umożliwiające wykonywanie ćwiczeń przez uczestnika szkolenia - zajęcia praktyczne muszą się odbywać pod nadzorem instruktora, który będzie oceniał wykonywanie ćwiczeń przez uczestnika szkolenia oraz korygował ewentualne błędy. - odzież ochronną oraz niezbędne narzędzia pracy podczas odbywania zajęć praktycznych; - warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie szkolenia, - niezbędne materiały szkoleniowe, które zostaną ujęte w koszcie szkolenia i po jego zakończeniu przejdą w posiadanie uczestnika w/w szkolenia( np. książkę, podręcznik związany z tematyką zajęć) - niezbędne badania lekarskie, których koszt zostanie wliczony w ogólny koszt szkolenia, - przerw kawowych w postaci poczęstunku każdego dnia kursu w którym osoba uczestniczy. Zamawiający rozumie pod postacią poczęstunku kawa /mielona typu Prima, rozpuszczalna typu Nescafe Classic /, herbata /typu Lipton/, cukier, śmietanka, ciastka/ typu różne w ilości 0,5 kg/dziennie/ zimne napoje/ typu piwniczanka w butelkach 0,5l, w ilości 1 butelki każdego dnia zajęć, koszt poczęstunku pokrywa wykonawca i wlicza go do kosztu szkolenia 11. Zamawiający wymaga: - ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW. Koszt ubezpieczenia należy ująć w koszt ogólny szkolenia - aby szkolenie prowadził/li wykładowcy posiadający wykształcenie uprawniające do prowadzenia tego rodzaju kursu, 12. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia szkolenia zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz warunkami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - rozporządzenie MEN z dnia11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz.186). Przy opracowywaniu programu szkolenia należy wykorzystać Standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych opracowane dla zawodu: cukiernik - kod zawodu 741201 dostępne w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl. 13. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem: - zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).- certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia. 14. Oferta winna obejmować koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty badań lekarskich, oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt poczęstunku, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny). Oferta powinna zawierać cenę brutto na 1 osobę i godzinę / ryczałt/ oraz łączną kwotę za całość szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.09.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
Łososina Dolna: Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Numer ogłoszenia: 449204 - 2013; data zamieszczenia: 05.11.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 298034 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej, Łososina Dolna 300, 33-314 Łososina Dolna, woj. małopolskie, tel. 18 444 80 02, faks 18 541 21 40.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Reaktywacja.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Część NR:
1
Nazwa:
Kurs Prawa jazdy kat. B z przedstawicielem handlowym
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
12.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LIDER- Spółka Cywilna, {Dane ukryte}, 33-386 Podrzecze 92, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 16000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
10332,00
Oferta z najniższą ceną:
10332,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
15577,00
Waluta:
PLN.
Część NR:
2
Nazwa:
Kurs Opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
12.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego, {Dane ukryte}, {Dane ukryte} ul.Jagiellońska 14, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 10000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
6100,00
Oferta z najniższą ceną:
5390,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
8190,00
Waluta:
PLN.
Część NR:
3
Nazwa:
Kurs Sprzedawcy z obsługą kasą fiskalną, terminali płatniczych, komputera oraz fakturowaniem komputerowym
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
12.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
7.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Usługi Rachunkowe i Szkolenia Marczyk Elżbieta, {Dane ukryte}, {Dane ukryte}, ul. I Brygady 22/22, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 7000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
3600,00
Oferta z najniższą ceną:
3600,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
7707,00
Waluta:
PLN.
Część NR:
4
Nazwa:
Kurs Bukieciarstwa i florystyki
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
12.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
5.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego, {Dane ukryte}, {Dane ukryte}, ul. Jagiellońska 14, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 5000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
3452,40
Oferta z najniższą ceną:
3260,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
6375,00
Waluta:
PLN.
Część NR:
5
Nazwa:
Kurs Cukiernika
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
12.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych STOPIL, {Dane ukryte}, {Dane ukryte}, ul. Wyspiańskiego 22, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 3500,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
3874,00
Oferta z najniższą ceną:
2000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
7265,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 29803420130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-07-25 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 87 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | TAK |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 5 |
Kryterium ceny: | 0% |
WWW ogłoszenia: | www.lososina.pl |
Informacja dostępna pod: | Łososina Dolna 300, 33-314 Łososina Dolna,Ośrodek Pomocy Społecznej pok. nr 10. |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
80530000-8 | Usługi szkolenia zawodowego |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Kurs Prawa jazdy kat. B z przedstawicielem handlowym | Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LIDER- Spółka Cywilna Podrzecze 92 | 2013-11-05 | 10 332,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-11-05 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 805300008 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 10 332,00 zł Minimalna złożona oferta: 10 332,00 zł Ilość złożonych ofert: 3 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 10 332,00 zł Maksymalna złożona oferta: 15 577,00 zł | |||
Kurs Opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych | Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego Nowy Sącz ul.Jagiellońska 14 | 2013-11-05 | 6 100,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-11-05 Dotyczy cześci nr: 2 Kody CPV: 805300008 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 6 100,00 zł Minimalna złożona oferta: 5 390,00 zł Ilość złożonych ofert: 4 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 5 390,00 zł Maksymalna złożona oferta: 8 190,00 zł | |||
Kurs Sprzedawcy z obsługą kasą fiskalną, terminali płatniczych, komputera oraz fakturowaniem komputerowym | Usługi Rachunkowe i Szkolenia Marczyk Elżbieta Nowy Sącz, ul. I Brygady 22/22 | 2013-11-05 | 3 600,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-11-05 Dotyczy cześci nr: 3 Kody CPV: 805300008 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 3 600,00 zł Minimalna złożona oferta: 3 600,00 zł Ilość złożonych ofert: 7 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 3 600,00 zł Maksymalna złożona oferta: 7 707,00 zł | |||
Kurs Bukieciarstwa i florystyki | Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 14 | 2013-11-05 | 3 452,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-11-05 Dotyczy cześci nr: 4 Kody CPV: 805300008 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 3 452,00 zł Minimalna złożona oferta: 3 260,00 zł Ilość złożonych ofert: 5 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 3 260,00 zł Maksymalna złożona oferta: 6 375,00 zł | |||
Kurs Cukiernika | Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych STOPIL Nowy Sącz, ul. Wyspiańskiego 22 | 2013-11-05 | 3 874,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-11-05 Dotyczy cześci nr: 5 Kody CPV: 805300008 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 3 874,00 zł Minimalna złożona oferta: 2 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 3 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 2 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 7 265,00 zł |