TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi reklamowe
ND Nr dokumentu 365159-2014
PD Data publikacji 25/10/2014
OJ Dz.U. S 206
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Minister Administracji i Cyfryzacji
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/10/2014
DT Termin 21/11/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79341000 - Usługi reklamowe
79341400 - Usługi prowadzenia kampanii reklamowych
79342200 - Usługi w zakresie promocji
79416000 - Usługi public relations
79416200 - Usługi doradcze public relations
OC Pierwotny kod CPV 79341000 - Usługi reklamowe
79341400 - Usługi prowadzenia kampanii reklamowych
79342200 - Usługi w zakresie promocji
79416000 - Usługi public relations
79416200 - Usługi doradcze public relations
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) http://mac.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

25/10/2014    S206    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny 

Polska-Warszawa: Usługi reklamowe

2014/S 206-365159

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Minister Administracji i Cyfryzacji
ul. Królewska 27
Punkt kontaktowy: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Departament Budżetu i Finansów, Wydział ds. Zamówień Publicznych, pok. nr 10
Osoba do kontaktów: Agnieszka Lipska
00-060 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 222455731
E-mail: wzp@mac.gov.pl
Faks: +48 228920476

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://mac.gov.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://mac.bip.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie strategii kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei korzystania z Internetu w życiu codziennym oraz produkcja i realizacja jej elementów
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 13: Usługi reklamowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: RP

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie strategii kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei korzystania z Internetu w życiu codziennym, w szczególności wśród osób wykluczonych cyfrowo, oraz produkcja i realizacja jej elementów Kampania ma na celu wzrost świadomości na temat korzyści płynących z wykorzystania w życiu codziennym dostępu do szerokopasmowego internetu. Kampania ma przedstawiać internet jako narzędzie, z którego łatwo i warto jest korzystać; narzędzie ułatwiające załatwianie codziennych spraw. Odbiorcy powinni postrzegać internet jako naturalny/niezbędny element codziennego życia, z którego każdy może korzystać. Kampania ma mieć zasięg ogólnopolski, przy uwzględnieniu różnic infrastrukturalnych (np. sprzętowe ograniczenia w dostępie do internetu) oraz charakterystyki problemu (np. braku potrzeby korzystania z e-usług na obszarach miejskich i wiejskich). Kanały komunikacji i narzędzia mają być dobrane zgodnie z przyjętymi grupami taktycznymi i przekazem taktycznym.
2. Przedmiot zamówienia określony został we Wspólnym Słowniku Zamówień następującymi kodami i nazwami:
79340000-9 Usługi reklamowe i marketingowe
79341000-6 Usługi reklamowe
79341400-0 Usługi prowadzenia kampanii reklamowych
79416000-3 Usługi public relations
79416200-5 Usługi doradcze public relations
79342200-5 usługi w zakresie promocji
3. Zamówienie ma służyć osiągnięciu poniższych rezultatów:
a. Cel działań:
- Zbudowanie wśród społeczeństwa przeświadczenia o konieczności korzystania z internetu we współczesnym świecie, a co za tym idzie - stymulację wzrostu zapotrzebowania na usługi internetowe,
- Wskazanie, że internet jest narzędziem zwiększającym komfort życia oraz uświadomienie korzyści, jakie płyną z korzystania z tego medium,
- Rozpropagowanie w społeczeństwie informacji o wysokiej jakości usługach internetowych wykorzystujących łącza o wysokiej szybkości.
b. Grupy docelowe (strategiczne): Osoby nie korzystające w życiu codziennym z internetu lub korzystające z tego medium w sposób znikomy (wykluczone cyfrowo). Badania konsumenckie wśród osób nieposiadających w domu łącza internetowego ujawniają jedną z przyczyn takiego stanu: ponad połowa pytanych uzasadniała go brakiem potrzeby .
c. Elementy przedmiotu zamówienia: W ramach realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany:
- Opracować strategię kampanii społecznej;
- Zrealizować kampanię społeczną;
- Przeprowadzić badanie skuteczności kampanii społecznej;
d. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia (szacowany budżet kampanii brutto): 2 000 000,00 zł brutto (kwota ta uwzględnia wynagrodzenie Wykonawcy, jak również wszystkie inne koszty związane z realizacją zamówienia).
e. Zamawiający w ramach realizacji zamówienia przyjął następujące założenia:
i) Przygotowanie strategii kampanii społecznej (komunikacji) wraz z hasłami kampanii:
- Wykonawca zobowiązany będzie przeprowadzić analizę stanu wyjściowego danego problemu (SWOT). Wynik analizy będzie punktem wyjściowym dla dalszej części strategii. Wykonawca w celu przeprowadzenia analizy powinien posłużyć się dostępnymi dokumentami i badaniami w tym zakresie, w szczególności: Narodowym Planem Szerokopasmowym; Diagnozą Społeczną. Warunki i jakość życia Polaków. Raport za 2013r.; Raportem Otwarcia Koalicji „Dojrz@łość w sieci”: Między alienacją a adaptacją. Polacy w wieku 50+ wobec internetu.; Raportem PWC Korzyści ekonomiczne z integracji cyfrowej osób 45+; Raportem Prezesa UKE o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2013 r.; Komunikatem Komisji Europejskiej Digital Agenda Scoreboard 2014.
- Wykonawca zobowiązany będzie określić cele strategiczne, przeprowadzić identyfikację grup strategicznych oraz opracować przekaz strategiczny. Koncepcja kampanii i jej hasła muszą być spójne co do treści przekazu oraz jego transparentności. Hasła powinny w sposób zwięzły i przejrzysty przekazywać myśl przewodnią przekazu. Hasła powinny być łatwe do przyswojenia i zapamiętania przez odbiorców.
- Opracowanie taktyk: W tej części Wykonawca będzie zobowiązany określić cele taktyczne, przeprowadzić identyfikację grup taktycznych w odniesieniu do wskazanej grupy strategicznej oraz opracować przekaz taktyczny. Taktyka ma na celu wskazanie kierunków do osiągnięcia celu strategicznego. Wynika wprost z przeprowadzonej analizy SWOT (stanu wyjściowego). W taktykach powinny zostać wskazane kanały informacyjne i formy przekazu, przypisane do zidentyfikowanych grup taktycznych, którymi należy się posłużyć w celu osiągnięcia założonych celów kampanii.
- Działania (narzędzia) w ramach kampanii: Wykonawca zobowiązany będzie dobrać, na podstawie przygotowanej strategii i taktyki, odpowiednie narzędzia realizacji kampanii i szczegółowo je opisać. Dodatkowo wykonawca przedstawi propozycję kalendarium (harmonogramu) działań.
- Wyznaczenie wskaźników kampanii: Wskaźniki kampanii powinny zostać wyznaczone w taki sposób, aby w trakcie jej prowadzenia oraz po jej przeprowadzeniu możliwe było zbadanie czy w sposób należyty są realizowane oraz czy zrealizowane zostały jej cele i w jakim zakresie.
- Budżetowanie kampanii: Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić budżet kampanii ze wskazaniem na: koszty przygotowania strategii kampanii społecznej, koszty przeprowadzenia kampanii oraz koszty monitorowania i oceny działań kampanii.
- Ocena i monitorowanie działań: Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić metodologię i plan przeprowadzenia oceny i monitorowania działań w ramach strategii.
ii) Realizacja kampanii: W ramach realizacji kampanii Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia działań przedstawionych w strategii, zgodnie z przyjętym harmonogramem.
iii) Przeprowadzenie badania skuteczności kampanii: Po przeprowadzeniu kampanii Wykonawca przeprowadzi, w oparciu o wcześniej wyznaczone wskaźniki oraz monitorowanie działań, badanie efektów realizacji kampanii oraz przedstawi porównanie stanu rzeczywistego z początkowym.
f) Kontekst realizacji
Kampania jest elementem Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu realizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Projekt składa się z dwóch części:
- wsparcia eksperckiego dla jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców realizujących projekty szerokopasmowe współfinansowane ze środków UE;
- działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, w szczególności osób z grupy wiekowej 50+, zamieszkałych przede wszystkim w małych miejscowościach i wsiach. Działania z tego zakresu realizowane są przez MAC oraz partnera projektu – Stowarzyszenie Miasta w Internecie, który realizuje projekt Latarników Polski Cyfrowej , mającego na celu upowszechnienie korzystania z internetu wśród osób 50+.
Dotychczasowe działania promocyjne dotyczące korzyści z wykorzystania internetu:
- Spoty promujące inicjatywę Polska Cyfrowa Równych Szans:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLD79F07DFEC1401CD

- Film promocyjny „Do internetu jeden krok:

https://www.youtube.com/watch?v=NU0Xu5TRZgs

- Cykl 10 programów „Latarnicy.pl” emitowanych na antenie TVP1

https://www.youtube.com/playlist?list=PLKvp83hBHx4U6ADCYwVDw3Ool6fp--ymX

- Fanpage na portalu facebook: https://www.facebook.com/polskacyfrowa

- Działania realizowane przez beneficjentów projektów polegających na budowie sieci szerokopasmowych: Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – Województwo Lubelskie (audycje telewizyjne i spoty radiowe): http://szerokopasmowe.lubelskie.pl

Wykonawca zobowiązany jest nie powielać działań już realizowanych lub zrealizowanych przez Zamawiającego lub Partnera Projektu systemowego.
4. Opis potrzeb i wymagań zamawiającego
Przedmiotem dialogu będzie pozyskanie informacji, które posłużą do uszczegółowienia opisu przedmiotu zamówienia z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji. Dialog konkurencyjny będzie dotyczył kampanii społecznej dotyczącej korzyści z wykorzystania w życiu codziennym dostępu do szerokopasmowego internetu. Prowadzony dialog służyć będzie zapoznaniu się przez Zamawiającego z najlepszymi, najkorzystniejszymi, a także najnowszymi rozwiązaniami metodologicznymi, technicznymi, organizacyjnymi, w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanego zamówienia. W ramach prowadzonego dialogu Wykonawcy przedstawią różne modele prowadzenia kampanii wraz z propozycjami jej realizacji, w szczególności wskażą:
- elementy strategii, taktyki i narzędzia realizacji kampanii,
- opis wymogów odnośnie koncepcji realizacji kampanii,
- elementy niezbędne harmonogramów i taktyk,
- sposoby wyznaczenia i propozycje wskaźników kampanii,
- inne, niezbędne do doprecyzowania opisu przedmiotu zamówienia, elementy realizacji kampanii. Ponadto przedmiotem dialogu będą również kwestie uwarunkowań prawnych i finansowych. dotyczących realizacji powyższego zamówienia. Dialog będzie prowadzony oddzielnie z każdym z Wykonawców (w terminach określonych przez Zamawiającego) do momentu, gdy na podstawie uzyskanych od uczestników dialogu konkurencyjnego informacji oraz w wyniku porównania rozwiązań proponowanych przez Wykonawców, Zamawiający będzie w stanie określić rozwiązanie lub rozwiązania odpowiadające jego potrzebom. O zakończeniu dialogu Zamawiający niezwłocznie poinformuje uczestniczących w nim Wykonawców. Wykonawca dopuszczony do dialogu przedstawi powyższe informacje w sposób komunikatywny i umożliwiający zapoznanie się z nimi przez Zamawiającego (zaleca się formę prezentacji multimedialnej lub opracowania). Informacje powyższe zostaną przekazane na spotkaniu Zamawiającego z Wykonawcą, przeprowadzonym w ramach sesji dialogu konkurencyjnego.
5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby przy realizacji przedmiotu zamówienia stosownie do art. 29 ust. 4 ustawy Pzp, dotyczącego „klauzuli społecznej”, zatrudnił co najmniej 1 osobę niepełnosprawną albo bezrobotną. Wymagania dotyczące zatrudnienia zostaną określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Istotnych Postanowieniach Umowy wypracowanych w trakcie prowadzenia dialogu.

6. Zamawiający na stronie podmiotowej BIP (http://mac.bip.gov.pl link: zamówienia publiczne) publikuje Instrukcję do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (IW) wraz z wymaganymi wzorami załączników do wniosku.

II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79341000, 79341400, 79342200, 79416000, 79416200

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
powyżej 134 000 euro
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 626 016,26 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 210 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawcy zaproszeni do złożenia ofert będą zobowiązani wnieść wadium w wysokości 45 000 PLN (słownie: czterdzieści pięć tysięcy), obejmujące okres związania ofertą. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Informację o sposobie i formach wniesienia wadium zostaną przekazane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Wykonawcom zaproszonym do złożenia ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w złotych polskich.
2. Zamawiający nie udziela zaliczek na podstawie art. 151a ustawy.
3. Zgodnie z art. 91 ust. 3a ustawy, jeżeli w postępowaniu zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Wykonawca zobowiązany jest wykazać – na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym w ogłoszeniu – nie później niż na dzień składania wniosków, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
1.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1.1.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
1.1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia;
1.1.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
1.1.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej.
1.2. W zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia określonego w pkt 1.1.2. Wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, musi wykazać się należytym wykonaniem (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, również wykonywaniem) w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usług (każda usługa realizowana na podstawie odrębnej umowy), odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, tj. polegających na przeprowadzeniu kampanii społecznej lub informacyjno-promocyjnej (z wyłączeniem kampanii sprzedażowych i sponsorskich) każda o zasięgu ogólnopolskim, które obejmowały wykorzystanie minimum trzech kanałów komunikacji społecznej, każda z usług o wartości (z wyłączeniem zakupu czasu antenowego) powyżej 200 000 PLN, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, poparte dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych).
Zamawiający, celem doprecyzowania opisu warunku wiedzy i doświadczenia, wprowadza poniższe definicje:
a. kampania społeczna - szereg działań skierowanych na zmianę postaw lub zachowań określonej grupy ludzi za pomocą masowych kanałów komunikacji (media klasyczne, działania niekonwencjonalne) mających na celu wywołanie zmian społecznie pożądanych;
b. kampania informacyjno–promocyjna – szereg działań prowadzonych przez instytucje zaangażowane w realizację Narodowej Strategii Spójności i poszczególnych programów operacyjnych, a także beneficjentów pomocy unijnej, mających na celu zapewnienie dostępu do informacji na temat możliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a także informacji o projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w trakcie ich realizacji i po ich zakończeniu;
c. kampania sponsorska – szereg działań polegających na komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem, wykorzystująca wspieranie przez nie różnych dziedzin życia, w celu zaprezentowania swego wizerunku i osiągnięcia innych celów marketingowych, m.in. poprzez finansowanie osoby, instytucji lub imprezy;
d. kampania sprzedażowa – szereg działań akwizycyjno-sprzedażowych, celem aktywnego pozyskiwania klientów, w tym kampania reklamowa - zespół działań marketingowych, prowadzonych w mediach masowych, mających na celu osiągnięcie zakładanego celu marketingowego reklamodawcy.
1.3. W zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia określonego w pkt 1.1.3. Wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać, że dysponuje zespołem osób zdolnych do realizacji przedmiotu zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. zespołem specjalistów posiadających doświadczenie dające rękojmię należytej realizacji przedmiotu umowy, składającym się z:
1.3.1. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję Kierownika projektu, która będzie odpowiedzialna za sprawy organizacyjne i kontakty bieżące z Zamawiającym, która posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z zarządzaniem projektami z zakresu public relations i w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za organizację/zarządzanie 3 kampaniami (usługami) odpowiadającymi swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt 1.2., w charakterze kierownika/koordynatora;
1.3.2. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. strategii, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie tworzenia strategii, która posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem strategii public relations i w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za tworzenie strategii 3 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt 1.2.,
1.3.3. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. kreacji, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie tworzenia kreacji, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem kreacji działań z zakresu public relations i w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za tworzenie kreacji 2 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt 1.2.,
1.3.4. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. kreacji, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie tworzenia konceptów i tekstów, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem konceptów i tekstów do działań z zakresu public relations i w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za tworzenie konceptów i tekstów do 2 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt 1.2.,
1.3.5. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. mediów, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie planowania emisji i/lub zakupu mediów, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z planowaniem emisji i/lub zakupem mediów i w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za planowanie emisji i/lub zakup mediów dla 2 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt 1.2.
Uwaga: Żadna z osób pełniących funkcje wymienione w pkt 1.3. nie może się powtarzać.
1.4. W zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku potwierdzenia sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonego w pkt 1.1.4., zapewniającego wykonanie zamówienia Wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, musi wykazać się:
1.4.1. posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 500 000 PLN.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, co do których brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
3. Zgodnie art. 26 ust. 2b ustawy, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
4. Jednocześnie zamawiający zastrzega, że art. 26 ust. 2b ustawy, zgodnie z którym Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, znajduje zastosowanie wyłącznie w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu i nie może służyć podwyższeniu punktacji celem uzyskania wyższej pozycji na liście rankingowej Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do dialogu. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy i wykazania braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, musi złożyć wszystkie wymagane w ogłoszeniu i IW oświadczenia i dokumenty.
6. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana poprzez sprawdzenie, czy złożone przez Wykonawcę wraz z Wnioskiem oświadczenia i dokumenty, potwierdzają spełnienie warunków wymienionych w art. 22 ust. 1 i brak podstaw do wykluczenia wymienionych w art. 24 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 i 4 ustawy).
7. Wykonawca składa wraz z wnioskiem:
7.1. W celu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy następujące dokumenty i oświadczenia:
7.1.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do IW.
7.1.2. Wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, określonego w pkt. 1.2. (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do IW), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały lub są wykonywane należycie. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył Wykaz wraz z informacją czy doświadczenie jest doświadczeniem własnym, czy innych podmiotów oraz udowodnił Zamawiającemu, iż będzie dysponował udostępnionymi zasobami w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów. Jeżeli Wykonawca, chce uzyskać wyższą pozycję w rankingu w zakresie niezbędnym do wykazania dodatkowej wiedzy i doświadczenia, określonego w sekcji IV.1.2) składa Wykaz usług (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do IW), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały lub są wykonywane należycie. Jednocześnie zamawiający zastrzega, że art. 26 ust. 2b ustawy, zgodnie z którym Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków znajduje zastosowanie wyłącznie w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu i nie może służyć podwyższeniu punktacji celem uzyskania wyższej pozycji na liście rankingowej Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do dialogu, Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Dowodami, o których mowa w punkcie 7.1.2. są:
a) poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
b) oświadczenie Wykonawcy – jeśli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a).
W przypadku gdy Wykonawca w wykazie (załącznik nr 3 do IW) zawarł usługi, które były wykonane na rzecz Zamawiającego, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów potwierdzających wykonanie tych usług.
7.1.3. Wykaz osób w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (określonego w pkt 1.3.) przedstawiający zespół osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. którymi Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował (wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do IW). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył Wykaz wraz z informacją o podstawie dysponowania osobami oraz udowodnił Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie podmiotów. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył Wykaz/y wraz z informacją o podstawie dysponowania osobami.
7.1.4. Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na kwotę nie mniejszą niż 500 000 PLN, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków. Jeżeli Wykonawca zgodnie art. 26 ust. 2b ustawy będzie polegał na zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
7.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, następujące dokumenty i oświadczenia:
7.2.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2b do IW).
7.2.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.
7.2.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków.
7.2.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji
właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków.
7.2.5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz pkt. 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.
7.2.6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.
7.2.7. Zgodnie z art. 26 ust. 2d ustawy, Wykonawca wraz z wnioskiem, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2c do IW.
7.3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
7.3.1. Zamiast dokumentu, o którym mowa:
7.3.1.1. w pkt 7.2.2 – 7.2.4 i 7.2.6 powyżej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
7.3.1.2. w pkt 7.2.5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 - 8, 10 i 11 ustawy.
7.3.2. Dokumenty, o których mowa w pkt 7.3.1.1 lit. a i c oraz w pkt 7.3.1.2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków. Dokumenty o których mowa w pkt. 7.3.1.1 lit. b powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków.
3.3 Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 7.2.2 – 7.2.6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem, z zachowaniem terminów określonych w pkt 7.3.2.
7.4. Wymagana forma składanych dokumentów:
oświadczenia i dokumenty, o których mowa w pkt 7.1.1. i 7.2.7, a także wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (załącznik nr 1 do IW) i zobowiązanie, o którym mowa w pkt. 3, składane są w oryginale. Pozostałe dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku dokumentu wielostronicowego za zgodność z oryginałem powinna zostać poświadczona każda ze stron. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie uwierzytelnionego odpisu dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości;
wszelkie czynności Wykonawcy związane ze złożeniem wymaganych dokumentów (w tym m. in.: składanie oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, poświadczanie kserokopii dokumentów za zgodność z oryginałem) muszą być dokonywane przez upoważnionych przedstawicieli Wykonawcy;
w przypadku dokonywania czynności związanych ze złożeniem wymaganych dokumentów przez osob(ę)y niewymienion(ą)e w dokumencie rejestrowym (ewidencyjnym) Wykonawcy do wniosku należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub w formie notarialnie uwierzytelnionego odpisu;
poświadczenie za zgodność z oryginałem powinno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem);
dokumenty sporządzone w języku obcym Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski;
w razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu;
Zamawiający będzie żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie uwierzytelnionego odpisu dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu będzie nieczytelna lub będzie budzić wątpliwości co do jej prawdziwości.
7.5. W przypadku składania wniosku przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wymóg złożenia oświadczenia i dokumentów, o których mowa w pkt 7.2., dotyczy każdego z podmiotów. Pozostałe dokumenty Wykonawcy mogą złożyć odrębnie lub wspólnie, dokumenty te będą rozpatrywane łącznie. Zamawiający dopuszcza, aby oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 7.1.1., zostało złożone przez pełnomocnika w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Nie dopuszcza się uczestniczenia danego Wykonawcy w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym również jest złożenie przez jednego Wykonawcę równocześnie wniosku indywidualnie oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku potwierdzenia sytuacji ekonomicznej i finansowej, zapewniającego wykonanie zamówienia Wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, musi wykazać się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 500 000 PLN.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do IW.
2. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na kwotę nie mniejszą niż 500 000 PLN, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków. Jeżeli Wykonawca zgodnie art. 26 ust. 2b ustawy będzie polegał na zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
3. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu załączy dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany średni kurs walut NBP obowiązujący w dniu publikacji ogłoszenia o przedmiotowym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia Wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, musi wykazać się należytym wykonaniem (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, również wykonywaniem) w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usług (każda usługa realizowana na podstawie odrębnej umowy), odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, tj. polegających na przeprowadzeniu kampanii społecznej lub informacyjno-promocyjnej (z wyłączeniem kampanii sprzedażowych i sponsorskich) każda o zasięgu ogólnopolskim, które obejmowały wykorzystanie minimum trzech kanałów komunikacji społecznej, każda z usług o wartości (z wyłączeniem zakupu czasu antenowego) powyżej 200 000 PLN, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, poparte dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych).
Zamawiający, celem doprecyzowania opisu warunku wiedzy i doświadczenia, wprowadza poniższe definicje:
a. kampania społeczna - szereg działań skierowanych na zmianę postaw lub zachowań określonej grupy ludzi za pomocą masowych kanałów komunikacji (media klasyczne, działania niekonwencjonalne) mających na celu wywołanie zmian społecznie pożądanych;
b. kampania informacyjno– promocyjna – szereg działań prowadzonych przez instytucje zaangażowane w realizację Narodowej Strategii Spójności i poszczególnych programów operacyjnych, a także beneficjentów pomocy unijnej, mających na celu zapewnienie dostępu do informacji na temat możliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a także informacji o projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w trakcie ich realizacji i po ich zakończeniu;
c. kampania sponsorska – szereg działań polegających na komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem, wykorzystująca wspieranie przez nie różnych dziedzin życia, w celu zaprezentowania swego wizerunku i osiągnięcia innych celów marketingowych, m.in. poprzez finansowanie osoby, instytucji lub imprezy;
d. kampania sprzedażowa – szereg działań akwizycyjno-sprzedażowych, celem aktywnego pozyskiwania klientów, w tym kampania reklamowa - zespół działań marketingowych, prowadzonych w mediach masowych, mających na celu osiągnięcie zakładanego celu marketingowego reklamodawcy.
2. W zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać, że dysponuje zespołem osób zdolnych do realizacji przedmiotu zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. zespołem specjalistów posiadających doświadczenie dające rękojmię należytej realizacji przedmiotu umowy, składającym się z:
2.1. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję Kierownika projektu, która będzie odpowiedzialna za sprawy organizacyjne i kontakty bieżące z Zamawiającym, która posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z zarządzaniem projektami z zakresu public relations i w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za organizację/zarządzanie 3 kampaniami (usługami) odpowiadającymi swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt. 1., w charakterze kierownika/koordynatora;
2.2. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. strategii, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie tworzenia strategii, która posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem strategii public relations i w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za tworzenie strategii 3 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt. 1,
2.3. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. kreacji, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie tworzenia kreacji, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem kreacji działań z zakresu public relations i w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za tworzenie kreacji 2 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt. 1,
2.4. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. kreacji, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie tworzenia konceptów i tekstów, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem konceptów i tekstów do działań z zakresu public relations i w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za tworzenie konceptów i tekstów do 2 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt. 1,
2.5. co najmniej 1 osoby, która będzie pełnić funkcję członka Zespołu ds. mediów, która będzie odpowiedzialna za prace Zespołu w zakresie planowania emisji i/lub zakupu mediów, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z planowaniem emisji i/lub zakupem mediów i w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, odpowiedzialna była za planowanie emisji i/lub zakup mediów dla 2 kampanii (usług) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanym w pkt. 1.
Uwaga: Żadna z osób pełniących funkcje wymienione w pkt 2 nie może się powtarzać.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do IW.
2. Wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do IW), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały lub są wykonywane należycie. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył Wykaz wraz z informacją czy doświadczenie jest doświadczeniem własnym, czy innych podmiotów oraz udowodnił Zamawiającemu, iż będzie dysponował udostępnionymi zasobami w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów. Jeżeli Wykonawca, chce uzyskać wyższą pozycję w rankingu w zakresie niezbędnym do wykazania dodatkowej wiedzy i doświadczenia, określonego w sekcji IV.1.2) składa Wykaz usług (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do IW), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały lub są wykonywane należycie. Jednocześnie zamawiający zastrzega, że art. 26 ust. 2b ustawy, zgodnie z którym Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków znajduje zastosowanie wyłącznie w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu i nie może służyć podwyższeniu punktacji celem uzyskania wyższej pozycji na liście rankingowej Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do dialogu, Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Dowodami, o których mowa w punkcie 2. są:
a) poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
b) oświadczenie Wykonawcy – jeśli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a).
W przypadku gdy Wykonawca w wykazie (załącznik nr 3 do IW) zawarł usługi, które były wykonane na rzecz Zamawiającego, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów potwierdzających wykonanie tych usług.
3. Wykaz osób w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia przedstawiający zespół osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. którymi Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował (wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do IW). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył Wykaz wraz z informacją o podstawie dysponowania osobami oraz udowodnił Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie podmiotów. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył Wykaz/y wraz z informacją o podstawie dysponowania osobami.
4. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu załączy dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany średni kurs walut NBP obowiązujący w dniu publikacji ogłoszenia o przedmiotowym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana minimalna liczba 1: i liczba maksymalna 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: 1. W przypadku, gdy liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający dokona wyboru Wykonawców, którym zostanie przekazane zaproszenie do dialogu, wg poniższych zasad:#1.1. Zamawiający będzie oceniał dodatkowo wiedzę i doświadczenie na podstawie usług zrealizowanych w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia opisanych w sekcji III.2.1) pkt. 1.2.#1.2. Zamawiający będzie oceniał dodatkowo wiedzę i doświadczenie w oparciu o Wykaz usług (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do IW), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że zostały lub są wykonywane należycie.#1.3. Wykonawca, który wykaże się największą liczbą usług, o których mowa w pkt. 1.1. (z zastrzeżeniem pkt.1.5.) otrzyma 100 pkt.#1.4. Pozostałym Wykonawcom zostanie przyznana proporcjonalnie mniejsza liczba punktów wynikająca z obliczenia stosunku liczby usług wykazanych przez badanego Wykonawcę do najwyższej liczby usług, o których mowa w pkt. 1.1. (z zastrzeżeniem pkt. 1.5.) wykazanych przez Wykonawcę, o którym mowa w pkt. 1.3.Obliczenia będą dokonywane zgodnie z zasadami matematycznymi z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku wg wzoru:P = Bu/Nu x 100 pkt, gdzie: P – całkowita liczba punktów uzyskana przez badanego Wykonawcę; Bu – liczba usług zakwalifikowanych w ramach oceny wiedzy i doświadczenia zawartych w wykazie usług badanego Wykonawcy; Nu – największa liczba usług zakwalifikowanych w ramach oceny wiedzy i doświadczenia spośród zawartych w wykazach wszystkich badanych Wykonawców.#1.5. Jednocześnie zamawiający zastrzega, że art. 26 ust. 2b ustawy, zgodnie z którym Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków znajduje zastosowanie wyłącznie w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu i nie może służyć podwyższeniu punktacji celem uzyskania wyższej pozycji na liście rankingowej Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do dialogu, tj. Wykonawcy, którzy w wykazie usług dodatkowych przedstawią usługi wykonane/wykonywane przez inne podmioty nie otrzymają punktów pozycjonujących w liście rankingowej. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.2. W przypadku, gdy liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający ustali kolejność w rankingu Wykonawców w następujący sposób:#2.1. najwyższą pozycję w rankingu Wykonawców otrzyma Wykonawca, który spełnia warunki udziału w postępowaniu i którego wniosek uzyskał najwyższą sumaryczną liczbę punktów przyznanych zgodnie z zasadami opisanymi w pkt. 1;#2.2. w przypadku uzyskania przez Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, takiej samej sumarycznej liczby punktów przyznanych zgodnie z zasadami opisanymi w pkt. 1, o kolejności decydować będzie łączna wartość zamówień wskazanych przez Wykonawcę potwierdzających spełnienie warunków określonych w sekcji III.2.1) pkt 1.2. oraz pkt.1.1. – im wyższa wartość usług wskazanych w załączniku Wykaz usług, tym wyższa pozycja w rankingu.3. W przypadku, gdy liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza niż 5, zamawiający zaprosi do dialogu wszystkich Wykonawców spełniających te warunki i niepodlegających wykluczeniu.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert nie
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone w specyfikacjach, w zaproszeniu do składania ofert lub negocjacji lub w dokumencie opisowym
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
56/MAC/DK/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
21.11.2014 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie będzie realizowane w ramach Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu o nr. UDA.POIG.08.03.00-00-002/11, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013; Oś priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki; działanie 8.3 – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. W przedmiotowym postępowaniu przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający zastosuje następujące kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej:
— koncepcja kreatywna kampanii;
— cena ofertowa brutto.
2. Opis i wartość kryteriów oceny ofert zostanie przekazany Wykonawcom zaproszonym do składania ofert wraz ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia.
3. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców. Wykonawca zaproszony do składania ofert ma obowiązek zawrzeć w ofercie informacje dotyczące podwykonawstwa. Brak powyższej informacji w ofercie oznaczać będzie, że Wykonawca zamówienie wykona samodzielnie bez udziału podwykonawców. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia, za wyjątkiem czynności związanych z opracowaniem strategii i kreacji oraz kierowania projektem.
4. Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej.
5. Zgodnie z art. 144 ustawy, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian Umowy w przypadkach określonych w Istotnych postanowieniach umowy, wypracowanych w trakcie prowadzenia dialogu.
6. Zamawiający zastrzega, iż zgodnie z art. 93 ust. 1a ustawy, może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, o których mowa w sekcji VI.2), które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
7. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, w celu pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, zobowiązany będzie przed podpisaniem umowy wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % (słownie: dziesięć procent) wynagrodzenia umownego.
8. Za udział w dialogu konkurencyjnym podmioty w nim uczestniczące nie otrzymują wynagrodzenia, ani refundacji poniesionych kosztów.
9. Zamawiający nie przewiduje nagród dla Wykonawców uczestniczących w dialogu konkurencyjnym.
10. zamawiający nie przewiduje składania ofert wariantowych.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy, odnoszące się do postępowań o wartości powyżej 134 000 EUR.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym
za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu, w terminach określonych w art. 182 ust. 1 ustawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 14 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.10.2014
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi reklamowe i marketingowe
ND Nr dokumentu 352371-2015
PD Data publikacji 07/10/2015
OJ Dz.U. S 194
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Minister Administracji i Cyfryzacji
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/10/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79340000 - Usługi reklamowe i marketingowe
79341000 - Usługi reklamowe
79341400 - Usługi prowadzenia kampanii reklamowych
79342200 - Usługi w zakresie promocji
79416000 - Usługi public relations
79416200 - Usługi doradcze public relations
OC Pierwotny kod CPV 79340000 - Usługi reklamowe i marketingowe
79341000 - Usługi reklamowe
79341400 - Usługi prowadzenia kampanii reklamowych
79342200 - Usługi w zakresie promocji
79416000 - Usługi public relations
79416200 - Usługi doradcze public relations
IA Adres internetowy (URL) http://mac.bip.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

07/10/2015    S194    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Dialog konkurencyjny 

Polska-Warszawa: Usługi reklamowe i marketingowe

2015/S 194-352371

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Minister Administracji i Cyfryzacji
ul. Królewska 27
Osoba do kontaktów: Agnieszka Lipska
00-060 Warszawa
Polska
Tel.: +48 222455731
E-mail: wzp@mac.gov.pl
Faks: +48 228920476

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://mac.bip.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Opracowanie strategii kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei korzystania z Internetu w życiu codziennym oraz produkcja i realizacja jej elementów.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 13: Usługi reklamowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: RP.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie strategii kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei korzystania z Internetu w życiu codziennym, w szczególności wśród osób wykluczonych cyfrowo, oraz produkcja i realizacja jej elementów Kampania ma na celu wzrost świadomości na temat korzyści płynących z wykorzystania w życiu codziennym dostępu do szerokopasmowego internetu. Kampania ma przedstawiać internet jako narzędzie, z którego łatwo i warto jest korzystać; narzędzie ułatwiające załatwianie codziennych spraw. Odbiorcy powinni postrzegać internet jako naturalny/niezbędny element codziennego życia, z którego każdy może korzystać. Kampania ma mieć zasięg ogólnopolski, przy uwzględnieniu różnic infrastrukturalnych (np. sprzętowe ograniczenia w dostępie do internetu) oraz charakterystyki problemu (np. braku potrzeby korzystania z e-usług na obszarach miejskich i wiejskich). Kanały komunikacji i narzędzia mają być dobrane zgodnie z przyjętymi grupami taktycznymi i przekazem taktycznym.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79340000, 79341000, 79341400, 79416000, 79416200, 79342200

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 1 975 995 i najwyższa oferta 1 999 980 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 10
2. Koncepcja Kreatywna Kampanii. Waga 90
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
56/MAC/DK/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 206-365159 z dnia 25.10.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
28.9.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Fabryka Komunikacji Społecznej s.c. Paweł Prochenko, Ireneusz Stankiewicz
{Dane ukryte}
02-032 Warszawa
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 626 016,26 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 987 769,79 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie będzie realizowane w ramach Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu o nr. UDA.POIG.08.03.00-00-002/11, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, 2007–2013; Oś priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki; działanie 8.3 – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy, odnoszące się do postępowań o wartości powyżej 134 000 EUR.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu, w terminach określonych w art. 182 ust. 1 ustawy.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
2.10.2015

Adres: ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: wzp@mac.gov.pl
tel: +48 222455732
fax: +48 228920476
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-11-21
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 36515920141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-10-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [DK]: Dialog Konkurencyjny
Czas na realizację: -
Wadium: 45000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 500 000 PLN  -  2 250 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://mac.gov.pl
Informacja dostępna pod: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
79341000-6 Usługi reklamowe
79341400-0 Usługi prowadzenia kampanii reklamowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Poz. 3 Pielęgniarstwo neonatologiczne dla pielęgniarek i położnych Fabryka Komunikacji Społecznej s.c. Paweł Prochenko, Ireneusz Stankiewicz
Warszawa
2015-09-28 1 987 769,00