IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Warunkiem udziału w rozpatrywaniu ofert jest wniesienie wadium w wysokości: 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100) 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w formie pieniądza, w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Przemkowie, ul. Fabryczna 16; do dnia 07.05.2018 r. do godz. 10:00. 5. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniądza należy dokonać przelewu na rachunek nr 38 1240 3464 1111 0010 7146 3039 Bank Pekao z dopiskiem „wadium ZP.254.3.II.2018”. Przelew powinien być dokonany z takim wyprzedzeniem, aby w dniu 07.05.2018 r. do godz. 10:00 był on zarejestrowany na wyciągu bankowym Zamawiającego. 6. W przypadku formy wadium innej niż w pieniądzu, Wykonawca złoży odpowiedni dokument nie spięty z ofertą. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone w oryginale oraz koniecznym jest, aby obejmowały one odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę – określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy PZP. 7. Okres ważności wadium musi być równy co najmniej okresowi związania złożoną ofertą – poczynając od daty składania ofert. 8. Zamawiający zwraca wadium zgodnie z art. 46 ust 1-4 ustawy PZP. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium zgodnie z art. 46 ust. 4a i 5 ustawy PZP
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 60,00 |
okres udzielonej gwarancji | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. W oparciu o art. 144 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza wprowadzenie nw. zmian istotnych zapisów umowy, co do zakresu określonego w ogłoszeniu o zamówieniu publicznym, w SIWZ, w ofercie: 1) w zakresie terminu zakończenia przedmiotu umowy może ulec zmianie w przypadku: a) wystąpienia okoliczności, niezależnych od Wykonawcy, które czasowo uniemożliwiły prowadzenie prac przez Wykonawcę, udokumentowanych w sposób, o którym mowa w § 2 ust. 2 umowy, b) wystąpienia potwierdzonych przez IMIGW niekorzystnych warunków atmosferycznych, w okresie dłuższym niż 1 tydzień, uniemożliwiających Wykonawcy realizację robót zgodnie z wymaganiami technologii. Termin realizacji zamówienia zostanie wydłużony maksymalnie o ilość dni występujących niekorzystnych warunków atmosferycznych; c) gdy Zamawiający udzieli Wykonawcy zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na realizację robót, o których mowa w art. 144 ust.1 pkt. 6) ustawy Prawo zamówień publicznych. 2) w zakresie zmiany wynagrodzenia w przypadku: a) konieczności wykonania robót zamiennych jeżeli wprowadzane zmiany będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu, b) konieczności wykonania robót dodatkowych, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu, c) wystąpienia robót zaniechanych, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu. 3) w zakresie robót zaniechanych, zamiennych i dodatkowych: a) zamawiający zastrzega sobie prawo do zaniechania wykonania robót, których wykonanie nie jest niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, a nadto do wprowadzenia robót zamiennych lub dodatkowych. b) W przypadku zaniechania robót lub wprowadzenia robót zamiennych, zamawiający poinformuje o tym pisemnie wykonawcę, niezwłocznie po powzięciu decyzji o zaniechaniu robót bądź konieczności wprowadzenia robót zamiennych. c) W przypadku zaniechania przez zamawiającego wykonania robót, wynagrodzenie Wykonawcy zostanie pomniejszone o wartość tych robót. Podstawą do określenia zakresu robót zaniechanych będzie dokumentacja techniczna, a podstawą do określenia wartości robót, które zostają zaniechane, będzie w szczególności cena jednostkowa dla tej roboty określona w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do oferty. Wykonawcy z tego tytułu nie przysługują żadne roszczenia; w tym prawo do odszkodowania. d) W przypadku konieczności wykonania robót zamiennych, wykonawca będzie przyjmował je do realizacji na podstawie aneksu do umowy co, w każdym przypadku, poprzedzone zostanie sporządzeniem protokołu konieczności. W przypadku wprowadzenia robót zamiennych wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o różnicę wartości robót zamiennych i wartości robót, zamiast których będą wykonywane roboty zamienne. Wartość robót zamiennych oraz wartość robót, zamiast których będą wykonywane roboty zamienne zostanie ustalona w zatwierdzonym przez zamawiającego kosztorysie różnicowym. Ustalenie wartości robót zamiennych nastąpi na podstawie cen jednostkowych przyjętych do kosztorysu ofertowego wykonawcy stanowiącego załącznik nr 2 do oferty, a w przypadku braku cen jednostkowych poprzez zastosowanie wskaźników cenotwórczych (stawka robocizny, narzut z tytułu kosztów pośrednich, kosztów zakupu, zysku, ceny materiałów i sprzętu) zastosowanych w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do oferty – po wcześniejszym uzgodnieniu tych cen z zamawiającym. W przypadku braku właściwych wskaźników cenotwórczych, wykonawca przyjmuje zatwierdzone przez zamawiającego własne wskaźniki cenotwórcze, ceny materiałów i pracy sprzętu wg cen zakupu nie wyższych niż ceny niskie przyjęte w wydawnictwie Sekocenbud za kwartał poprzedzający wykonanie robót zamiennych– po wcześniejszym uzgodnieniu tych cen z zamawiającym. Podstawą do określenia ilości robót zamienianych będzie dokumentacja projektowa, a podstawą do określenia ich wartości będzie cena jednostkowa dla tej roboty określona w szczególności w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do oferty. Określenie ilości robót, które będą robotą zamienną, nastąpi na podstawie dokumentacji robót zamiennych . W przypadku jeżeli wprowadzenie robót zamiennych następuje z inicjatywy wykonawcy, jest on zobowiązany do pisemnego powiadomienia zamawiającego o wystąpieniu robót zamiennych w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od daty stwierdzenia konieczności ich wykonania. Wprowadzenie robót zamiennych wymaga pisemnej zgody zamawiającego. e) W przypadku konieczności wykonania dodatkowych robót nieobjętych niniejszą umową, wykonawca zobowiązuje się przyjąć je do realizacji na podstawie aneksu do umowy co, w każdym przypadku, poprzedzone zostanie sporządzeniem protokołu konieczności wykonania tych robót, a realizacja robót, nastąpi przy zachowaniu tych samych norm, standardów i parametrów jak zamówienia podstawowego objętego umową. Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia zamawiającego o konieczności wykonania robót dodatkowych w terminie maksymalnie 3 dni od daty stwierdzenia konieczności ich wykonania. Ustalenie wartości robót dodatkowych nastąpi w szczególności na podstawie cen jednostkowych przyjętych do kosztorysu ofertowego wykonawcy stanowiącego załącznik nr 2 do oferty, a w przypadku braku cen jednostkowych poprzez zastosowanie wskaźników cenotwórczych (stawka robocizny, narzut z tytułu kosztów pośrednich, kosztów zakupu, zysku, ceny materiałów i sprzętu) zastosowanych w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do oferty – po wcześniejszym uzgodnieniu tych cen z zamawiającym. W przypadku braku właściwych wskaźników cenotwórczych, wykonawca przyjmuje zatwierdzone przez zamawiającego własne wskaźniki cenotwórcze, ceny materiałów i pracy sprzętu wg cen zakupu nie wyższych niż ceny niskie przyjęte w wydawnictwie Sekocenbud za kwartał poprzedzający wykonanie robót zamiennych – po wcześniejszym uzgodnieniu tych cen z zamawiającym. Określenie zakresu i ilości robót, nastąpi na podstawie dokumentacji robót dodatkowych. Wzór umowy (załącznik nr 6 do SIWZ) został zamieszczony w ROZDZIALE B niniejszej specyfikacji i stanowi jej integralną część. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-05-07, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Język polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: