Ogłoszenie nr 613777-N-2017 z dnia 2017-11-13 r.

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia: Wyłonienie zarządcy miejskiej instytucji kultury pod nazwą Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia, krajowy numer identyfikacyjny 59690300000, ul. ul. Wały gen. Sikorskiego  8 , 87100   Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. 566 118 713, e-mail bzp@um.torun.pl, faks 566 118 622.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.torun.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.bip.torun.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bip.torun.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Urząd Miasta Torunia, Wydział Kultury, ul. Wały gen. Sikorskiego 10, sekretariat, 87-100 Toruń


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wyłonienie zarządcy miejskiej instytucji kultury pod nazwą Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu.

Numer referencyjny:
217/2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie miejską instytucją kultury pod nazwą: Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu zwanym dalej „Instytucją” w okresie od 3 lat od zawarcia umowy. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) obowiązek strategicznego oraz bieżącego zarządzania Instytucją przez Zarządcę w sposób wpisujący się w realizację polityki kulturalnej Organizatora określonej przez niego w Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 i innych dokumentach strategicznych; 2) opracowanie i realizację programu działalności Instytucji zmierzającego do osiągnięcia najwyższego poziomu artystycznego prowadzonych działań kulturalnych, realizującego zapisy umowy, statutu instytucji i złożonej oferty, w tym realizacja Programu Działalności Merytorycznej Instytucji stanowiącego załącznik nr 2 do umowy zawierającego Roczne Plany Działalności Merytorycznej Instytucji na lata 2018, 2019 i 2020. 3. Realizując przedmiot zamówienia Zarządca zobowiązany jest do: 1) zarządzania Instytucją zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa i statutem Instytucji 2) wykonywania usługi z należytą starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami zarządzania, zasadami ekonomii, przepisami prawa, z uwzględnieniem misji Instytucji; 3) zapewnienia zrealizowania przez Instytucję zaplanowanej działalności programowej; 4) właściwego zorganizowania Instytucji w sposób umożliwiający sprawną realizację postanowień umowy, z zastrzeżeniem, że rozwiązanie stosunku pracy za wypowiedzeniem, z pracownikiem Instytucji, z którym stosunek pracy został zawarty przed dniem 1 stycznia 2018 r. wymaga uprzedniego uzyskania pozytywnej opinii Organizatora; 5) zwiększania corocznie przychodów ze sprzedaży usług własnych Instytucji; 6) racjonalizacji wydatków Instytucji i niedopuszczenia do przekroczenia wysokości kosztów określonych w planie finansowym zatwierdzonym przez Organizatora; 7) nie pogorszenia wyniku finansowego Instytucji w danym roku, względem wyniku finansowego za rok poprzedni; 8) podejmowania efektywnych działań w celu poszerzenia oferty merytorycznej Instytucji, dbając o racjonalizację i minimalizację kosztów; 9) podejmowania działań w celu rozwoju działalności Instytucji, zgodnie ze Strategią Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 oraz innymi dokumentami Gminy Miasta Toruń w tym zakresie. 1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik do SIWZ. 1.4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i wariantowych 1.5. Zamawiający nie przewiduje wykluczeń na podstawie art. 24 ust. 5 1.6. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4 ustawy oraz postawienia zastrzeżeń, o których mowa w art. 36 a ust. 2 ustawy.


II.5) Główny kod CPV:
79420000-4

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
92320000-0



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający może w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego udzielić zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 Pzp tj. zarządzanie miejską instytucją kultury pod nazwą: Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu zwanym dalej „Instytucja”. Przedmiot zamówienia będzie obejmował w szczególności: 1) obowiązek strategicznego oraz bieżącego zarządzania Instytucją przez Zarządcę w sposób wpisujący się w realizację polityki kulturalnej Organizatora określonej przez niego w Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 i innych dokumentach strategicznych; 2) opracowanie i realizację programu działalności Instytucji zmierzającego do osiągnięcia najwyższego poziomu artystycznego prowadzonych działań kulturalnych, realizującego zapisy umowy, statutu instytucji i złożonej oferty, w tym realizacja Programu Działalności Merytorycznej Instytucji zawierającego Roczne Plany Działalności Merytorycznej Instytucji o zakresie merytorycznym takim samym dla każdego roku, jak Roczny Plan Działalności Merytorycznej Instytucji dla 2020 stanowiący załącznik do oferty. Realizując przedmiot zamówienia Zarządca zobowiązany jest do: 1) zarządzania Instytucją zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa i statutem Instytucji 2) wykonywania usługi z należytą starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami zarządzania, zasadami ekonomii, przepisami prawa, z uwzględnieniem misji Instytucji; 3) zapewnienia zrealizowania przez Instytucję zaplanowanej działalności programowej; 4) właściwego zorganizowania Instytucji w sposób umożliwiający sprawną realizację postanowień umowy, z zastrzeżeniem, że rozwiązanie stosunku pracy za wypowiedzeniem, z pracownikiem Instytucji, z którym stosunek pracy został zawarty przed dniem 1 stycznia 2018 r. wymaga uprzedniego uzyskania pozytywnej opinii Organizatora; 5) zwiększania corocznie przychodów ze sprzedaży usług własnych Instytucji; 6) racjonalizacji wydatków Instytucji i niedopuszczenia do przekroczenia wysokości kosztów określonych w planie finansowym zatwierdzonym przez Organizatora; 7) nie pogorszenia wyniku finansowego Instytucji w danym roku, względem wyniku finansowego za rok poprzedni; 8) podejmowania efektywnych działań w celu poszerzenia oferty merytorycznej Instytucji, dbając o racjonalizację i minimalizację kosztów; 9) podejmowania działań w celu rozwoju działalności Instytucji, zgodnie ze Strategią Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 oraz innymi dokumentami Gminy Miasta Toruń w tym zakresie. Możliwe jednokrotne udzielenia zamówienia podobnego. Termin wykonania zamówienia i cena zostaną ustalone w drodze negocjacji, z tym że termin wykonania nie może być dłuższy niż czas trwania określony dla zamówienia podstawowego (tj. 3 lata) a cena nie może przekroczyć 317 075 netto. Udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług jest jednostronną, uznaniową decyzją Zamawiającego i jest zależne od ograniczeń budżetowych oraz zadowolenia z jakości usług świadczonych w ramach zamówienia podstawowego.

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2020-12-31


II.9) Informacje dodatkowe:
Termin realizacji zamówienia: - rozpoczęcie - od 1 stycznia 2018 r. - zakończenie - do 31 grudnia 2020 r.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: nie dotyczy
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: nie dotyczy
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: 1) wykonawca wykaże, że zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), w sposób należyty co najmniej 1 usługę polegającą na ciągłym i trwającym co najmniej 1 rok: kierowaniu instytucją kultury lub zarządzaniu podmiotem prowadzącym działalność artystyczną, których budżet roczny przeznaczony na działalność artystyczną przekraczał kwotę 300 000 zł brutto. 2) wykonawca wykaże, że dysponuje osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia i posiada doświadczenie zawodowe w realizacji projektów artystycznych z udziałem artystów krajowych i/lub międzynarodowych, w tym co najmniej jeden projekt, którego całkowity koszt realizacji wyniósł co najmniej 100 000 zł brutto, i posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w kierowaniu instytucją kultury lub zarządzaniu podmiotem prowadzącym działalność artystyczną.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1. Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5. 2. Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.– wypełniony załącznik nr 6.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Zobowiązanie podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 2. W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, zamawiający żąda dokumentów, które określają w szczególności: a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; d) czy podmioty, na zdolnościach, których wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizują roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 3. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy (zestawienie złożonych ofert), przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 4. Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 1 5. Dowód wniesienia wadium (oryginał) 6. Program Działalności Merytorycznej który będzie zawierał autorską wizję rozwoju instytucji i będzie składał się opisów Rocznych Programów Działalności Merytorycznej przygotowanych dla każdego roku realizacji zamówienia tj. dla roku 2018, 2019 i 2020. Każdy z programów powinien precyzyjnie określać program realizacji wydarzeń kulturalnych dotychczas organizowanych przez instytucję wraz z propozycją ich rozbudowy o nowe wydarzenia koncerty, spektakle, a także propozycje organizacji całkowicie nowych przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych. Organizator oczekuje, że program działalności na rok 2018 będzie zawierał informacje dot. terminów proponowanych działań, miejsc realizacji, szczegółowych opisów programów poszczególnych wydarzeń wraz z kosztami ich realizacji. 1) Roczny Program Działalności Merytorycznej powinien zostać złożony w formie wydrukowanego i zszytego dokumentu zawierającego ponumerowane strony i zawierać następujące elementy: a) opis realizacji imprez realizowanych przez instytucję takich jak: - koncerty, występy kabaretowe, spektakle, spotkania, wykłady, wystawy, imprezy kinowe itd. własne i współorganizowane – co najmniej 200 wydarzeń w roku (w tym również wydarzenia plenerowe); b) proponowanie programu kolejnych edycji wymienionych poniżej działań kulturalnych realizowanych i koordynowanych przez instytucję: - Toruńskiego Festiwalu Książki – co najmniej 25 wydarzeń w każdej edycji;-Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta – zakończonego uroczystym podsumowaniem i wręczeniem nagród wraz z towarzyszącym mu specjalnym wydarzeniem kulturalnym; c) organizację działań kulturalnych z okazji świąt miejskich, regionalnych i państwowych, rocznic i innych imprez, tj. w szczególności: tzw. długich weekendów, w tym obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja, Dnia Matki, Dnia Dziecka, Święta Miasta, Kulturalnego Lata, w tym realizacji działań kulturalnych na scenie plenerowej, Narodowego Święta Niepodległości, Mikołajek i Dni Ciechowskiego. d) współudział w cyklicznych wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty takich jak: WOŚP, Festiwal Nauki i Sztuki, Międzynarodowy Letni Festiwal „Nova. Muzyka i Architektura”, Bella SKYWAY Festiwal. e) opis proponowanych nowych projektów kulturalnych zawierający informację o ich planowanym terminie, opis elementów składowych np.: idei przedsięwzięcia, grupy docelowych odbiorców. f) opis planowanych form edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży na terenie miasta przygotowany w oparciu o profesjonalną wiedzę w realizacji tego rodzaju zadań, zakładających rozwój kompetencji poznawczych i artystycznych uczestników do roli przyszłych odbiorców i współtwórców kultury, rozbudzających w nich otwartość, kreatywność i rozwój poprzez zastosowanie nowatorskich technik i metod edukacyjnych – co najmniej 50 wydarzeń własnych i współorganizowanych, g) opis planowanej współpracy z artystami i podmiotami prowadzącymi działalność artystyczną na poziomie miejskim, krajowym i międzynarodowym, uwzględniającej wymianę artystyczną w oparciu o zdefiniowane obszary tematyczne; planowane przykłady współpracy w tym współpracy z miastami partnerskimi Torunia; h) opis innych form działalności mających na celu tworzenie i upowszechnianie inicjatyw kulturalnych łączących różne formy sceniczne i koncertowe sprzyjających integracji i rozwojowi środowisk artystycznych województwa w tym współpraca z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami; i) opis sposobów promocji Instytucji oraz realizowanej przez nią działalności merytorycznej w poszczególnych latach realizacji zamówienia, wraz z listą planowanych działań promocyjnych: j) opis proponowanych nowych projektów kulturalnych zawierający informację o ich planowanym terminie, opis elementów składowych np.: idei przedsięwzięcia, wskazanie liczby wykonawców, nazw zespołów, grupy docelowych odbiorców; zapewnienie pozyskiwania środków na realizację programu merytorycznego Instytucji z dzierżaw pomieszczeń oraz wynajmów sal reprezentacyjnych Dworu Artusa w Toruniu; k) zapewnienie bezpłatnego udostępnienia sal Dworu Artusa na szczególnie ważne dla Miasta Torunia imprezy organizowane przez Organizatora w szczególności: WOŚP, Festiwal Nauki i Sztuki, wręczenie nagród i stypendiów Miasta Torunia, Święto Miasta Torunia, koncerty z okazji ważnych dla miasta rocznic, uroczyste sesje Rady Miasta Torunia ( ok 15- 20 przypadków rocznie;) Powyższy dokument będzie podlegał ocenie w kryterium oceny ofert – Program Działalności Merytorycznej. Złożony przez Wykonawcę dokument powinien zostać podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy oraz zawierać wszystkie elementy, określone powyżej oraz zawierać informacje i opis nowych wydarzeń proponowanych przez Wykonawcę w roku 2018 i następnych. Niespełnienie tych wymogów skutkowało będzie odrzuceniem oferty jako nieodpowiadającej treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (art. 89 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp). Brak którekolwiek z dokumentów uznany będzie za niespełnianie przez ofertę wymagań określonych przez Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia 2) Kluczowe dokumenty, w oparciu o które powinien zostać przygotowany program działalności merytorycznej : Strategia Rozwoju Miasta Torunia do roku 2020; Strategia Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020; Strategia Rozwoju Turystyki Miasta Torunia; Wieloletnia Prognoza Finansowa; Ponadto założeniem przygotowywanego opracowania powinno być jego powiązanie z dokumentami oraz innymi opracowaniami dotyczącymi kierunków rozwoju kultury na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, włączając w to projekty regulacji dotyczących okresu co najmniej do roku 2020. Oświadczenia: - oświadczenie Wykonawcy, które z informacji zawartych w ofercie na stronach od .... do .... stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania. W przypadku zastrzeżenia informacji przez wykonawcę zobowiązany jest on wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Brak powyższego oświadczenia oznaczał będzie, że dokumenty składające się na ofertę nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa (Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy). - Wykonawca na podstawie art. 36 b ust. 1 ustawy PZP składa oświadczenie jaką część zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom wraz z podaniem firm podwykonawców – załącznik nr 7 – oświadczenie składane w przypadku korzystania z podwykonawców.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wadium w wysokości 1 000 zł (słownie: tysiąc złotych 00/100); powinno być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Okres ważności wadium powinien być zgodny z terminem związania ofertą. Wadium może być wniesione w następujących formach: a) pieniądzu - na konto UMT nr 67 1160 2202 0000 0000 6171 9146 z adnotacją: Nr 217/2017: Wyłonienie zarządcy miejskiej instytucji kultury pod nazwą CK „Dwór Artusa” w Toruniu. Za datę wniesienia wadium przyjmuję się datę jego wpływu na konto Zamawiającego. b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 359 ze zm.).


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena40,00
Program działalności merytorycznej 40,00
Realizacja nowych działań kulturalnych 20,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. W okresie trwania niniejszej Umowy wynagrodzenie należne Zarządcy jest niezmienne, z tym zastrzeżeniem, że: 1) )W przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku od towarów i usług VAT, właściwej dla usług stanowiących przedmiot niniejszej umowy, Zamawiający dopuszcza zmianę wysokości wynagrodzenia brutto w ramach zawartej umowy. Zmiana ta nastąpi z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego stawkę podatku VAT. 2) Zamawiający dopuszcza odpowiednie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w ramach zawartej umowy w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017 r. poz. 847) oraz zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, pod warunkiem, że zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu niniejszej umowy przez Wykonawcę. 3.) Zmiany wynagrodzenia, o których mowa w ust. 2 § 16 będą mogły nastąpić z dniem wejścia w życie aktu prawnego wprowadzającego przepisy stanowiące podstawę do ich zastosowania, pod warunkiem uprzedniego przedłożenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentów dotyczących wynagrodzenia pracowników skierowanych przez Wykonawcę do realizacji czynności w ramach przedmiotu umowy, zawierających elementy składowe wynagrodzenia oraz potrącenia w postaci podatków i składek, w celu potwierdzenia możliwości ubiegania się Wykonawcy o zastosowanie odpowiednich zmian wysokości wynagrodzenia. 4) Zmiany postanowień zawartej umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez obie strony pod rygorem nieważności. 2. Strony dopuszczają możliwość zmiany umowy polegającej na aktualizacji Rocznych Programówtytucji przygotowanych na rok 2019 i 2020 stanowiących załącznik nr 2 do umowy, zgodnie z §3 umowy tj. z uwagi na poszerzenie programu.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-12-01, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Adres: ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
Dane kontaktowe: email: bzp@um.torun.pl
tel: 566 118 713
fax: 566 118 622
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-11-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 613777-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: 217/2017
Data publikacji zamówienia: 2017-11-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1126 dni
Wadium: 1000 ZŁ
Szacowana wartość* 33 333 PLN  -  50 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 40%
WWW ogłoszenia: www.bip.torun.pl
Informacja dostępna pod: www.bip.torun.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
79420000-4 Usługi związane z zarządzaniem
92320000-0 Usługi prowadzenia placówek artystycznych