IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 6 000 zł Wadium może być wnoszone wedle wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych i poręczeniach spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: BGŻ Legnica 71 2030 0045 1110 000 00012 2890 z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania dotyczy wpłata. Wadium w formie gotówki nie będzie przyjmowane. Wadia wnoszone w innych formach niż pieniądz należy deponować w kasie w siedzibie zamawiającego. Wadium należy wnieść do upływu terminu składania ofert. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu, za moment wniesienia wadium uznaje się moment uznania rachunku zamawiającego.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Gwarancja | 18,00 |
C) Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia: | 22,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności i są dopuszczalne jedynie w granicach przewidzianych w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian terminów realizacji robót budowlanych i przedmiotu Umowy w przypadkach wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wyszczególnionych poniżej: a) działania siły wyższej rozumianej jako zdarzenie nagłe, niespodziewane, niemożliwe do przewidzenia i zapobieżenia, pozostające poza kontrolą wykonawcy lub innymi okolicznościami, których wykonawca nie był w stanie uniknąć., działanie siły przyrody winno być potwierdzone w sposób obiektywny (np. przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, informacje z punktów prognostycznych LP itp.), Niekorzystne warunki atmosferyczne w trakcie wykonywania robót, z którymi należało się liczyć w chwili składania oferty nie uważa się za siłę wyższą b) zmian spowodowanych warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: -niewypały i niewybuchy, -wykopaliska archeologiczne, -odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawka itp.), -odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie urządzeń podziemnych, instalacji itp. c) Zmian będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności: -wstrzymanie robót przez Zamawiającego na jego wyraźne żądanie, -konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w projekcie budowlanym. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy w sytuacji zmiany obowiązującej stawki VAT: a) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania Umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez Wykonawcę, b) obniżenie stawki VAT powodujące zmniejszenie kosztów wykonania Umowy po stronie Wykonawcy spowoduje zmniejszenie wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez Wykonawcę, 4. Zamawiający może zrezygnować z realizacji części przedmiotu Umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z Umowy planowanymi świadczeniami. 5. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy w sytuacji zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy lub świadczenia Stron bądź przepisów wewnętrznych obowiązujących w PGL LP (zarządzenia, decyzje i wytyczne Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych). 6. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy w sytuacji powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony. 7. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy w razie zaistnienia po dacie zawarcia Umowy niezależnych od Stron zdarzeń, które uniemożliwiłyby terminowe wykonanie zobowiązań- strony zobowiązują się do wspólnego określenia nowego terminu realizacji przedmiotu Umowy. Dotyczy to w szczególności opóźnień wynikających z niezawinionych przez Wykonawcę problemów formalno – prawnych, m.in. konieczności oczekiwania na opinie lub decyzje organów administracyjnych. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku wymienionych niżej zmian, jeżeli będą one miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę: a) stawki podatku od towarów i usług, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3- 5 ustawy z dn. 10 października 2012 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne d) zmiany zakresu zamówienia, w szczególności zwiększenia zakresu zamówienia poprzez wprowadzenie robót nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, a niezbędnych do wykonania celem prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, 9. Pozostałe zmiany: a) zmiana zakresu zamówienia spowodowana zmianą dokumentacji projektowej skorygowanej przez Projektanta i zaakceptowanej przez Zamawiającego, w związku z powzięciem przez uczestników procesu inwestycyjnego w trakcie realizacji zamówienia wiedzy o okolicznościach powodujących konieczność skorygowania rozwiązań technicznych przyjętych przez projektanta w pierwotnym projekcie, b) zmniejszenia zakresu zamówienia, w przypadku przyjęcia przez Zamawiającego zaopiniowanych przez Nadzór inwestorki i projektanta projektów zamiennych, których wartość kosztorysowa nie będzie równoważyć planowanych pierwotnie robót, c) zmiana sposobu wykonania zamówienia, materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, d) zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 Ustawy Prawo budowlane – zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy, e) zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. b Ustawy Prawo budowlane – uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora Nadzoru inwestorskiego, f) zmiany technologii wykonania robót lub zmiany materiałów, jeżeli nowe rozwiązania będą korzystne dla Zamawiającego, przy zachowaniu nie pogorszonych standardów jakościowych, g) zmiany dokonane podczas wykonania robót, które nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonej dokumentacji projektowej lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 Ustawy Prawo budowlane i dokonane zostaną zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 Ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 Ustawy Prawo budowlane, h) zmiana zapisów Umowy z Wykonawcą lub jej integralnych części (w tym załączników do Umowy) na skutek konieczności poprawy omyłek rachunkowych, na skutek zmiany terminów lub zakresu zamówienia, lub decyzji o zamówieniach uzupełniających, i) zmiana sposobu, warunków lub terminów płatności określonych w umowie, w związku z uzasadnionym wnioskiem Wykonawcy, jeżeli Zamawiający wyrazi zgodę na wnioskowane zmiany, bądź decyzją Zamawiającego wynikłą z konieczności należytego zabezpieczenia majątku Skarbu Państwa. 10. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian części Przedmiotu Umowy, które Wykonawca przewidział do realizacji za pomocą podwykonawców na inne części Przedmiotu Umowy, w tym również na części, których Wykonawca nie wskazał w złożonej przez siebie ofercie. Zmiana nie może pociągnąć za sobą zmiany terminu realizacji ani zwiększenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 11. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w sposobie wykonywania Przedmiotu Umowy, w przypadku, gdy wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) konieczność zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy albo naruszało obowiązujące przepisy prawa; b) konieczność zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań albo innymi środkami ze względu na zmiany obowiązującego prawa lub regulacji obowiązujących w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe; c) pojawienie się nowszych technologii wykonania prac gwarantujących co najmniej ten sam standard wykonania Przedmiotu Umowy oraz nie powodujących większych strat i zanieczyszczeń w środowisku naturalnym niż te, które mogą powstać przy wykonywaniu Przedmiotu Umowy w sposób pierwotnie nią opisany. 12. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w zakresie sposobu organizacji spełnienia świadczenia, w tym przeprowadzania odbiorów, jeśli nie zmniejszy to standardu świadczenia usług i nie spowoduje zwiększenia kosztów dokonywania odbiorów, które obciążałyby Zamawiającego 13. W trakcie realizacji przedmiotu Umowy strony przewidują możliwość wprowadzenia robót zamiennych: a) Wprowadzenie robót zamiennych polegać będzie na zastosowaniu rozwiązań odmiennych od określonych w opisie przedmiotu Umowy, jeżeli nie będą powodować zmian zakresu świadczenia Wykonawcy zawartego przez Wykonawcę w ofercie. b) Koszty wszystkich robót wprowadzonych i zaniechanych, związanych z realizacją robót zamiennych powinny wzajemnie bilansować się w ramach ogólnej kwoty wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu Umowy przedstawionej przez Wykonawcę w złożonej ofercie lub ją obniżać z zastrzeżeniem zapisów art. 144 ust. 1 obowiązującej ustawy PZP. c) Zamawiający w każdej chwili ma prawo do wprowadzania robót zamiennych wynikających z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. d) Wykonawca może wnioskować o wprowadzenie robót zamiennych, które muszą zostać zaopiniowane przez projektanta i nadzór inwestorski. Po zapoznaniu się z tymi opiniami Zamawiający może wyrazić zgodę na wykonanie robót zamiennych. Do wykonania robót zamiennych konieczna jest zgoda Zamawiającego e) Rozliczenie ewentualnych robót zamiennych nastąpi w oparciu o wskaźniki kosztorysowe ujęte w ofercie Wykonawcy. Ceny wprowadzanych materiałów zostaną przez strony określone w trackie odrębnych uzgodnień. f) Wprowadzenie robót zamiennych może spowodować zmianę terminu zakończenia robót lub etapów robót, tylko w przypadku przedstawienia przez Wykonawcę obiektywnych przesłanek dot. tych zmian, potwierdzonych przez Inspektora nadzoru i ewentualnie projektanta sprawującego nadzór autorski. g) Wprowadzane prace zamienne wymagają bezwzględnie, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej w postaci aneksu do Umowy. 14. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog istotnych zmian możliwych do wprowadzenia w treści Umowy. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia zgody na ich wprowadzenie. 15. Zmiany Umowy dokonywane są w formie pisemnej pod rygorem nieważności. 16. Nie stanowi zmiany Umowy w rozumieniu art. 144 Ustawy Pzp: a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego), b) zmiana danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy Stronami, c) zmiana osób, przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot Umowy, wskazanych w treści oferty Wykonawcy – na zasadach określonych w § 15 umowy. d) powierzenie wykonania robót przez Wykonawcę osobom trzecim w trakcie realizacji przedmiotu Umowy, zmiana podwykonawców bądź zmiana zakresu powierzonych im prac– z zastrzeżeniem, że Wykonawca musi uzyskać akceptację Zamawiającego, e) zmiana wykonawcy w przypadkach sukcesji generalnej oraz w przypadkach szczególnej sukcesji z mocy prawa. 17. O zaistnieniu jakiejkolwiek przyczyny opóźnienia nieleżącej po stronie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego w formie wpisu do dziennika budowy oraz niezwłocznie dostarczyć powiadomienie w formie pisemnej lub elektronicznej na adres Zamawiającego, jednak nie później niż w ciągu 2 dni od zaistnienia tej przyczyny. Datą doręczenia pisma jest data potwierdzenia wpływu w dzienniku Zamawiającego. 18. Ewentualne przedłużenie terminu winno zostać poprzedzone przygotowaniem stosownego protokołu konieczności i udokumentowaniem zaistnienia okoliczności wpływających na zmianę terminu, a następnie podpisaniem przez strony aneksu do Umowy w formie pisemnej. 19. Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności 144 ust. 1 ustawy Pzp oraz zasad ogólnych obowiązujących przy udzielaniu zamówień publicznych. 20. Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności 144 ust. 1 ustawy Pzp oraz zasad ogólnych obowiązujących przy udzielaniu zamówień publicznych. 21. Zmiana umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności; IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-08-28, godzina:
09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane IV.6.6) Informacje dodatkowe: